VERT tvirtins dukart mažesnę visuomeninę elektros kainą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) trečiadienį turėtų patvirtinti dukart mažesnę visuomeninę elektros kainą maždaug 470 tūkst. vartotojų, priklausančių trečiajam rinkos liberalizavimo etapui ir iki 2026 metų neprivalančių pasirinkti nepriklausomo tiekėjo.

VERT teigimu, atsižvelgusi į tai, kad sausio mėnesį elektros kainos biržoje smarkiai mažėjo, Vyriausybė paprašė tarybos  peržiūrėti ir atnaujinti elektros įsigijimo rinkos kainas bei visuomeninį tarifą pirmajam pusmečiui.

„Taryba (...) kreipėsi į „Ignitis“ (...) dėl elektros kainų buitiniams vartotojams (...) perskaičiavimo“, – teigiama VERT pažymoje.

Jei energetikos rinkos reguliuotojas pritars, standartinis vienos laiko zonos tarifas nuo kovo 1 dienos sumažės dukart – nuo 56,5 iki 28 centų už kilovatvalandę (kWh), tuo metu dviejų laiko zonų dienos tarifas be valstybės kompensacijos būtų 32 centai (dabar – 63 centai), o nakties – 19,3 cento (42,5 cento).

Pasak energetikos viceministrės Ingos Žilienės, jei reguliuotojas patvirtins naują tarifą, trečiojo rinkos liberalizavimo etapo vartotojai, kurie moka visuomeninę kainą, mokės 28 centus – tiek pat, kiek dabar, tačiau jiems nebebus mokamos valstybės kompensacijos.

Pasak jos, nepriklausomą tiekėją pasirinkusiems vartotojams iki 28,5 cento kompensacija kol kas lieka galioti.

Visuomeninė elektros kaina, kurią moka tik dalis vartotojų, nuo sausio padidėjo beveik du kartus iki 56,5 cento. Tačiau su 28,5 cento valstybės kompensacija ji padidėjo 17 proc. iki 28 centų (su PVM).

Visuomeninė elektros kaina ir dujų tarifai buitiniams vartotojams paprastai nustatomi du kartus per metus – nuo sausio ir liepos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tei.

Tei. portretas
Mano sutartis buvo pasirašyta neterminuotą,vadinasi aš ją galiu keisti kaip noriu,nes tą leidžia įstatymai ir LR konstitucijos 46 straipsnis.. Tačiau Ignitis,nepriklausomas tiekėjas teigia ,kad negalima sugrįžti i valstybinį tiekejąvisi tie kurie per metus sunaudoja daugiau kaip 1000 kw.,kas dedasi Lietuvoje,pažeidziami LR įstatymai ir konstituciją.

Pil.

Pil. portretas
Prašau sudaryti sąlygas sugrįžti pas valstybinį elektros tiekėją visiem tiems, kurie buvo suklaidinti ir per prievartą varomi, privalėjo pasirinkti nepriklausomą tiekėją" Ignitį".Teko skambinti ir reikalauti kad sudarytų sąlygas sugrįžti ,jie pasakė, kad negalima ir jegali visi tie sugrįžti i valstybinį tiekėją,kurie per metus sunaudoja daugiau kaip 1000 kw (kilovatų).Kaip suprasti, jau yra pažeidžiama laisva rinka ir LR konstitucijos 46 straipsnis.Reikia žmonėms koperuotis ir paduoti i teismą" Ignitį nepriklausomą tiekėją ".

Tvirtins

Tvirtins portretas
tuos pacius 28 centus,ka ir dabar! Jau paskelbta.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių