Saulės jėgaines renkasi vis daugiau įmonių

  • Teksto dydis:

Vis daugiau įmonių Lietuvoje renkasi naudoti žaliąją energiją ir ant savo patalpų stogų įsirengia saulės energijos jėgaines. Rugpjūtį užbaigti trys nauji saulės energetikos projektai, kurių bendro jėgainių ploto pakaktų padengti beveik 15 krepšinio aikštelių, o jų galia siekia 460 kW.

Nauji saulės energijos moduliai įrengti ant salyklą gaminančios įmonės gamyklos Panevėžyje, farmacijos bendrovės administracinių ir logistikos patalpų Kaune bei nekilnojamo turto įmonės administruojamo biurų komplekso sostinės Saltoniškių gatvėje stogų.

Ant Panevėžio bendrovės patalpų stogo įrengta saulės jėgainė išsiskiria iš kitų, nes įrengta ant plokščio, šlaitinio stogo, o dalis jos yra net 30 m aukštyje.

„Mūsų veikla artimai siejasi su gamta, o švarus oras ir grynas vanduo yra tiesiogiai susijęs su mūsų gaminamo produkto kokybe. Dėl to jaučiame ypatingą atsakomybę ir stengiamės vadovautis tvarios veiklos principais. Taikome aukštus aplinkosaugos reikalavimus ir naudojame sertifikuotą žaliąją energiją, todėl įsirengti nuosavą saulės jėgainę buvo natūralus su mūsų vertybėmis derantis žingsnis“, – sako įmonės „Viking Malt“ direktorius Darius Vilkas.

Žalia energija pigesnė už tradicinę

Tuo metu farmacijos bendrovės „Limedika“ Išteklių vadovo Arūno Grigaliūno manymu, saulės energijos sprendimams tampant labiau prieinamiems vis daugiau verslo įmonių turėtų susidomėti jos teikiamais privalumais ir galimybe prisidėti prie ekologinių problemų sprendimo.

„Pasiūlymas įsirengti saulės jėgainę savo patalpose mums iš karto pasirodė įdomus. Be to, kad toks projektas leidžia naudoti žaliąją energiją, tai kartu yra ir būdas sutaupyti. Manau, tai ir yra viena iš atsinaujinančios energetikos patrauklumo verslui priežasčių – galimybė būti ekologiškai sąmoninga organizacija, o tuo pačiu sumažinti kaštus“, – sako A. Grigaliūnas.

Naujųjų saulės modulių sugeneruota energija patenkins net 15 proc. visų bendrovės „Limedika“ administracijos ir logistikos patalpų energetinių poreikių ir leis įmonei sutaupyti.

Saulės energija aprūpinami ir biurai

Daugiau nei 700 kv. m saulės energijos modulių įrengti ir biurų komplekse sostinės Žvėryno mikrorajone, o švarią energiją naudos jame įsikūrusi banko „Danske Bank“ administracija. Tai yra vienas pirmųjų elektros energiją iš saulės generuosiančių biurų pastatų Lietuvoje.

Saulės ir kitų atsinaujinančių išteklių energetika neabejotinai vis labiau įsitvirtins, o šiuolaikiškiausios įmonės jau dabar renkasi apsirūpinti švaria energija.

„Įgyvendindami modernaus biuro koncepciją siekėme taikyti pažangiausias, BREEAM pastatų ir infrastruktūros tvarumo vertinimo metodo reikalavimus atitinkančias technologijas ir sprendimus. Manome, kad pastatas turi būti draugiškas tiek darbuotojams, tiek gamtai, todėl neabejodami pasirinkome dalį pastato aprūpinti saulės jėgainės gaminama elektros energija“, – sako biurų kompleksą sostinės Žvėryno mikrorajone vysčiusios bendrovės „M.M.M. projektai“ projektų direktorius Aurimas Martinkėnas.

Anot A. Martinkėno, planuojama ir toliau judėti pasirinkta kryptimi, o saulės jėgainėmis aprūpinti ir likusius tris verslo komplekso pastatus.

Susidomėjimas auga

Projektus, kurių bendra vertė – 437 tūkst. eurų, įgyvendinusios atsinaujinančios energetikos įmonės „Modus Energija“ inovacijų ir plėtros vadovas Ruslanas Sklepovičius sako, kad verslo susidomėjimas saulės energijos galimybėmis pastaraisiais metais auga ir vis daugiau bendrovių nusprendžia padengti savo pastatus saulės energiją generuojančiais moduliais.

„Saulės ir kitų atsinaujinančių išteklių energetika neabejotinai vis labiau įsitvirtins, o šiuolaikiškiausios įmonės jau dabar renkasi apsirūpinti švaria energija. Visuomenei nerimaujant dėl klimato kaitos, oro taršos ir kitų ekologinių problemų spaudimas verslui veikti aplinkosauginiu požiūriu sąmoningai tik augs. Be to, saulės energija vis patrauklesnė tampa ir sutaupyti norinčioms bei efektyviau veikti siekiančioms įmonėms“, – sako R. Sklepovičius.

Saulę „įdarbinti” gali be papildomų investicijų

Pasak R. Sklepovičiaus, šiemet Lietuvoje planuoja įgyvendinti dar apie dešimt panašių saulės energijos jėgainių projektų, o esant poreikiui jų gali būti ir gerokai daugiau. Prognozuojama, kad ateityje tokių projektų skaičius dar sparčiau augs. Verslams saulės jėgaines savo patalpose įsirengti bendrovė siūlo be papildomų investicijų, mokant tik už suvartotą elektros energiją.

Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse bendrovė iš viso yra įrengusi keliolika žaliosios energijos elektrinių, kurių bendra elektros galia siekia virš 20 MW elektros galios. Šiuo metu bendrovė aktyviai veikia Ispanijos, Lenkijos, Lietuvos rinkose bei planuoja tolimesnę plėtrą Europos regione. Be saulės energijos įmonė taip pat plėtoja biodujų energetiką.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių