- Eleonora Budzinauskienė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo ateinančių metų sausio 1 d. keičiantis gamtinių dujų ir visuomeninio elektros tiekimo kainoms, „Ignitis“ vartotojams primena skaitiklių rodmenų deklaravimo tvarką.
Čia svarbu nepamiršti vienos paprastos taisyklės – rodmenis deklaruoti iki 2021 m. gruodžio 31 d. Tokiu būdu deklaravus rodmenis, sumokėti už suvartotą elektrą ar dujas šiuo metu galiojančiomis kainomis bus galima gavus sąskaitas ir ateinančių metų pradžioje.
Iki kainų pasikeitimo dienos visuomeninio elektros tiekimo ar dujų vartotojams nedeklaravus rodmenų, o tai padarius jau tik kitąmet, būtų mokama pagal naujas 2022 m. įsigaliosiančias kainas.
„Ignitis“ primena, kad vartotojai turi deklaruoti tik faktiškai suvartotos elektros ir gamtinių dujų duomenis iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Pamačius neįprastai išaugusį deklaruojamą elektros energijos ar dujų vartojimą, gali būti atliekamas skaitiklių rodmenų patikrinimas. Jeigu deklaruotas skaičius neatitinka faktiškai suvartotos energijos kiekio, nustatomo tikrinimo metu, tokiu atveju būna perskaičiuojamos kliento sąskaitos ir už praėjusį laikotarpį.
Elektros kainų pokyčiai
Nuo ateinančių metų sausio 1 d. įsigaliosiančias naujas visuomeninio elektros tiekimo ir gamtinių dujų kainas lapkričio gale paskelbė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Patvirtintos naujos elektros kainos yra aktualios namų ūkiams, kuriems „Ignitis“ užtikrina visuomeninį elektros energijos tiekimą ir nesinaudojantiems nepriklausomo tiekėjo paslaugomis.
Šių metų lapkričio pradžioje pusmečiui pratęsus antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapą, „Ignitis“ visuomeninio tiekėjo paslaugomis iki 2022 m. liepos 1 d. dar galės naudotis apie 1,3 mln. namų ūkių.
VERT nustatė, kad nuo kitų metų populiariausio vieno laiko zonos tarifo plano „Standartinis“ kaina sieks 16,7 ct/kWh su PVM (dabar 15,2 ct/kWh). „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 18,9 ct/kWh su PVM (17,7 ct/kWh), o už naktinę – 12,4 ct/kWh su PVM (10,6 ct/kWh).
Daugiau elektros energijos vartojantiems „Ignitis“ klientams, pasirinkusiems tarifų planus „Namai“ ar „Namai plius“, pastoviosios mėnesio dedamosios nesikeis ir liks tokios pačios, t. y. atitinkamai trys ir šeši eurai su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros energijos kaina sieks 15,1 ct/kWh su PVM ( dabar 13,6 ct/kWh su PVM ), o „Namai plius“ – 14,6 ct/kWh su PVM ( 13,1 ct/kWh su PVM).
Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros energijos kaina atitinkamai sieks 17,1 ct/kWh su PVM ( dabar 15,9 ct/kWh su PVM) ir 11,5 ct/kWh su PVM ( 9,7 ct/kWh su PVM). „Namai plius“ tarifo plano dieninė 2022 m. elektros energijos kaina sieks 16,6 ct/kWh su PVM ( 15,3 ct/kWh su PVM), o naktinė – 11,2 ct/kWh su PVM ( 9,4 ct/kWh su PVM).
Gamtinių dujų kainų pokyčiai
Gamtinių dujų „Minimalus“ plano (1 gr.) klientams, kurie dažniausiai naudoja dujines virykles ir suvartoja iki 300 kubinių metrų dujų per metus, kitąmet pastovioji tarifo dalis išliks 0,56 euro per mėnesį. Šiems klientams vieno kubinio metro dujų kaina nuo kitų metų sausio 1 dienos sieks 80 ct/m3 su PVM (dabar 63 ct/ m3).
„Optimalus“ plano (2 gr.) klientams, kurie dažniausiai dujas naudoja šildymui ir per metus suvartoja iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, pastovioji tarifo dalis taip pat nekis ir bus 3,99 euro per mėnesį. Vieno kubinio metro dujų kaina šiems „Ignitis“ klientams kitąmet sieks 55 ct/m3 ( dabar 41 ct/m3.)
Planas „Maksimalus“ (3 gr.) pasirinkusiems klientams, per metus suvartojantiems daugiau nei 20 tūkst. Kubinių metrų dujų, vienas kubinis metras kainuos 53 ct/m3 ( dabar 39 ct/m3). Pastovioji tarifo dalis šio plano klientams nesikeis ir išliks 3,99 euro per mėnesį.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ekonomistai nesureikšmina Rusijai paskelbto defolto: didesnį poveikį turi sankcijos
Šios savaitės pradžioje Rusija buvo pripažinta negalinti įvykdyti savo įsiskolinimo įsipareigojimų užsienyje, todėl šalis oficialiai įžengė į defolto teritoriją. Tačiau ekonomistai nemano, kad defoltas turės labai didelių pasekmi...
-
Per kaitrą lietuviai sulėkė pirkti ventiliatorių: pardavimai augo dešimt kartų1
Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo. Jų teigimu, karštajam sezonui ruošiamas...
-
JAV ir Lietuva bendradarbiaus maisto saugos, ekologinio ūkininkavimo srityje2
Lietuva ir JAV sutarė glaudžiau bendradarbiauti maisto saugos, ekologinio ūkininkavimo srityje. ...
-
Prezidentas pakvietė JAV energetikos įmonę „Holtec“ investuoti Lietuvoje3
Filadelfijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė JAV energetikos įmonę „Holtec“ investuoti Lietuvoje. ...
-
Pirkėjams – smagios naujienos: turguje atpigo bulvės, agurkai, trešnės44
Brangsta ir brangs. Tokius žodžius dabar girdime, kai kalba pakrypsta apie prekių ir paslaugų kainas. Vis dėlto pasitaiko ir malonių išimčių – kai kas atpinga. ...
-
Birželį Baltijos valstybėse brango dyzelinas: sparčiausias kainos kilimas – Lietuvoje6
Benzino kainų dinamika Baltijos valstybėse birželį buvo skirtinga, tuo tarpu dyzelinas brango, o sparčiausiai – Lietuvoje, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys. ...
-
Subsidijos už elektrą ir dujas kitąmet: ar jos bus – neaišku4
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog dar anksti kalbėti, ar Vyriausybės kompensacijos už elektrą ir gamtines dujas gyventojams bus mokamos ir kitais metais. ...
-
M. Skuodis atsakė į Vokietijos kanclerio raginimus: Lietuva daro tai, ką privalo
Vokietijai kalbant apie specialias taisykles Rusijos tranzitui į Kaliningradą, Lietuvos susisiekimo ministras sako nematantis pokyčių pačios Rusijos elgesyje. ...
-
Apklausa: ribota būsto pasiūla gali neleisti slopti lūkesčiams dėl kainų3
Per artimiausius metus naujų butų didžiausiuose miestuose bus pasiūlyta mažiau nei per praėjusius 12 mėnesių, tad pasiūlos trikdžiai ir išaugusios statybos sąnaudos gali neleisti slopti lūkesčiams dėl būsto kainų – jie tebėra isto...
-
Lietuvos oro uostai iššūkių dėl atšaukiamų skrydžių nepatiria
Kai kuriems Europos oro uostams patiriant iššūkių dėl aktyvaus keleivių srautų augimo bei atšaukiamų skrydžių, Lietuvos oro uostai teigia, kad situacija šalyje yra nepakitusi, atšaukiamų skrydžių skaičius nedideli...