Reikia atstovų Briuselyje Pereiti į pagrindinį turinį

Reikia atstovų Briuselyje

2004-11-16 09:00

Pramonininkų asociacijoje

Reikia atstovų Briuselyje

Uostamiesčio pramonininkų delegacijai Jonavos chemijos gigantas padarė įspūdį. Andriaus Juškevičiaus nuotraukos

Po Klaipėdos pramonininkų asociacijos delegacijos apsilankymo Jonavoje ir susitikimo su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Bronislovu Lubiu nuspręsta, kad būtina glaudžiau plėtoti abiejų asocijuotų pramonininkų struktūrų bendradarbiavimą. Konfederacijos delegacija pakviesta kitų metų pradžioje apsilankyti uostamiestyje.

Stebino mastai

Daugelis uostamiesčio pramonininkų asociacijos delegacijos narių pirmą kartą lankėsi „Achemoje“. Bendrovės gamybos direktoriaus pavaduotojas Bernardas Rimolaitis, dirbantis įmonėje daugiau nei tris dešimtmečius ir pažįstantis kiekvieną chemijos įmonės užkaborį, nuotaikingai papasakojo apie jos istoriją, įmonės modernizavimo planus. Beveik kelių šimtų hektarų plotą užimančioje chemijos įmonėje – apie 40 km gatvių ir kelių. Be gido pasiklysti tokioje teritorijoje – vienas juokas.

„Achemos“ generalinis direktorius Jonas Sirvydis, pasakodamas apie įmonės darbą, minėjo daug įvairių skaičių ir faktų. Prieš trejetą dešimtmečių pastatyta chemijos įmonė modernėja, laipsniškai atsisakoma aplinką teršiančios gamybos, griaunami nereikalingi cechai ir pastatai. Šiuolaikinių technologijų atsiradimas reikalauja nuolatinio personalo mokymosi, kuriam kasmet skiriama daugiau nei milijonas litų.

Europos realybė

Koncerno „Achemos grupė“ prezidentas B.Lubys uostamiesčio pramonininkams kalbėjo apie Europos Sąjungos ir Lietuvos pramonės perspektyvas. Pramonininkų konfederacijos prezidentui ypač neramu, kad po kelerių metų ES panaikins prekybos apribojimus Kinijai ir mūsų šalį užplūs pigi kinų produkcija. Skaudžiausiai tai atsilieps mūsų tekstilės, siuvimo pramonei: niekas Lietuvoje nesugebės pasiūti ir parduoti JAV dolerį kainuojančių marškinių.

B.Lubio nuomone, prasiplėtus ES geografinėms sienoms, pasikeitimai Sąjungoje neišvengiami. Kaip greit ir teisingai pramonininkams reaguoti į pokyčius, kaip patiems dalyvauti siūlant įvairias iniciatyvas? Šiandien panašūs klausimai neišspręsti, tačiau akivaizdu, kad LPK Briuselyje privalo turėti savo atstovą. Jo išlaikymas per metus gali kainuoti ne mažiau kaip 600-700 tūkst. litų, tačiau šiandien panašus yra visos konfederacijos metų biudžetas.

B.Lubys kalbėjo apie mokesčių politiką, pramonininkų santykius su profesinėmis sąjungomis, Lietuvos įmonių konkurencingumo didinimą, ypač galvojant apie būsimą Ignalinos AE uždarymą.

Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Kęstutis Linkus pakvietė B.Lubį ir LPK delegaciją kitų metų pradžioje apsilankyti uostamiestyje. K.Linkaus nuomone, susitikimas uostamiestyje būtų naudingas visoms pusėms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų