Seimo komitetas siūlo po metų uždrausti elektroninių cigarečių skystį su cukrumi

Seime skinasi kelią iniciatyva nuo 2024 metų gegužės uždrausti elektronines cigaretes, jei jų ar pildyklių skystyje yra cukraus ir saldiklių.

Taip siekiama mažinti šių rūkalų prieinamumą, apsaugoti nuo rūkymo vaikus, paauglius ir kuo labiau pavėlinti amžių, kai jauni žmonės pradeda rūkyti.

Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį po svarstymo bendru sutarimu pritarė tokiam konservatoriaus Vytauto Kernagio siūlymui.

Kitą savaitę jį svarstys Seimas – jeigu jis komiteto išvadai pritars, rudenį prieš galutinai apsisprendžiant siūlymas turėtų būti notifikuotas Europos Komisijoje. 

Komitetas prieš savaitę klausimo svarstymą buvo atidėjęs, laukdamas „valstiečio“ Aurelijaus Verygos ir grupės Seimo narių pataisų dėl visiško elektroninių cigarečių uždraudimo ir prekybos jomis tik vaistinėse. 

Tačiau tokį Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės pakeitimo įstatymo siūlymą sukritikavo Seimo teisininkai, pasak kurių, tai ne tik apribotų elektroninių cigarečių ir jų pildyklių prieinamumą jaunimui, bet smarkiai susiaurintų galimybes jų įsigyti visiems žmonėms apskritai.   

Teisininkai sako, kad pagal pakeitimus licencijas turinčios įmonės neturėtų teisės prekiauti šiais produktais, nors jie „kažin ar galėtų būti laikomi pavojingesni ar kenksmingesni sveikatai nei patys tabako gaminiai“.

Be to, pasak teisininkų, siekis elektronines cigaretes ir jų pildykles pardavinėti vaistinėse apskritai nedera su jų paskirtimi bei veikla. 

Kaip BNS yra sakęs V. Kernagis, norima pažaboti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių prekiautojus, kurie randa būdų, kaip apeiti draudimus, ypač nepilnamečiams. Anot jo, visos cigaretės ir skysčiai su skoniais turi cukraus arba saldiklių, kuriuos aptikti gali ir Lietuvos laboratorijos.

V. Kernagio tvirtinimu, prieš maždaug metus įsigaliojęs skonių draudimas yra apeinamas, todėl priežiūros tarnybos, norėdamos tai įrodyti, siunčia cigaretes į Daniją brangiems tyrimams, kurių rezultatus šių prekių pardavėjai skundžia.  

Kol kas jokia institucija Lietuvoje negali įrodyti, kad elektroninėse cigaretėse yra kitokių nei  tabako, o draudžiamų skonių ir kvapų.

Dabar į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad jos yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Taip pat negalima įvežti cigarečių ir jų pildyklių skysčių su kofeinu arba taurinu, kitais priedais ir stimuliuojamais junginiais, kurie siejami su energija ir gyvybingumu.

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, nesudeginti turintys kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių. NAUJAUSI KOMENTARAI

Čia priėjo kindziulis ir tarė:

Čia priėjo kindziulis ir tarė: portretas
Niekada ten cukraus ir nebuvo, uždrauskite dar ir morkų ekstraktą.

O su

O su portretas
druska paliks?

is anksto didelis aciu

is anksto didelis aciu portretas
ir su cukrum ir su marihuana ir su asylo mizalais vienareiksmiskai drausti ir pagaliau iteisinkit samagono vyrima savo ir ne savo reikmem ten cukrus butinas be isimciu
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių