Seimo komitetas pakeitė savo poziciją dėl NPD didinimo

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pakeitė savo poziciją ir nusprendė pritarti pirminiam dalies valdančiųjų siūlymui artimiausius dvejus metus lėčiau didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD), išsaugant dabartinę jo taikymo ribą – 2 vidutinius darbo užmokesčius (VDU).

Komitetas siūlo, kad 2020 ir 2021 metais NPD didėtų po 50 eurų atitinkamai iki 350 ir 400 eurų, nors pernai patvirtintoje mokesčių reformoje buvo numatyta jį didinti po 100 eurų iki 400 ir 500 eurų. Už tai trečiadienį balsavo septyni komiteto nariai, prieš – du, o susilaikė komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas.

Lėtesniam NPD didinimui išsaugant 2 VDU taikymo ribą yra pritarusi ir Vyriausybė, tai numatyta jos parengtame 2020 metų biudžeto projekte. Skaičiuojama, kad dėl to valstybės ir savivaldybių biudžetą kitąmet papildomai turėtų gauti apie 70 mln. eurų.

Anksčiau BFK buvo pritaręs Algirdo Butkevičiaus siūlymui artimiausius dvejus metus NPD didinti po 100 eurų, tačiau jo taikymo ribą kitąmet sumažinti iki 1,5, o 2021 metais – iki 1,3 VDU. Tokiam pasiūlymui lapkričio pabaigoje po pateikimo yra pritaręs ir Seimas, o ar pritarti naujai BFK pozicijai parlamentarai ketina apsispręsti ketvirtadienį.

V. Ąžuolas sakė, kad dėl NPD taikymo ribos ateityje dar reikės diskutuoti.

„Tikrai ta dviejų VDU riba ne ta, kurią reikia duoti. Peržiūrėti tą VDU reikės“, – po balsavimo teigė V. Ąžuolas.

Finansų ministras Vilius Šapoka anksčiau yra teigęs, kad NPD didinimas yra viena efektyviausių priemonių mažinti skurdą. Ministras taip pat tvirtino, kad jei būtų patvirtintas A. Butkevičiaus siūlymas, kitąmet mokestinė našta padidėtų daugiau kaip 230 tūkst. žmonių, iš kurių 50 tūkst. dirba viešajame sektoriuje.

Valdantieji pripažįsta, kad NPD didinti po 100 eurų kasmet buvo „per didelė ambicija“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių