- Lina Mrazauskaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Didėjančios baidarių nuomotojų išlaidos ant aktyvaus laisvalaikio mėgėjų pečių nukristi neturėtų. Nuomojantys baidares tikina, kad kainos išliko tokios pačios, o prasimanyti didesnių pajamų siekiama naujomis baidarių pramogomis.
Sezono pradžia paskelbta
Ekstremaliausi baidarių entuziastai sezoną jau pradėjo, tačiau norintys pastovesnių orų ir maudynių upėse dar lūkuriuoja birželio. Nors dalis baidares nuomojančių tikina, kad užsakyti baidarių iš anksto nereikia, kiti pataria tuo pasirūpinti dar prieš mėnesį.
Pramogų centro „Active tourism“ atstovas Žilvinas pasakojo, kad baidarių sezoną pradėjo dar kovo viduryje, kai Vokės upėje apsupti ledo lyčių vienvietėmis baidarėmis išplaukė pirmieji šios pramogos fanatikai. Kadangi jų, kaip pasakojo pašnekovas, tėra kelios grupelės, sezono įkarščio tikimasi birželio–rugpjūčio mėnesiais.
Išvykų baidarėmis organizatoriaus „Upių labirintai“ savininkas Povilas Pelanis patikino, kad jau šį mėnesį plaukiančių baidarėmis savaitgaliais netrūksta. Anot jo, į upes laisvadieniais paleidžiama po maždaug 10 baidarių. O savaitgaliais išnuomoti visas turimas baidares esą tikimasi jau po Joninių.
„Klientų srautai gana stabilūs, didelio svyravimo nėra. Galbūt prastesni buvo 2009 m., kai prasidėjo krizė ir žmonės buvo išsigandę dėl ateities. Dabar, jei vasara karšta, baidarių tenka skolintis iš kolegų. Su jais labai plačiai bendradarbiaujame“, – sakė P.Pelanis.
Vis dėlto pašnekovas Žilvinas neslėpė nuostabos dėl stabilios baidarių paklausos, nes šiemet tikėjosi didesnio klientų srauto: „Labai keista: šie metai šiltesni, o stipraus klientų pagausėjimo nejaučiame.“
Ieško upių vingių
Pramogų centro „Active tourism“ atstovas Žilvinas pasakojo, kad šiuo metu bene populiariausias ir labai ekstremalus maršrutas – Vilnia. Baidarių mėgėjai šia upe gali plaukti nuo dviejų iki keturių valandų. Taip pat siūlomas nuo dviejų valandų iki visos dienos maršrutas Nerimi.
„Mūsų siūloma egzotiška pramoga – pamatyti naktinį Vilnių. Vakare surenkame žmonių grupę, nuvežame prie Verkių malūno ir sutemus juos išplukdome pamatyti naktinio Vilniaus kitu kampu. Šią paslaugą siūlome jau ketverius metus ir pastebime, kad paklausa didėja – žmonės nori išskirtinumo“, – sakė Žilvinas. Anot jo, klientams pageidaujant baidarės transportuojamos ir prie kitų upių, tačiau kaina atitinkamai auga.
P.Pelanis pasakojo, kad šiuo metu populiariausia upė išvykoms baidarėmis yra Vilnia, tačiau šiuo maršrutu dažniausiai susigundo vilniečiai. Gyventojai iš kitų miestų renkasi Širvintos, Merkio, Grūdos ir Verknės upes.
Daugelyje šalies miestų išvykas baidarėmis siūlantis organizatorius „Baidarių Aukštaitija“ savininkas Kęstutis Kvietkauskas pasakojo, kad pavasarį gyventojai aktyviai plaukia Siesarimi, Anykšta, Virinta, Žeimena ir kitomis upėmis. Šventąja baidarių mėgėjai jau plaukia rečiau, nes renkasi labiau vingiuotas ir daugiau nuotykių žadančias upes.
Rezervuoti geriau iš anksto
Pašnekovas Žilvinas patikino, kad šį mėnesį ar net per piką užsisakyti baidarę nesudėtinga. Tačiau, jo teigimu, lietuviai linkę pasirūpinti nuoma kuo anksčiau, todėl užsakymų jau esama net rugpjūčiui.
„Baidarę galima gauti net tą pačią dieną, tačiau geriau paskambinti bent vieną dieną prieš plaukiant“, – nesiskubinti ragino pašnekovas. Anot jo, pavieniams baidarių mėgėjams išsinuomoti baidares ypač lengva. Esą jiems atitinkamu laiku pasiūloma prisijungti prie kitos plaukiančių grupės, tad transportavimas nesukelia jokių rūpesčių.
Nors šiuo metu užsisakyti baidarių savaitgaliui dar nėra jokių bėdų, P.Pelanis patarė šį darbą atlikti likus dviem savaitėms iki plaukimo. Pavyzdžiui, kokių dešimtį baidarių ir sodybą norinti užsisakyti grupė į paslaugos teikėjus turėtų kreiptis net prieš mėnesį.
„Kuo anksčiau pradedi ieškoti, ką užsisakyti, tuo didesnė tikimybė, kad gausi tai, ko nori. Vėliau prasideda bėdos, nes plaukti dažniausiai nori didelės grupės ir kolektyvai, todėl atitinkamą baidarių skaičių surasti jau tampa sunku“, – sakė baidarių organizatoriaus „Mylos baidarės“ savininkas Aleksandras. Jis patarė baidares užsisakyti prieš mėnesį.
Pasiūlo naujų pramogų
K.Kvietkausko manymu, iš anksto užsisakantys baidares tikisi nusiderėti ir mokėti mažesnę nuomos kainą. Anot jo, gegužę savaitgaliais baidarės nuoma vienai dienai atsieina apie 50 litų, o nuomojantis ją abiem savaitgalio dienoms kaina gali smuktelėti iki 90 litų. Birželio savaitgaliais baidarės nuomos kaina pakyla ir siekia iki 120 litų.
P.Pelanio teigimu, priklausomai nuo sezono, savaitės dienos ar kelionės trukmės baidarės nuoma žmogui kainuoja mažiausiai 20 litų. Baidarę nuomojantis visam savaitgaliui ir reikalaujant viso paslaugų paketo, klientui pramoga atsieina daugiausia 80 litų.
Pašnekovo Žilvino teigimu, pavasario sezoną vienam žmogui baidarės nuoma kainuoja 30 litų, o vasarą ji pabrangsta labai nedaug – iki 35 litų. Jo teigimu, kainos, palyginti su praėjusiais metais, nesikeitė: „Nenorime gąsdinti klientų didesnėmis kainomis, nors degalai brangsta, tad automatiškai turėtų brangti ir paslaugos. Išlaikyti senus klientus ir pritraukti naujų stengiamės pastovumu ir lojalumu.“
Pašnekovas Aleksandras patikino, kad kainų baidarių nuomotojai smarkiai nekelia, tačiau uždirbti daugiau užsimoja siūlydami papildomų paslaugų, pavyzdžiui, plukdydami žiemą.
K.Kvietkauskas taip pat pasakojo, kad anksčiau gyventojai mieliau organizuodavo kelių dienų baidarių išvykas. Tačiau pastaruoju metu, anot jo, ypač populiarūs tapo vienadieniai pasiplaukiojimai, tad dalis baidarių nuomotojų šeštadienį paslaugas pasiūlė brangiau nei sekmadienį: „Srautas šeštadieniais ypač didelis. Todėl kai kurie nuomos kainą šią dieną pradėjo truputį kelti.“
Konkurencija skatina pasitempti
Pašnekovas Žilvinas pasakojo, kad baidarių nuoma užsiima jau penkerius metus. Tačiau jis neslėpė, kad išsilaikyti rinkoje sunku, nes konkurencija – labai didelė: „Kasmet rinkoje atsiranda bent po vieną ar du naujus konkurentus, kurie bando dar labiau numušti kainą arba žaisti su tokiomis paslaugomis kaip nuolaidų kuponai. Su šiais kuponais baidarių nuoma pasiūloma už pusę kainos.“
Vis dėlto, kaip sakė P.Pelanis, smulkūs baidarių paslaugos teikėjai tėra trumpalaikiai konkurentai. Anot jo, tokie rinkos žaidėjai apsirūpina pigiausiomis, naudotomis, apgadintomis baidarėmis ir jas nuomoja „juokingai mažomis kainomis“. Pamatę, kad tokia strategija neatsiperka, – veiklą nutraukia, o į jų vietą esą ateina kiti maži rinkos žaidėjai.
Prieš dvejus metus veiklą pradėjęs Aleksandras pasakojo, kad naujiems baidarių nuomotojams įsilieti į rinką nelengva. Esą tai padaryti paprasčiau tiems, kurie prie upės turi nuosavą žemės plotą.
Konkuruoti su baidarių nuomotojų gausa, anot pašnekovo, padeda tik gera paslaugos kokybė, kuri padeda prisijaukinti nuolatinių klientų: „Jeigu klientai naudojosi tavo paslaugomis ir jos patiko, – jie grįš. Tačiau jei bandai užsidirbti kuo daugiau pinigų, keli kainas už kiekvieną paskolintą kirvuką, žmonės pas tave daugiau nebeatvažiuos.“
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nebeliks Statybos inspekcijos pasitikėjimo linijos
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nuo 2025 metų sausio naikina pasitikėjimo liniją, skirtą pateikti anoniminius skundus dėl įvairių pažeidimų. ...
-
Paveldo pastatų tvarkymui Vilniaus miesto savivaldybė ketina skirti 8 mln. eurų
Į paveldotvarkos programą atrinktų pastatų tvarkymui Vilniaus miesto savivaldybė ketina skirti 8 mln. eurų. ...
-
Gentvilas: savivaldybės per lėtai steigia mažo užterštumo zonas8
Valdžiai keliant tikslą visose šalies savivaldybėse iki 2030 metų įrengti 6 tūkst. viešų elektromobilių įkrovimo stotelių, jas siūloma įpareigoti skubinti šį procesą. ...
-
RRT: 4G ir 5G mobilaus ryšio sparta miestams bei regionams vis dar nevienoda1
Itin spartus mobilusis 5G ryšys dengia 94,6 proc., o 4G – 97,9 proc. šalies teritorijos, tačiau jų sparta – miestams ir regionams dar nevienoda, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), remdamasi operatorių pateiktais ir ta...
-
Po Skardžiaus pasisakymo dėl jėgainių – Kreivio replika: aš tokių skaičių net susapnuot negaliu11
Elektros kainos kitąmet turėtų būti panašios kaip šiemet, mat vis daugiau energijos gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Lietuva pati jau pasigamina daugiau kaip pusę elektros, o po penkerių metų planuojama, kad elektrą p...
-
Apklausa: populiariausi lietuvių atsiskaitymo ir pinigų kaupimo būdai – laiko ir kojinėse1
Lietuvos gyventojai dažniausiai tarp euro zonos šalių piliečių perka ir atsiskaito internetu, nors žmonėms vis dar svarbūs ir grynieji, rodo Europos Centrinio Banko (ECB) vartotojų mokėjimo įpročių apklausa. ...
-
Lietuvos BVP vienam gyventojui pernai siekė 87 proc. ES vidurkio
Realusis bendrasis vidaus produktas (BVP), tenkantis vienam Lietuvos gyventojui (išreikštas perkamosios galios standartais), 2023 metais sudarė 87 proc. Europos Sąjungos (ES) vidurkio. 2022 metais šis rodiklis siekė 89 proc. ...
-
Šventinės nuotaikos kaina
Artėjant žiemos šventėms ne tik Lietuvos miestai ima rungtyniauti puošdami gatves, aikštes ir parkus Kalėdų dekoracijomis. Štai 2017-ųjų Kalėdų sezonui Londono Oksfordo gatvę papuošė 750 tūkst. LED lempučių. Dau...
-
Lingė apie valdančiųjų planus dėl mokesčių: biudžeto pajamos būtų nepakankamos
Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė, sako, kad valdančiųjų planas didinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) progresyvumą nesukurtų pakankamo pajamų į biudžetą šaltinio planuojamoms išlaidoms padengti. Politikas tik...
-
Šadžius apie SEB banko sprendimą: solidarumo mokestis jokios įtakos tam neturėjo2
Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad SEB banko sprendimui naują jungtinę būstinę įsteigti Taline, o ne Vilniuje įtakos neturėjo Lietuvoje vasarą pratęstas vadinamasis solidarumo mokestis. ...