Seimas spręs, ar didinti baudas elektroninių cigarečių perpardavinėtojams

Seimas spręs, ar elektroninių cigarečių bei jų pildyklių perpardavinėtojams padidinti baudas iki 140–500 eurų. Taip siekiama pažaboti šių rūkalų nelegalią prekybą tarp gyventojų, o ypač nepilnamečių.

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti tokias Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, kurias parengė parlamentinė Priklausomybių prevencijos komisija.

Už balsavo 91 Seimo nariai, prieš, o du susilaikė. Toliau pataisos į plenarinį posėdį grįš gruodžio 5-ąją, kai jas apsvarstys Teisės ir teisėtvarkos komitetas.  

Pakeitimai numato, kad už neteisėtą elektroninių cigarečių ar bet kurios jų dalies, taip pat pildyklių realizavimą baudos sieks nuo 140 iki 400 eurų, o už  pakartotinį pažeidimą – 400-500 eurų. Baudos būtų taikomos ir suaugusiesiems, ir nepilnamečiams.

Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės „laisvietės“ Morganos Danielės teigimu, pataisomis siekiama spręsti problemą, kai elektroninių cigarečių bei jų pildyklių nelegaliai įsigyja nepilnamečiai.

M. Danielės teigimu, didesnių baudų prašo policijos pareigūnai. 

„Šiuo metu policijos pareigūnai neturi jokių įrankių, kuriais galėtų kovoti su fiziniais asmenimis, kurie perparduoda – nusiperka legaliose parduotuvėse elektroninius įrenginius, be pildyklių, patį įrenginį ir parduoda. Tokiu būdu verslaudami, bando užsidirbti lengvų pinigų, dažniausiai parduodant nepilnamečiams. Ir kadangi tas pats įrenginys, jeigu neturi viduje užpildytos pildyklės, neturi nikotino, jis nėra akcizu apmokestinama prekė ir jokia bauda negali būti skiriama“, – pristatydama pataisas aiškino parlamentarė.

„Pati prekyba, kadangi tai yra su rūkymu susijęs gaminys, kuris kad ir yra be nikotino, kad ir yra be pildyklės, bet pats įrenginys laikomas su rūkymu susijusių įrenginių, tokiais įrenginiais gali prekiauti tik juridiniai asmenys, kurie turi tam skirtą licenciją. Tai fizinis asmuo iš principo tokios prekybos vykdyti negali“, – pridūrė ji.

M. Danielė pabrėžė, kad policijos siūlymu, baudas siūloma skirti ne už elektroninių cigarečių bei jų pildyklių pardavimą, o už realizaciją.

„Kad nesakytų, kad ne pardaviau, o išmainiau, pavyzdžiui, į flomasterius, pardavimas neįvyko. Žodis realizavimas apima platesnę sąvoką – nesvarbu, ar dovanoji, ar nemokamai duodi“, – teigė M. Danielė.

Ji sakė, kad siūlomos baudos nėra mažos: „Bauda turi būti pakankamai aukšta tiek, kad neatsipirktų taip lengvai pardavus vieną įrenginį“.

Dabar už akcizais apmokestinamų prekių (tarp jų – ir elektroninių cigarečių skysčių) realizavimą, kai neteisėtai parduotų prekių vertė neviršija 50 eurų, baudžiama nuo 40 iki 200 eurų, o už pirmą pažeidimą – iki 20 eurų.   NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
o kodėl elektroninių cigarečių rukoriai nebaudžiami už oro taršą juk iš burnos kamuoliai išeina didesni nei kūrenant durpes pečiuje.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių