Prieš dujų ir elektros kainų pokyčius – raginimas gyventojams deklaruoti rodmenis

Nuo ateinančių metų sausio 1 d. keičiantis gamtinių dujų ir visuomeninio elektros tiekimo kainoms, „Ignitis“ vartotojams primena skaitiklių rodmenų deklaravimo tvarką.

Čia svarbu nepamiršti vienos paprastos taisyklės – rodmenis deklaruoti iki 2021 m. gruodžio 31 d. Tokiu būdu deklaravus rodmenis, sumokėti už suvartotą elektrą ar dujas šiuo metu galiojančiomis kainomis bus galima gavus sąskaitas ir ateinančių metų pradžioje.

Iki kainų pasikeitimo dienos visuomeninio elektros tiekimo ar dujų vartotojams nedeklaravus rodmenų, o tai padarius jau tik kitąmet, būtų mokama pagal naujas 2022 m. įsigaliosiančias kainas.

„Ignitis“ primena, kad vartotojai turi deklaruoti tik faktiškai suvartotos elektros ir gamtinių dujų duomenis iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Pamačius neįprastai išaugusį deklaruojamą elektros energijos ar dujų vartojimą, gali būti atliekamas skaitiklių rodmenų patikrinimas. Jeigu deklaruotas skaičius neatitinka faktiškai suvartotos energijos kiekio, nustatomo tikrinimo metu, tokiu atveju būna perskaičiuojamos kliento sąskaitos ir už praėjusį laikotarpį.

Elektros kainų pokyčiai

Nuo ateinančių metų sausio 1 d. įsigaliosiančias naujas visuomeninio elektros tiekimo ir gamtinių dujų kainas lapkričio gale paskelbė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Patvirtintos naujos elektros kainos yra aktualios namų ūkiams, kuriems „Ignitis“ užtikrina visuomeninį elektros energijos tiekimą ir nesinaudojantiems nepriklausomo tiekėjo paslaugomis.

Šių metų lapkričio pradžioje pusmečiui pratęsus antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapą, „Ignitis“ visuomeninio tiekėjo paslaugomis iki 2022 m. liepos 1 d. dar galės naudotis apie 1,3 mln. namų ūkių.

VERT nustatė, kad nuo kitų metų populiariausio vieno laiko zonos tarifo plano „Standartinis“ kaina sieks 16,7 ct/kWh su PVM (dabar 15,2 ct/kWh). „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 18,9 ct/kWh su PVM (17,7 ct/kWh), o už naktinę – 12,4 ct/kWh su PVM (10,6 ct/kWh).

Daugiau elektros energijos vartojantiems „Ignitis“ klientams, pasirinkusiems tarifų planus „Namai“ ar „Namai plius“, pastoviosios mėnesio dedamosios nesikeis ir liks tokios pačios, t. y. atitinkamai trys ir šeši eurai su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros energijos kaina sieks 15,1 ct/kWh su PVM ( dabar 13,6 ct/kWh su PVM ), o „Namai plius“ – 14,6 ct/kWh su PVM ( 13,1 ct/kWh su PVM).

Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros energijos kaina atitinkamai sieks 17,1 ct/kWh su PVM ( dabar 15,9 ct/kWh su PVM) ir 11,5 ct/kWh su PVM ( 9,7 ct/kWh su PVM). „Namai plius“ tarifo plano dieninė 2022 m. elektros energijos kaina sieks 16,6 ct/kWh su PVM ( 15,3 ct/kWh su PVM), o naktinė – 11,2 ct/kWh su PVM ( 9,4 ct/kWh su PVM).

Gamtinių dujų kainų pokyčiai

Gamtinių dujų „Minimalus“ plano (1 gr.) klientams, kurie dažniausiai naudoja dujines virykles ir suvartoja iki 300 kubinių metrų dujų per metus, kitąmet pastovioji tarifo dalis išliks 0,56 euro per mėnesį. Šiems klientams vieno kubinio metro dujų kaina nuo kitų metų sausio 1 dienos sieks 80 ct/m3 su PVM (dabar 63 ct/ m3).

„Optimalus“ plano (2 gr.) klientams, kurie dažniausiai dujas naudoja šildymui ir per metus suvartoja iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, pastovioji tarifo dalis taip pat nekis ir bus 3,99 euro per mėnesį. Vieno kubinio metro dujų kaina šiems „Ignitis“ klientams kitąmet sieks 55 ct/m3 ( dabar 41 ct/m3.)

Planas „Maksimalus“ (3 gr.) pasirinkusiems klientams, per metus suvartojantiems daugiau nei 20 tūkst. Kubinių metrų dujų, vienas kubinis metras kainuos 53 ct/m3 ( dabar 39 ct/m3). Pastovioji tarifo dalis šio plano klientams nesikeis ir išliks 3,99 euro per mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ekon.

Ekon. portretas
Kaip gali žmogus deklaruoti elektros ,dujų rodmenis paskutinę dieną jeigu paskutinė diena baigiasi 24 valandą..Apgavystę ir akių dūmimas.Žmonės nurašo 31 ryte rodmenys ,sumoka už jas ,tačiau diena tęsiasi ir tą dalis lieko iki 24 valandos už kurią sumokama didesniu tarifų ,nors dar privalo galioti senas tarifas,paskaičiuokite kiek per visą Lietuvą uždirba už kainos skirtumą.Tai ne vienas centas būna.Prieš švėnitinis ,Naujametinis vakaras ,daug uždirba nes daugiau sunaudojama elektros ,dujų .Nusikaltimas,nes masinių būdu pagaunami žmonės.. Paskaičiuoti labai lengva,Visada buvo taip ,už sunaudotą elektrą ,dujas pabrangus nuo sausio menesio ,moki už sausį vasario mėnesį ,didesnių tarifu.Už gruodį sausio mėnesį sumoki.Taip buvo visada.Dabar pagavo tokį afioros metodą, kad brangimo būdu dar apgauna visos Lietuvos žmones. Pinigai dideli ....Manau turėtų susidomėti tam tikros tarnybos.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių