Vyriausybė – prieš siūlymą įteisinti 22 dienų atostogas

Vyriausybė trečiadienį nepalaikė Seime svarstomos iniciatyvos kasmetines apmokamas atostogas pailginti nuo 20 iki 22 dienų.

Ministrų kabinetas pritarė Socialinės apsaugos ir ministerijos (SADM) išvadai dėl tokių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parengtų Darbo kodekso pataisų.

Pataisų iniciatorių teigimu, ilgesnės kasmetinės atostogos padėtų gerinti ir fizinę, ir psichinę žmonių sveikatą, todėl darbuotojai būtų našesni ir produktyvesni.

Savo ruožtu Vyriausybė parlamentui siūlys idėjos nepalaikyti. SADM teigimu, tokios pataisos neskatintų darbuotojų ir darbdavių socialinio dialogo.

„Dėl atostogų trukmės ilginimo (...) Darbo kodeksas numato galimybę pailginti kasmetinių atostogų trukmę darbo teisės normose, kolektyvinėse ar darbo sutartyse. Dėl papildomų garantijų taip pat galima tartis kolektyvinėse sutartyse“, – nutarimo dokumente teigia ministerija.

Ji pabrėžia, kad Lietuvoje papildomų poilsio dienų gali gauti su didesne nervine, protine įtampa ar profesine rizika susijusį darbą atliekantys darbuotojai, be to, teisę į prailgintas atostogas turi švietimo, scenos meno, sveikatos priežiūros darbuotojai, pilotai, jūrininkai ir kt.

Be to, anot ministerijos, papildomas atostogas darbuotojai gali gauti už ilgametį nepertraukiamą darbą vienoje darbovietėje.

Trišalėje taryboje „valstiečių“ pasiūlymui pritarė profesinių sąjungų atstovai, tuo metu darbdaviai, kaip ir Vyriausybė, idėjos nepalaikė.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė Trišalei tarybai anksčiau šį mėnesį sakė, kad turėdami daugiau laisvadienių žmonės daugiau išleistų paslaugoms, pavyzdžiui, restoranuose ar pramogų vietose.

Savo ruožtu, Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovė Aurelija Maldutytė aiškino, kad dažnai įmonės papildomų laisvadienių numato kolektyvinėse sutartyse kaip skatinamąją priemonę darbuotojams.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių