- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vos trečia diena, kai galima kreiptis dėl šildymo kompensacijų, o sistema jau streikuoja. Atvykę į Vilniaus miesto savivaldybę žmonės negalėjo atsispausdinti numerėlių. Savivaldybės darbuotojai aiškino, jog sistema neatlaikė dėl to, kad vienu metu kompensacijų prašė 40 žmonių, praneša LNK.
Kreiptis paramos dabar, už lango lepinant saulei, valdžia skubina specialiai – kad žmonių būtų mažiau šildymui jau prasidėjus.
„Tai padaryta tam, kad būtų išvengta ilgų eilių ir matome, kad tvarka yra pasiteisinus. Praėjusiais metais eilės buvo tikrai mažesnės“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus.
Vykti į savivaldybę ar seniūniją nebūtina – prašymus galima pateikti ir elektroniniu būdu. Kaip ir pernai, svarbiausi kriterijai kompensacijai gauti yra pajamos ir turtas.
„Ten tikrina viską: ar neturiu žemės ar dar ko nors. Bet aš neturiu nieko, tik vieną kambarį Pilaitėje ir pensiją“, – kalbėjo vilnietė Janina.
„Vidutinę pensiją gaunantis asmuo, gyvenantis daugiabutyje, neturėtų už šildymą mokėti daugiau nei 10–12 eurų“, – aiškino M. Šiurkus.
Ateinantis šildymo sezonas neturėtų brangti ir tiems, kurie negaus kompensacijų. Energetikai prognozuoja, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina sieks per septynis centus už kilovatvalandę – šiek tiek mažiau nei pernai, nes pigesnis kuras.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Utenoj bus pigiausia, o iš didmiesčių Vilnius yra pigiausias. Panevėžys šiuo metu yra brangiausias iš didmiesčių“ – pakomentavo duomenų analitikas Antanas Budraitis.
Šilumos kaina mažės, bet gyventojų sąskaitos nebūtinai, nes prie šilumos kainos prisidės nebe nulinis, o 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio tarifas.
„Grįžtant šiam mokesčiui, sąskaitos didės. Gali šiek tiek mažiau sąskaita didėt, ne 9 proc., bet ji vis tiek bus didesnė“, – sakė A. Budraitis.
Nulinis PVM tarifas šildymui baigė galioti pavasarį ir Seimas nepratęsė lengvatos, nes trūko balsų. Socialdemokratas Julius Sabatauskas teigia, kad sąskaitoms mažinti yra ir geresnių būdų, pavyzdžiui, didesnė renovacijos parama.
Skaičiuojama, kad renovuotame bute viso šildymo metu galima sutaupyti 78 eurus, palyginti su senos statybos būstu. Bet šilumos tinklai pastebi, kad nepaisant skirtumų šildymo sąskaitose, jas kone visi apmoka laiku.
Praėjusį šildymo sezoną vos 1 proc. vartotojų turėjo skolų. Bendrai skolininkų skaičius išlieka stabilus t. y. iki 10 proc.“, – informavo Vilniaus šilumos tinklų klientų komandos vadovė Rūta Jasiulionienė.
Tie, kurie šildosi individualiai, spėjama, nemokės daugiau nei pernai. Pigiausia esą bus šildytis malkomis, bet sutaupys ir besišildantys dujomis.
Kai dabar temperatūra kone rekordinė, energetikai nedrįsta spėti, ar šiemet šildytis pradėsime istoriškai vėlai. Praėjusiais metais sostinėje šildymo sezonas prasidėjo spalio viduryje.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nebeliks Statybos inspekcijos pasitikėjimo linijos
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nuo 2025 metų sausio naikina pasitikėjimo liniją, skirtą pateikti anoniminius skundus dėl įvairių pažeidimų. ...
-
Paveldo pastatų tvarkymui Vilniaus miesto savivaldybė ketina skirti 8 mln. eurų
Į paveldotvarkos programą atrinktų pastatų tvarkymui Vilniaus miesto savivaldybė ketina skirti 8 mln. eurų. ...
-
Gentvilas: savivaldybės per lėtai steigia mažo užterštumo zonas8
Valdžiai keliant tikslą visose šalies savivaldybėse iki 2030 metų įrengti 6 tūkst. viešų elektromobilių įkrovimo stotelių, jas siūloma įpareigoti skubinti šį procesą. ...
-
RRT: 4G ir 5G mobilaus ryšio sparta miestams bei regionams vis dar nevienoda1
Itin spartus mobilusis 5G ryšys dengia 94,6 proc., o 4G – 97,9 proc. šalies teritorijos, tačiau jų sparta – miestams ir regionams dar nevienoda, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), remdamasi operatorių pateiktais ir ta...
-
Po Skardžiaus pasisakymo dėl jėgainių – Kreivio replika: aš tokių skaičių net susapnuot negaliu11
Elektros kainos kitąmet turėtų būti panašios kaip šiemet, mat vis daugiau energijos gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Lietuva pati jau pasigamina daugiau kaip pusę elektros, o po penkerių metų planuojama, kad elektrą p...
-
Apklausa: populiariausi lietuvių atsiskaitymo ir pinigų kaupimo būdai – laiko ir kojinėse1
Lietuvos gyventojai dažniausiai tarp euro zonos šalių piliečių perka ir atsiskaito internetu, nors žmonėms vis dar svarbūs ir grynieji, rodo Europos Centrinio Banko (ECB) vartotojų mokėjimo įpročių apklausa. ...
-
Lietuvos BVP vienam gyventojui pernai siekė 87 proc. ES vidurkio
Realusis bendrasis vidaus produktas (BVP), tenkantis vienam Lietuvos gyventojui (išreikštas perkamosios galios standartais), 2023 metais sudarė 87 proc. Europos Sąjungos (ES) vidurkio. 2022 metais šis rodiklis siekė 89 proc. ...
-
Šventinės nuotaikos kaina
Artėjant žiemos šventėms ne tik Lietuvos miestai ima rungtyniauti puošdami gatves, aikštes ir parkus Kalėdų dekoracijomis. Štai 2017-ųjų Kalėdų sezonui Londono Oksfordo gatvę papuošė 750 tūkst. LED lempučių. Dau...
-
Lingė apie valdančiųjų planus dėl mokesčių: biudžeto pajamos būtų nepakankamos
Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė, sako, kad valdančiųjų planas didinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) progresyvumą nesukurtų pakankamo pajamų į biudžetą šaltinio planuojamoms išlaidoms padengti. Politikas tik...
-
Šadžius apie SEB banko sprendimą: solidarumo mokestis jokios įtakos tam neturėjo2
Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad SEB banko sprendimui naują jungtinę būstinę įsteigti Taline, o ne Vilniuje įtakos neturėjo Lietuvoje vasarą pratęstas vadinamasis solidarumo mokestis. ...