Prezidento patarėja: įstrigus mokesčių reformai, kreivai žiūrės tarptautinės institucijos

Tarptautinės institucijos į Lietuvą „žiūrės kreivai“, jeigu mokesčių reforma bus stabdoma, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.

Pasak jos, stringančios diskusijos dėl suplanuotos pertvarkos rodo tam tikrą politinės atsakomybės, atsakingų sprendimų stoką. 

„Akivaizdu, kad į mus kreivai žiūrės ir tarptautinės institucijos, nes mes turime įsipareigojimų.  Europos Komisijai Vyriausybė yra įsipareigojusi siekti pokyčių ir prie jų yra pririšti pakankamai dideli pinigai, kurie turėtų pasiekti žmones, mūsų kažkokius konkrečius gerovės dalykus“, – antradienį Žinių radijui sakė I. Segalovičienė.

„Dabar stabdyti (reformą – BNS) nepaaiškinant net apimties, kaip mes stabdome – tiesiog lėtiname tempą ar keisis apimtis, ar keisis pasiūlymas, lieka daug dalykų pakankamai pakabintų ore. Tai rodo tam tikrą politinės atsakomybės, atsakingų sprendimų stoką“, – kalbėjo I. Segalovičienė.

Pasak jos, „su tokiomis reformomis“ reikia dirbti labai konsoliduotai, svarstyti vieni kitų pasiūlymus, ieškoti sutarimo su visuomene; „Daryti žingsnius į priekį, kad ir mažesnius, bet reikia daryti“. 

Jeigu nebus įgyvendinta mokesčių reformos tam tikra apimtimi, dėl kurios būtų susitarta, anot  prezidento patarėjos, liks įsisenėjusios problemos  – ir toliau nebūtų matoma, kaip sprendžiamas klausimas dėl pajamų nelygybės ir mokesčių teisingumo.

Akivaizdu, kad į mus kreivai žiūrės ir tarptautinės institucijos, nes mes turime įsipareigojimų.

Neforsuoti mokesčių reformos priėmimo valdantieji sutarė po ginčų ne tik su opozicija, bet ir pačios koalicijos viduje.

Po valdančiųjų konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ koalicinė taryba neskubėti mokesčių reformą Seime tvirtinti šiemet sutarė praėjusią savaitę.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytės-Nielsen teigė, kad dėl pertvarkos diskutuoti galima ne tik rudens, bet ir kitoje sesijoje, prasidėsiančioje 2024 metų pavasarį. Anot jos, reforma bus svarstoma etapais ir neskubant.   

Seimui yra pateiktas septynių įstatymų pataisų paketas. Pakeitimais, be kitų dalykų, siūloma didinti individualios veiklos apmokestinimą bei numatyti platesnį nekilnojamojo turto apmokestinimą, taip pat siūlomi pokyčiai dirbantiesiems su verslo liudijimais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neber kantrybes

Neber kantrybes portretas
Kodel vis dar neatstatydinta si “vyriausybe”?!

Akivaizdus pavyzdys

Akivaizdus pavyzdys portretas
kuo yra vadovaujamasi Valstybės valdyme...

y

y portretas
Jus ten ziurekit ,kad zmonem butu geriau o ne kas ten kreivai ziures , turekit savo galvas , ar dar visdelto neesam laisvi , pirmai ziurejom ka Maskva pasakys dabar ka pasakys Briuselis. Jei taip tai nustokim rekave " Lietuva Laisva ".
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių