Privalomas paspirtukų draudimas: neturi supratimo, kaip tai įgyvendinti ir kiek tai kainuos Pereiti į pagrindinį turinį

Privalomas paspirtukų draudimas: neturi supratimo, kaip tai įgyvendinti ir kiek tai kainuos

2023-11-11 09:00 kauno.diena.lt inf.

Vyriausybė pritarė civilinės atsakomybės draudimo naujovėms: gali tekti privalomai drausti ir paspirtukus, praneša LNK.

Privalomas paspirtukų draudimas: neturi supratimo, kaip tai įgyvendinti ir kiek tai kainuos
Privalomas paspirtukų draudimas: neturi supratimo, kaip tai įgyvendinti ir kiek tai kainuos / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Plačiau apie tai papasakojo Lietuvos transporto priemonių draudikų biuro vadovas Algimantas Križinauskas.

– Kokius didžiausius trūkumus matote šioje naujovėje?

– Trūkumas yra vienas ir vienintelis, kad pirmą kartą istorijoje civilinės atsakomybės privalomas draudimas buvo atsietas nuo registracijos. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad reikia drausti paspirtukus, tačiau tuo pačiu metu jie nėra registruoti, neįmanoma jų identifikuoti. Mes bendraujame su savo kolegomis iš kitų valstybių biurų, tai dar niekas nesugalvojo, kaip reikės įgyvendinti tą direktyvą.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

.

– Direktyva įsigaliotų dar šiais metais, nuo gruodžio 23 d. Kaip reikės elgtis? Ar kuriamas kažkoks planas?

– Žinoma, mes žiūrime, ką ir kaip reikės daryti. Kad būtų visiems aišku, noriu pasakyti, kad dalis paspirtukų neturės draustis privalomuoju draudimu. Drausti reikės tik tuos paspirtukus, kurių projektinis greitis viršija 25 km/val. Daugumos žmonių paspirtukai yra mažesnio greičio ir jiems neprivalu draustis. Yra dar kita sunkiųjų paspirtukų kategorija, kurių svoris viršija 25 kg. Tai reiškia, kad tik tam tikra paspirtukų dalis turės būti apdrausti.

Manau, kad net ir draudimo bendrovės neįsivaizduoja, kiek tai galėtų kainuoti. Bet manyčiau, kad ne kosminius pinigus kainuos.

Paspirtukininko sužeistas, parvestas žmogus neturėtų labai dėl to išgyventi, nes net jei paspirtukas ir nedraustas, žmogus turės teisę kreiptis į mūsų biurą ir mes atlyginsime žalą. Tokiu atveju policija turės fiksuoti tokį įvykį, kad būtų nustatytas kaltininkas.

– Ar sugalvota drausti paspirtukus, nes šie išvysto didelį greitį ir kelia pavojų eismo saugumui? Ar ateityje drausime ir dviračius?

– Man sunku pasakyti, kodėl sugalvojo drausti tuos paspirtukus. Mano žiniomis, paspirtukininkai prisidaro labai daug bėdos sau, o ne kitiems. Tai nėra civilinės atsakomybės draudimo objektas. Aišku, paspirtukai padaro žalos ir kitiems žmonėms. Tačiau, kaip Europos Sąjunga sumąstė, taip ir reikės tą įgyvendinti kažkokiu būdu.

– Kiek galėtų kainuoti tas paspirtuko draudimas?

– Absoliučiai neįsivaizduoju, kiek jis galėtų kainuoti. Iki šios dienos nėra jokios rizikos statistikos, kuri įvertintų, kiek ir kokios žalos pridaro paspirtukai. Tokia statistika ir lemia, kokia bus draudimo kaina. Manau, kad net ir draudimo bendrovės neįsivaizduoja, kiek tai galėtų kainuoti. Bet manyčiau, kad ne kosminius pinigus kainuos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų