Vyriausybė uždraudė per Lietuvą vežti daugiau dvigubos paskirties prekių

  • Teksto dydis:

Pernai ir šiemet padidėjus prekių eksporto iš Lietuvos į trečiąsias šalis mastui, daliai šių prekių vėliau patenkant į Rusiją ir Baltarusiją, Vyriausybė trečiadienį papildė nacionalinį kontroliuojamų dvejopo naudojimo prekių, kurias draudžiama sausuma vežti per Lietuvą, sąrašą.

„Dedame visas įmanomas pastangas siekdami sumažinti technines Rusijos ir Baltarusijos galimybes vykdyti karo veiksmus Ukrainoje. Dar birželį apribojome dvejopo naudojimo prekių, kurios per Lietuvos teritoriją, Baltarusiją ir Rusiją yra eksportuojamos į Vidurio Azijos šalis ir gali būti naudojamos vykdant karo veiksmus Ukrainoje, eksportą. Matydami poreikį sustiprinti savo sprendimus, įvedame papildomus ribojimus“, – pranešime teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak viceministro Karolio Žemaičio, pakeitimai būtini atsižvelgiant į padidėjusį eksporto iš Lietuvos į trečiąsias šalis mastą.

Vyriausybės nutarime nurodoma, kad į sąrašą papildomai įtraukiami mechaninio apdirbimo centrai, metalo tekinimo, gręžimo, ištekinimo, frezavimo, sriegimo staklės, optinės ir puslaidininkinių laikmenos, mangano dioksido, ličio galvaniniai elementai ir baterijos, kroviniams vežti skirtos autotransporto priemonės bei barometrai.

Pasak ministerijos, šios prekės yra naudojamos gaminant tankams skirtus didelės sprogstamosios galios sviedinius, kurie vėliau panaudojami kare Ukrainoje. Tuo metu galvaniniai elementai ir baterijos yra vieni pagrindinių komponentų gaminant karinius bepiločius orlaivius.

Taip pat iš nacionalinio sąrašo išbraukta dalis prekių, kurių eksportas per Europos Sąjungos išorinę sieną jau draudžiamas Bendrijos sankcijomis.

Vyriausybė birželį uždraudė per Lietuvą sausuma vežti 57 dvigubos paskirties prekių grupes – daugiausia gaminius su mikroelektronikos ir puslaidininkių komponentais. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių