Prezidento patarėja: visos idėjos dėl papildomų lėšų gynybai – svarstytinos

Ieškant ilgalaikių finansavimo šaltinių šalies gynybai reikia diskutuoti apie įvairias galimybes, įskaitant ir pelno mokesčio didinimą, sako prezidento patarėja Irena Segalovičienė.

Anot jos, šiuo metu galima svarstyti visus pasiūlymus didinti finansavimą krašto apsaugai, tačiau jie turi būti aiškiai pagrįsti.

„Visos idėjos yra vertos diskutuoti, bet jos turi būti padėtos ant stalo su labai aiškiais tokiais atributais ir paskaičiavimais, kiek tai sugeneruos pajamų, kokie pliusai, kokie minusai, kada būtų galima tą daryti, ką partijos apie tai galvoja“, – antradienį Žinių radijui sakė I. Segalovičienė, paklausta, kaip vertina siūlymą papildomų pajamų gynybai gauti didinant pelno mokestį.

Vertinant šį pasirinkimą būtina įsiklausyti į verslo nuomonę, sako prezidento patarėja.

„Labai svarbi verslo nuomonė šituo (klausimu – BNS), nes pats verslas buvo pirmasis, turbūt, toks idėjos generatorius dėl gynybos mokesčio. Čia yra labai svarbus darbas, dabar yra idėjų lygmuo, nuo to prasideda viskas, yra sveikintina. Tikrai visas opcijas reikėtų diskutuoti“, – teigė I. Segalovičienė.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis praėjusią savaitę LRT radijui teigė nesutinkantis, kad daugiau lėšų gynybai galima gauti tik didinant pelno mokestį, nes šalies saugumas yra ne tik verslo atsakomybė, be to, jis blogintų Lietuvos investicinę aplinką.

Diskusijos apie papildomą finansavimą gynybai vyksta Prezidentūrai ir daliai parlamentarų kitų metų krašto apsaugos biudžeto projekte pasigendant lėšų Valstybės gynimo taryboje patvirtintam planui Lietuvos kariuomenėje kurti sausumos diviziją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pastykite geriau

Pastykite geriau portretas
Vejo jegainiu parka kur nors prie menulio ,ir pelnas garantuotas
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių