Pereiti į pagrindinį turinį

Tyrimas: vartojimo kreditai - būsto remontui, automobiliui

2013-05-07 13:08
Tyrimas: vartojimo kreditai -  būsto remontui, automobiliui
Tyrimas: vartojimo kreditai - būsto remontui, automobiliui / T. Urbelionio/BFL nuotr.

„Finansų įstaigos “General Financing" užsakymu kovo-balandžio mėnesiais atliktas rinkos tyrimas parodė, kad šalies gyventojai vartojimo kreditus dažniausiai ima būsto remontui ar renovacijai, automobilio pirkimui ar jo remontui, taip pat stambiai buitinei technikai įsigyti. Tyrimą atliko rinkos tyrimų agentūra SIC.

Didžioji dalis - 41 proc. tyrimo metu apklaustų šalies gyventojų, kurie yra naudojęs vartojimo kredito paslaugomis, teigė skolinęsi būsto remontui, rekonstrukcijai ar renovacijai. 19 proc. už skolintus pinigus pirko automobilį, 18 proc. - įsigijo buitinės technikos. Vartojimo kreditus žmonės taip pat naudojo kasdienėms išlaidoms padengti (12 proc.), namų dekoravimui ar baldams (9 proc.), vaizdo ar garso technikai (7 proc.), kompiuterinei įrangai (6 proc.) pirkti bei tokiems poreikiams kaip kelionės, mokslai, sveikatos gerinimas ir kt.

Pasak finansų įstaigos generalinio direktoriaus Konstantino Balakino, jau ne vienerius metus iš eilės žmonių poreikiai, kuriems jie skolinasi, iš esmės nekinta. „Vartojimo kreditus iki 40 tūkst. litų, kokius teikia mūsų bendrovė, o ir didesnius, žmonės ima paslaugoms ar stambiems pirkiniams, leidžiantiems gerinti jų gyvenimo kokybę, įsigyti. Ir tik nedidelė dalis gyventojų kreditus panaudoja kasdienėms išlaidoms, mokesčiams, maisto pirkimui ir pan.“, - teigia K. Balakinas.

Panašiai elgtis skolintis ketinantys šalies gyventojai planuoja ir toliau, nes paklausti, kam jie imtų vartojimo kreditą ateityje, net 33 proc. atsakė, kad būsto remontui, rekonstrukcijai ar renovacijai. 19 proc. ketina skolintis kasdienėms išlaidoms, o 15 proc. - pirkti stambią buitinę techniką. Vienintelis žymesnis pokytis ketinimuose skolintis, tai planavimas kreditą imti automobilio įsigijimui. Tik 7 proc. apklaustųjų nurodė, kad tokiu tikslu planuoja skolintis. Pasak K. Balakino, taip nutikti galėjo dėl to, kad pastaruoju metu žmonės automobilius perka ne paėmę įprastą vartojimo kreditą, o naudojasi pirkimo išsimokėtinai paslaugomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų