- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Gerai žinomas posakis „mokytis niekada nevėlu“ sparčiai kintančio, konkurencingo pasaulio kontekste įgyja dar svarbesnę prasmę. Ar tai būtų kosmoso technologijos, ar grožio industrija – šiandien vargiai atrastume sferą, kurioje nereikėtų nuolat siekti naujų žinių ir tobulėti.
Mokytis visą gyvenimą
Dėsninga, kad į ilgalaikę, o ne vienadienę sėkmę orientuotos įmonės savo darbuotojams skirtų įvairių mokymų, darbinių įgūdžių gilinimą, taip pat vertina ne vien kaip reikšmingą motyvacijos priemonę, bet ir perspektyvią investiciją.
„Mokytis reikia visą gyvenimą, nes gyvenimas labai dinamiškas ir kasdien keičiasi gausybė dalykų“, – pripažino vienos pirmųjų skaitmeninės rinkodaros agentūrų Lietuvoje „Raibec“ direktorius Remigijus Kuliešius.
Kaip pasakojo agentūros vadovas, skaitmeninė rinkodara, kuri pradėjo vystytis su interneto atsiradimu, aprėpia įvairiausias reklamos formas, pradedant feisbuku, „Google“ paieška, „YouTube“ kanalu, „LinkedIn“ ir baigiant kitomis interneto platformomis.
„Įvertinant įmonės veiklos pobūdį mums juolab privalu būti progresyviems ir lankstiems, neatsilikti nuo naujovių – visa tai turi būti mūsų genuose, antraip neišgyventume rinkoje“, – vaizdžiai kalbėjo pašnekovas.
Galimybę išnaudojo maksimaliai
R. Kuliešius pripažino, kad darbuotojams skirti mokymai, kvalifikacijos kėlimo programos – nemažų lėšų reikalaujanti investicija, ypač reikšminga nedidelių įmonių biudžetui.
Tad agentūra nepraleido progos pasinaudoti pirmuoju nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) kvietimu teikti paraiškas pagal visuotinės dotacijos priemonę „Kompetencijų vaučeris“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo lėšų.
„Įvertinome, kokios yra galimos priemonės ir kaip jos atitinka mūsų darbuotojų poreikius, kiek jos būtų naudingos. Viena šių priemonių – aukštesnis anglų kalbos lygis, taip pat mums buvo aktualu įmonės finansai ir jų valdymas, vadyba bei klientų aptarnavimas, pardavimai. Faktiškai visų mūsų įmonės sričių specialistai turėjo progą pasitobulinti, taigi maksimaliai išnaudojome šią galimybę. Žinoma, žmonės skirtingi, vieni galbūt pasisėmė daugiau, kiti – mažiau informacijos, tačiau mokymai vienareikšmiškai buvo naudingi. Juo labiau kad ir paraiškų pateikimo procesas tikrai nesudėtingas, visas administravimas praėjo labai sklandžiai“, – įvertino agentūros „Raibec“ vadovas.
Ir žinios, ir solidumas
Tuo metu AND klinikos direktorius Saulius Jurgelevičius pasakojo, kad įmonė išsigrynino vieną, tačiau visų grandžių darbuotojams labai svarbų mokymų objektą.
„Esame medicinos įstaiga, ir visam mūsų personalui labai svarbu anglų kalbos žinios. Gydytojams šia kalba tenka skaityti daug specializuotos medicininės literatūros, tai pakankamai aktualu ir registratūros darbuotojams, nes turime nemažai anglakalbių pacientų. Kai darbuotojai turi galimybę susikalbėti, darbas vyksta gerokai sklandžiau, o ir įstaiga atrodo kur kas solidžiau“, – pripažino pašnekovas.
Apie pusmečio trukmės intensyviuose kursuose klinikos darbuotojai turėjo galimybę patobulinti skirtingo anglų kalbos lygio įgūdžius.
„Tad kiekvienas galėjo siekti norimų rezultatų. O jais visos pusės liko patenkintos – tiek darbdavys, kuriam suteikiama galimybė paskatinti darbuotojus padengiant dalį mokymų išlaidų, tiek savo žinias pagilinę darbuotojai, kurie palankiai įvertino ne tik pačius mokymus, bet ir išties aukšto lygio lektorius“, – pastebėjo klinikos vadovas.
Mažoms įmonėms – svari parama
Simboliška, kad, prasidėjus rudeniui, kuris daugeliui asocijuojasi su žinių, naujų mokslo metų pradžia, INVEGA kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia antrąjį kvietimą verslui teikti paraiškas pagal „Kompetencijų vaučerio“ priemonę.
Į dalį kompensacijos – didžiausia galima mokymų išlaidų finansuojama dalis kiekvienam darbuotojui sudaro 70 proc. nuo apskaičiuotų išlaidų – gali pretenduoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus.
Darbuotojų kvalifikacijai tobulinti suteikiamas 15 mėnesių laikotarpis, o vienam pareiškėjui numatyta didžiausia kompensacijos suma – iki 4,5 tūkst. eurų. Priemonei įgyvendinti šiuo metu skirta 500 tūkst. eurų iš Europos socialinio fondo.
INVEGA vyresniosios projektų vadovės Rūtos Kiuberytės pastebėjimu, pirmuoju kvietimu „Kompetencijų vaučeris“ itin daug dėmesio susilaukė iš smulkiųjų prekybos, statybos ir gamybos sektoriaus įmonių.
„Ši negrąžinamoji subsidija suteiks įmonėms platesnes galimybes kelti savo darbuotojų kvalifikaciją, o tai yra neatsiejama nuo kitų verslo sėkmę lemiančių procesų. Įmonės, skiriančios lėšų darbuotojų mokymams, labiau vertinamos, nes leidžia profesiškai tobulėti, kelti savo kompetenciją ir kilti karjeros laiptais“, – teigė R. Kiuberytė.
Dėl darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo metu patirtų išlaidų dalies kompensacijos į INVEGA galima kreiptis iki lapkričio 30-osios.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuvių žiemos kelionės: įvardijo tendencijas
Lietuviai per žiemos šventes vis dažniau renkasi aplankyti Europos miestų kalėdines muges, sako Lietuvos turizmo rūmų prezidentė. Šių metų naujiena – daugiau oro bendrovių skrydžių ne į Londoną ar Dubliną, o į Malagą ...
-
ES delsia aktyvuoti atvykimo ir išvykimo sistemą: ar Lietuva yra pasirengusi?
Bendrijai delsiant aktyvuoti Europos Sąjungos (ES) atvykimo ir išvykimo sistemą (EES), Lietuva teigia esanti pasiruošusi ją paleisti bet kuriuo metu. ...
-
Gitanas Nausėda: elektros kabelių Baltijos jūroje gedimai nebeatrodo kaip atsitiktinumas1
Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, prezidentas Gitanas Nausėda pažymi – šis bei pastaruoju metu Baltijos jūroje padažnėję panašūs incidentai rodo, kad tai nebėra atsi...
-
Gera žinia vaiko tėvų globėjams: kaip ir seneliai, galės gauti atostogas anūkams prižiūrėti
Nuo kitų metų vaiko tėvų globėjai, kaip ir seneliai, galės gauti atostogas ir išmoką vaikui prižiūrėti. ...
-
Kokių mokesčių pakeitimų galima tikėtis kitąmet?1
Valdančiosios daugumos atstovai tikino nežinantys, kokius pasiūlymus dėl mokestinės reformos kitąmet atneš Vyriausybė, tačiau žada teikti prioritetą diskusijoms. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Algirdas Sysas sako, kad v...
-
Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?8
Palangos verslininkai pastebi, kad į kurortą daugiausia svečių atvyksta tarpušvenčiu, o itin daug – sutikti Naujųjų metų. Šią tendenciją rodo viešbučių ir privačių būstų užimtumas. ...
-
Nausėda: siekiant sukurti diviziją iki 2030-ųjų gynybai reikia skirti 5,5 proc. nuo BVP23
Norint iki 2030 metų Lietuvoje sukurti diviziją gynybai reikia skirti 5,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), sako prezidentas Gitanas Nausėda. ...
-
Nuo vasario 1 d. keičiasi „Vilniaus vandenų“ kai kurių paslaugų kainų tarifai
Nuo 2025 m. vasario 1 d. Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų butų gyventojams didės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos, praneša Vilniaus vandenys. ...
-
Kalėdoms lietuviai linkę rinktis praktiškas dovanas, joms išleis iki 250 eurų
Didesnė dalis šalies gyventojų Kalėdoms renkasi praktiškas dovanas, o artėjant šventėms itin šokteli dovanų čekių bei kortelių pardavimai, BNS sako Lietuvos prekybos centrų atstovai. ...
-
Švenčių organizatoriai: Kalėdų senelių rinka Lietuvoje profesionalėja
Kalėdų Senelio paslauga Lietuvoje tampa vis profesionalesnė – žmonės dažniau renkasi ne pagal kainą, o pagal kokybę, sako tokią paslaugą teikiančių įmonių vadovai. ...