Vyriausybė atidėjo sprendimą dėl MMA didinimo iki 730 eurų

Vyriausybė nusprendė savaitei atidėti klausimą dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymo minimalią mėnesio algą (MMA) nuo 2022 metų sausio didinti 88 eurais arba beveik 14 proc. – nuo 642 iki 730 eurų.

„MMA iškeliame į kitą savaitę, nes biudžetas kitą savaitę atkeliauja, tai visi projektai ir susiję galėtų būti priimti tą pačią dieną“, – posėdyje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak Lietuvos banko ekonomistų, MMA padidinus 13,7 proc., vidutinis darbo užmokestis 2022 metais augtų maždaug 1,5 proc. punkto sparčiau nei nedidinant minimalios algos.

Atskaičius mokesčius 730 eurų MMA siektų 518 eurų „į rankas“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė yra sakiusi, kad tai būtų vienas reikšmingiausių minimalios mėnesinės algos padidėjimų per dešimtmetį.

Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, nuo kitų metų pradžios didinti MMA leidžia gera padėtis šalies ūkyje, palankios prognozės kitiems metams bei geras pajamų surinkimas į valstybės biudžetą.

Anksčiau buvo siūloma MMA didinti 61 euru (9,5 proc.) iki 703 eurų, tačiau M. Navickienė dar rugsėjo mėnesį užsiminė, kad MMA galėtų augti ir daugiau.

Darbo kodeksas numato, kad MMA galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Ooo! Kaip valdantieji gali didinti?! O iš kur mokės pk 100 € pensininkams už skiepijimąsi, šeimos gydytojams už įtikintą pensininką skiepytis po 30€ ir t.t., ir t.t.?

LKL

LKL portretas
O nedidinant pensijų smsrkiai augs pajamų nelygybė.

Graudu, vienok.

Graudu, vienok. portretas
Nepamirškite paminėti, jog iki mokesčių.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių