TVF: Vyriausybė pasirinko tinkamas priemones: infliacija mažės antrąjį pusmetį

Lietuva yra gerai pasirengusi įveikti pandemijos ir karo Ukrainoje sukeltus ekonomikos iššūkius – Vyriausybė pasirinko tinkamas jų suvaldymo priemones, o infliacija turėtų pradėti mažėti antrąjį pusmetį, sako dvi savaites Lietuvoje dirbusios Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovas.

„Lietuva labai gerai sureagavo į pandemijos sukeltą situaciją, o dėl karo Ukrainoje kilusi infliacija, tikėtina, turėtų stabilizuotis ir pradėti mažėti antroje metų pusėje“, – antradienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė TVF misijos vadovas Borja Gracia (Borcha Grasija).    

„TVF nuomone, Vyriausybės pasirinktos šių iššūkių suvaldymo priemonės yra teisingos“, – pridūrė TVF misijos vadovas.

Pasak B. Gracios, tiek privatus, tiek viešasis sektorius Lietuvoje yra pasirengęs priimti infliacijos iššūkius.

„Lietuvos ekonomika turi pakankamai baterijų kovoti su neapibrėžtumais, kylančiais dėl aukštos infliacijos ir karo Ukrainoje sukeltų energetikos ir žaliavų kainų“, – sakė B. Gracia.

TVF misijos vadovas kovojant su infliacija ragino neperspausti didinant atlyginimus.

„Reikėtų pakankamai atsargiai žiūrėti į derybas dėl atlyginimų, kad aukšta infliacija nebūtų užstrigdyta uždarame rate“, – sakė ekspertas.

Rudenį matysime infliacijos nusistovėjimą ir pradėjimą leistis žemyn.

Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, Vyriausybė šiuo metu nenumato papildomų priemonių infliacijai mažinti, tačiau rudenį esant poreikiui jas galėtų pasiūlyti.

„Dabartinės prielaidos yra, kad rudenį matysime infliacijos nusistovėjimą ir pradėjimą leistis žemyn. Jei matysime, kad situacija yra kitokia, tuomet rudenį galėtų būti pasiūlytos kažkokios papildomos priemonės, bet pasakyti, kaip tuomet atrodys ekonomika, šiuo metu yra šiek tiek per ankstyva“, – spaudos konferencijoje sakė G. Skaistė.

TVF ekspertai nuo gegužės 26 dienos susipažino su bendra Lietuvos makroekonomine būkle, darbo rinkos tendencijomis, padėtimi finansų sektoriuje, fiskaline politika, domėjosi situacija energetikoje bei kovos su klimato kaita politika.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas karo Ukrainoje poveikiui šalies ekonomikai ir finansams, prisitaikymui prie kylančių kainų. Tai buvo pirmas kartas nuo pandemijos pradžios, kai TVF misija atvyko į Lietuvą – pastaruosius dvejus metus jos vyko nuotoliniu būdu.

Lietuva TVF narė yra nuo 1992–ųjų. Šiuo metu TVF priklauso 190 šalių.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniokas

kauniokas portretas
įdomu kaip ir kokiu būdu antrą pusmetį gali mažėti infliacija didėjant kuro, dujų, elektros energijos kainoms??? kažkas musėt smarkiai apsirūkęs ir susipykęs su realybe...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių