Seimas nedidins pensijų
Pritaręs siūlymui grąžinti pensininkams neišmokėtą pensijos dalį, Seimas nesiryžo paremti dar vieno pensininkams palankaus dokumento.
Seimas po svarstymo atmetė Darbo partijos lyderio Kęstučio Daukšio teikiamą Valstybinių socialinio draudimo pensijų garantijų įstatymo projektą. Už pagrindinio - Socialinių reikalų ir darbo komiteto išvadą atmesti šį projektą balsavo 44 Seimo nariai, prieš buvo 16, susilaikė 8 parlamentarai.
Projekto iniciatorius K. Daukšys siūlė nustatyti, kad vidutinė, turint būtinąjį darbo stažą, Valstybinė socialinio draudimo pensija, kurią skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, turi būti ne mažesnė kaip 60 procentų Statistikos departamento paskelbto praėjusio ketvirčio šalies vidutinio darbo užmokesčio (neto) dydžio.
Seimas atsižvelgė į neigiamą Vyriausybės išvadą dėl šio projekto. Preliminariais skaičiavimais, šiam įstatymo projektui įgyvendinti 2008 metais reikėtų apie 2 mlrd. 133 mln. litų, iš jų apie 1 mlrd. 835 mln. litų - iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ir 298 mln. litų - iš valstybės biudžeto.
Be to, Vyriausybė atkreipė dėmesį, kad visoms Europos Sąjungos valstybėms, taigi ir Lietuvai, būdingos visuomenės senėjimo tendencijos, todėl prieš prisiimant tokį įsipareigojimą būtina užtikrinti jo finansavimo šaltinius ilgalaikėje perspektyvoje, kad būtų išlaikytas visos pensijų sistemos finansinis stabilumas.
Taip pat atkreiptas dėmesys į tai, jog būtų neteisingas ir nelogiškas skirtingų rūšių vidutinės pensijos dydžio padidinimas iki vienodo valstybinės socialinio draudimo pensijos dydžio.
K. Daukšys siūlė, kad svarstomas įstatymo projektas įsigaliotų nuo 2008 m. sausio 1 d.
ELTA primena, kad, Seimui pritarus įstatymų projektams, pareikalausiantiems didelių biudžetinių išlaidų, ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas neatmetė, kad jo vadovaujama mažumos Vyriausybė gali atsistatydinti.
Ketvirtadienį Seimas pritarė siūlymui grąžinti pensininkams neišmokėtas pensijas už laikotarpį nuo 1995 iki 2002 metų, tačiau galutinio balsavimo dar nebuvo.
Anot Vyriausybės vadovo, tam reikėtų apie pusę milijardo litų. “Tai padidina einamosios sąskaitos deficitą, tokiais sprendimais padidiname infliaciją, išbalansuojame biudžetą”, - apgailestavo G. Kirkilas.
Naujausi komentarai