Vyriausybė pritarė Darbo kodekso pakeitimams, kuriuose numatyta, kad darbdaviai su darbuotojais kolektyvinėse sutartyse galės susitarti dėl paprastesnio atleidimo, mažesnių išeitinių išmokų. Dėl šių pataisų dar turės apsispręsti Seimas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tvirtina, kad pataisų „neigiamų pasekmių nenumatoma“, nors priduriama, kad „laikinai kolektyvinėse sutartyse gali būti įteisintos darbuotojams šiek tiek blogesnės sąlygos“. Kaip teigiamos pasekmės išvardyti galimybės sukurti ir išsaugoti daugiau darbo vietų, didesnis lėšų surinkimas į biudžetą.
SADM pasiūlytose pataisose numatoma, kad pagal kolektyvinę sutartį darbdavys darbuotoją galėtų atleisti įspėjęs nebe prieš du, bet prieš vieną mėnesį.
„Būtina lanksčiau reglamentuoti darbo teisinius santykius bei sudaryti tokias teisines prielaidas, kad darbdaviai, norintys atleisti darbuotojus iš darbo dėl ekonominių priežasčių nesant jų pačių kaltės, nebūtų pernelyg apsunkinami“, – teigiama pataisų projekto aiškinamajame rašte.
Kolektyvinėje sutartyje taip pat leidžiama nustatyti dvigubai mažesnį išeitinės išmokos dydį, tartis, kad darbuotojas ekonominės krizės laikotarpiu dirbtų ne visą darbo laiką.
SADM pabrėžė, kad „siūloma, jog daugelis įstatymo projekto nuostatų galiotų tik iki 2010 metų gruodžio 31 dienos – numatomu krizės laikotarpiu“. Vyriausybė tvirtina, kad taip elgiasi dėl besikeičiančios ekonomikos ir darbo rinkos padėties.
Naujausi komentarai