V. Čmilytė-Nielsen: liberalai skeptiškai vertina siūlymą apmokestinti dalį draudimo sutarčių

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, jog jos vadovaujamas Liberalų sąjūdis skeptiškai vertina Finansų ministerijos siūlymą dalį draudimo sutarčių apmokestinti 10 proc. vadinamuoju saugumo įnašu.

Anot politikės, krašto apsaugos finansavimui reikėtų ieškoti tvaresnių šaltinių.

„Kaip ir pavasario sesijos metu, taip ir dabar – mes labai skeptiškai vertiname Finansų ministerijos siūlymą apmokestinti draudimo sutartis. Dabartiniu laikotarpiu ypatingai svarbu plėsti besidraudžiančių ratą, ypač tų žmonių, kurie draudžia savo būstą, kitą turtą. Kaip matome iš pasikartojančių stichijų, matome priešingą poreikį – kad kuo daugiau žmonių draustųsi. O draudėjų apmokestinimas, natūralu, didins draudimo kainą ir darys jį mažiau patraukliu“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tai labai kontrproduktyvu dabartiniam laikotarpiui. Tikrai bus sunku tokiai idėjai pritarti“, – akcentavo ji.

Apskritai, stebėjosi V. Čmilytė-Nielsen, keista, jog Finansų ministerija teikia svarstyti siūlymą, kuriam koalicijos partneriai Seimo pavasario sesijos metu iš esmės nepritarė. Anot Liberalų sąjūdžio pirmininkės, be papildomų diskusijų ar derybų rasti palaikymo iniciatyvai bus labai sunku, todėl vargu, ar pavyks pasiekti realų rezultatą.

„Nėra jokios abejonės ir jokio ginčo dėl to, kad valstybės gynyba šiandieną yra viso kito pagrindas. Ir jai reikia rasti tvarius, ilgalaikius šaltinius. Bet šis šaltinis pavasarį liberalų pastangomis buvo išimtas iš bendro paketo dėl tų abejonių, kurias minėjau. Ir neįvyko nieko, kas pakeistų mūsų nuomonę“, – aiškino politikė.

„Dėl papildomų šaltinių krašto gynybai reikia ieškoti bendro, plataus sutarimo. Pavienės iniciatyvos, kaip šiuo atveju, Finansų ministerijos, kur akivaizdu, kad koalicijoje pritarimo nėra – ji nėra per naują derinta, tiesiog nesulauks pritarimo ir naudos iš jos nebus“, – apgailestavo V. Čmilytė-Nielsen.

„Pasirenkamas veikimo modelis, kuris nepriveda prie rezultato“, – apibendrino ji.

ELTA primena, kad trečiadienį Finansų ministerija pateikė derinti Saugumo įnašo įstatymo projektą, kuriuo siūlo daliai draudimo sutarčių įvesti 10 proc. mokestį. Toks įnašas būtų mokamas nuo 2025 m. liepos mėn., o surinktos lėšos būtų skiriamos Valstybės gynybos fondui.

Finansų ministerijos siūlomą Saugumo įnašą mokėtų Lietuvoje veikiančios draudimo įmonės, kitų Europos ekonominės erdvės valstybių draudimo įmonės ir trečiųjų valstybių draudimo įmonių filialai.

Seimo pavasario sesijoje svarstant papildomų gynybos lėšų šaltinius, tarp jų buvo ir dalies draudimo sutarčių apmokestinimas. Visgi, šis siūlymas buvo išimtas iš galutinio Valstybės gynybos fondo ir jo lėšų šaltinių projekto.

Finansų ministerijos skaičiavimais, Saugumo įnašas jau 2025 m. generuotų 50 mln. eurų, o nuo 2026 m. – 100 mln. eurų.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

kada pasibaigs

kada pasibaigs portretas
tas nuolatinis kainų kėlimas baudų išgalvojimas, plėšimas už nieką ir gyvenimo Lietuvoje sunkinimas kuriuo užsiima mūsų pačių išrinkti valdyt Lietuvą žmonės? Jau nėra jėgų kentėt ir bijot kad va gal ko nežinai tai tuoj gausi baudą kaip arklį, kad va jeigu tau labai kažko reikės tai tau neužteks pinigų kad galėtum įsigyt...Čia, draudimo sutartys kurių negali atsisakyt nes valdžia visus verčia jas turėti. Koks pasirinkimas? Kai neturi maistui - valgai kruopas su makaronais o kai neturėsi pinigų apsidraust tai kokia išeitis? Bauda kad nevykdai įstatymų? Ir viskas vyksta vien dėlto kad valdžiagyviai nieko kito neveikia tik suka galvas kaip kuo daugiau nuplėšt iš eilinių Lietuvos piliiečių

O aš skeptiškai vertinu liberalų cinizmą

O aš skeptiškai vertinu liberalų cinizmą  portretas
Lietuvos civiliniame kodekse nenugalima jėga įvardinta prievolių teisei skirtoje Šeštoje knygoje, 6.212 straipsnyje, kurio pirmos dvi dalys teigia:. Šalis atleidžiama nuo atsakomybės už sutarties neįvykdymą, jeigu ji įrodo, kad sutartis neįvykdyta dėl aplinkybių, kurių ji negalėjo kontroliuoti bei protingai numatyti sutarties sudarymo metu, ir kad negalėjo užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui. Nenugalima jėga (force majeure) nelaikoma tai, kad rinkoje nėra reikalingų prievolei vykdyti prekių, sutarties šalis neturi reikiamų finansinių išteklių arba skolininko kontrahentai pažeidžia savo prievoles.

Jezusmarija ,

Jezusmarija ,  portretas
O nuo kada draudikai apmoka fors mažorą t.y. audras ?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių