Vaičiūnas: išardžius linijas su Rusija ir Baltarusija bus atlaisvinta daug žemės Pereiti į pagrindinį turinį

Vaičiūnas: išardžius linijas su Rusija ir Baltarusija bus atlaisvinta daug žemės

Baltijos šalims sinchronizavus savo elektros tinklus su Europa ir Lietuvoje išardžius nebereikalingas linijas su Rusija ir Baltarusija bus atlaisvinta apie 900 hektarų žemės, sako energetikos ministras. 

„Šie darbai turi taip pat simbolinę prasmę, bet yra ir praktinių dalykų. Išardžius linijas, nugriovus atramas bus atlaisvinta ir nemažai žemės plotų – maždaug 900 hektarų. Ta žeme be apribojimų galės naudotis tiek ūkininkai, tiek galės vykti kitos paskirties dalykai“, – Vilkaviškio rajone pirmadienį žurnalistams sakė Žygimantas Vaičiūnas.

„Ji (žemė – BNS) dabar servitutinė. Tose vietose, kur yra linijos, yra tam tikros apsaugos zonos ir kur yra atramos, jos (žemės – BNS) dabar negali būti naudojamos žemės ūkio paskirčiai ar kitiems tikslams. Atlaisvinus tuos hektarus, tą žemę, bus galima naudoti pagal paskirtį“, – kalbėjo energetikos ministras.

Jo teigimu, visas elektros linijas su Rusija ir Baltarusija planuojama išardyti per maždaug pusantrų metų, jas demontuojant bus nugriautos maždaug 544 atramos, išardyta maždaug 230 kilometrų laidų.

Pasak Ž. Vaičiūno, dalis geros būklės išmontuotų linijų infrastruktūros, pavyzdžiui, izoliatoriai, bus perduoti Ukrainai.

„Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis teigė, kad Ukrainos energetikams nuolat siūloma perduoti Lietuvai nereikalingą įrangą.

„Kai tik turime kokios nors įrangos, kaip šiuo atveju, turėsime izoliatorių, siunčiame nuotraukas, parodome, ką turime, kartais jie atvažiuoja, įvertina, išsirenka, ko jiems reikia, ir viską siunčiame. Nuolatinis ryšys“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Masiulis.  

Atlaisvinus tuos hektarus, tą žemę, bus galima naudoti pagal paskirtį.

Pasak R. Masiulio, galutinė linijų su Rusija ir Baltarusija demontavimo kaina dar nėra žinoma, tačiau, jo teigimu, tai nebus reikšmingos dalys: „Griauti – ne statyti“.

Anot „Litgrid“ vadovo, dauguma demontuojamų atramų yra senos, todėl tiek jos, tiek linijų laidai bus utilizuojami.

Ž. Vaičiūno teigimu, praėjus dviem savaitėms po sinchronizavimo jokių signalų, susijusių su Rusijos nepasitenkinimu, ar provokacijų nefiksuojama.

Baltijos šalims vasario pradžioje sujungus elektros tinklus su kontinentine Europa, Lietuvoje pradedami pirmos iš šešių linijų su Rusijos Kaliningrado sritimi atramų demontavimo darbai.

Pirmadienį pradedamos demontuoti linijos Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (HAE)–Sovetskas atramos.

„Litgrid“ atstovas Matas Noreika pirmadienį BNS teigė, kad preliminariai linijų su Rusija demontavimas kainuos apie 0,8 mln. eurų, su Baltarusija – apie 3,4 mln. eurų.

Jis anksčiau BNS teigė, jog pirmųjų atramų šioje linijoje demontavimas bus šiuo metu statomos linijos Kruonio HAE–Bitėnai dalis, tuo metu kitų linijų demontavimui bus skelbiami viešieji pirkimai.

Visas elektros linijų su Rusija ir Baltarusija atramas planuojama baigti demontuoti 2026 metų antroje pusėje.

„Tai yra pusantrų metų programa, visa tai išvalyti, atlaisvinti žemę“, – sakė R. Masiulis.

Baltijos šalims vasario 8-ąją atsijungus nuo rusiškos elektros sistemos ir vasario 9-ąją susijungus su Europos tinklais, elektros linijos su Rusija ir Baltarusija tapo nebereikalingos. Kitą dieną po sinchronizavimo buvo nukirpti šių linijų laidai.

Iš Lietuvoje pastaraisiais metais buvusių 11 linijų su Baltarusija pastaruoju metu veikė tik viena, iš šešių su Kaliningrado sritimi – trys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
:)))

ir dvigubai pabrangs elektra...
2
-1
Ukrainai

Seni puvekai
2
0
Kęstas

Branduolinis ginklas neleidžia kilti dideliems karams šiomis dienomis. Todėl šiuolaikinės imperijos nepatiria katastrofiškų išlaidų, neturi, su jomis susijusių, skolų ir gali gyvuoti žymiai ilgiau, negu ankstesnės imperijos. Revoliucijos apkarpo šių imperijų sparnus, tačiau, net laimėję, revoliucionieriai sugrįžta prie imperijos puosėlėjimo dideliam imperinių konkurentų ir Landsbergių nusivylimui. ("Mokslas, studijos ir ekonomika" ... Teikia „Blogger“)
3
0
Visi komentarai (12)

Daugiau naujienų