Tabako gamintojams ir importuotojams – valstybės rinkliava: brangs rūkalai? Pereiti į pagrindinį turinį

Tabako gamintojams ir importuotojams – valstybės rinkliava: brangs rūkalai?

2025-05-14 16:48
BNS inf.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui įteisinti valstybės rinkliavą, kurią mokėtų pranešimus Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui (NTAKD) apie savo tabako gaminius teikiantys gamintojai ir importuotojai. 

Tabako gamintojams ir importuotojams – valstybės rinkliava: brangs rūkalai?
Tabako gamintojams ir importuotojams – valstybės rinkliava: brangs rūkalai? / Freepik.com nuotr.

Preliminariais skaičiavimais, valstybės rinkliava galėtų siekti 140 eurų už kiekvieną naują ar atnaujintą tabako gaminių ir su jais susijusių prekių pranešimą į EU-CEG portalą.

2024 metais buvo pateikti 2572 pranešimai apie elektronines cigaretes ir 382 pranešimai apie tabako gaminius. Jei pranešimų skaičius išliktų nepakitęs, metinė rinkliavos suma galėtų siekti apie 413,56 tūkst. eurų.

Siūloma, kad iki 2026 metų balandžio 30 dienos Lietuvos rinkai pateikti gaminiai, kurie neatitiks naujų reikalavimų, Lietuvos rinkoje galės būti ne ilgiau kaip iki tų metų lapkričio 1 dienos.

Be to, siūloma įteisinti, kad informacija apie pagalbą metant rūkyti turėtų būti nurodyta ant kaitinamojo tabako ir rūkomųjų žolinių gaminių pakelių bei elektroninių cigarečių ir jų pildyklių informaciniame lapelyje.

„Siekiama mažinti priklausomybės nuo nikotino paplitimą bei rūkymo sukeliamą sveikatos, socialinę ir ekonominę žalą skatinant naudotis nemokamomis metimo rūkyti pagalbos paslaugomis“, – teigia ministerija.

Pasak jos, Lietuva turi Nacionalinę metimo rūkyti pagalbos liniją, tačiau  ją arba medicinos pagalbą pasitelkė tik 2 proc. Lietuvos gyventojų. Tai esą rodo didelį poreikį motyvuoti ir šviesti gyventojus.

Įstatymo projektas turės būti notifikuojamas Europos Komisijai ir Pasaulio prekybos organizacijai, jį turės priimti  Seimas.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų