Žaliosioms paskoloms – daugiau nei 8 mln. eurų Pereiti į pagrindinį turinį

Žaliosioms paskoloms – daugiau nei 8 mln. eurų

2025-03-03 12:05
BNS inf.

Nacionalinis plėtros bankas ILTE per finansų bendrovę „HeavyFinance“ investuos į žaliąsias paskolas ūkininkams – kartu su kita priemone smulkiam verslui „Avietė“ iki metų pabaigos ji planuoja paskolinti daugiau nei 8 mln. eurų, pranešė ILTE.

Žaliosioms paskoloms – daugiau nei 8 mln. eurų
Žaliosioms paskoloms – daugiau nei 8 mln. eurų / Freepik.com nuotr.

ILTE iš „Avietės” lėšų į kriterijus atitinkančias paskolas ūkininkams investuoja iki 40 proc. lėšų, arba iki 30 tūkst. eurų, o likusią sumą –  investuotojai per „HeavyFinance“ platformą. Paskolos teikiamos technikos ir dirbamos žemės įsigijimui, apyvartiniam kapitalui.

„HeavyFinance“ direktorius Laimonas Noreika sako, kad Lietuvos bankai atmeta daugiausiai smulkaus ir vidutinio verslo paskolų paraiškų visoje Europos Sąjungoje.

„Žemės ūkyje tai dar opesnė problema, todėl ILTE sprendimas prisidėti prie inovatyvių paskolų finansavimo užtikrins geresnes galimybes ūkininkams pereiti prie tvarios žemdirbystės”, – pranešime teigė jis.

„Sutelktinės paskolos „Avietė“ – viena iš alternatyvių ILTE finansinių priemonių, padedanti smulkiam ir vidutiniam verslui, kuomet tradiciniais būdais finansavimo jis negauna, greičiau gauti paskolą rinkos sąlygomis.

Žaliosios paskolos teikiamos ūkininkams už nulines palūkanas.

„HeavyFinance“ yra suteikusi per 2,4 tūkst. žemės ūkio paskolų už daugiau nei 70 mln. eurų. Bendrovė teikia finansines paslaugas ūkininkams Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Bulgarijoje ir Portugalijoje. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų