Prezidentas pasirašė kailinių žvėrelių ūkių draudimo įstatymą

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė įstatymą dėl kailinių žvėrelių ūkių draudimo.

Tai BNS patvirtino jo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Pagal Seimo praėjusią savaitę priimtą Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą kailinių žvėrelių fermų Lietuvoje nebeliks nuo 2027 metų. 

Žvėrelių augintojų atstovai praėjusią savaitę teigė prašysiantys prezidento vetuoti jų verslą draudžiantį įstatymą, tačiau G. Nausėda pirmadienį pranešė, kad jį pasirašys, „nes jis atitinka mano principines nuostatas“.

Gyvūnų apsaugos organizacijos „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė pažymi, kad joks kitas įstatymas Lietuvoje nėra turėjęs tiek teigiamos įtakos gyvūnams.

„Tai, jog šiandien kailių fermos Lietuvoje uždraustos, yra žmonių, kuriems rūpi gyvūnai, nuopelnas. Kiekvienas, kuris ėmėsi veiksmų, kad kailių fermos būtų sustabdytos, gali džiaugtis, nes savo veiksmais pakeitė pasaulį“, – pranešime sakė G. Vaitkevičiūtė.

Anot jos, kailinių žvėrelių verslo draudimas kartu yra ir politinis laimėjimas Lietuvai, mat jis priimtas be Europos institucijų nurodymo.

Pagal įstatyną naikinamų ūkininkai savininkams bus išmokėtos kompensacijos, tačiau verslininkai skundžiasi, kad išmokos bus per mažos ir nepadengs patiriamų nuostolių.

Pataisos dėl kailinių žvėrelių verslo draudimo Seime buvo svarstomos nuo 2021 metų pabaigos.

Lietuva tampa 20-ta šalimi Europoje, draudžianti šį verslą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Karolina

Karolina portretas
Komentatoriai, Galbūt nustokite vaidinti aukas ir prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą. Ne Prezidentas kaltas, jeigu jūs gyvenate blogai. Jeigu nepatinka situacija, kurioje dabar esate vadinasi JŪS PATYS sugadinot sau gyvenimą. Ir dabar kyla mintis " taip sugadinau likęs/likusi šioj bananų šaly". Nuraminsiu - ne, kaltas ne tuo. Kaltas, kad neprisiimat atsakomybės kurtis gyvenimo ir tikitės, kad jį jums sukurs kiti. Sveiki atvykę į realybę, gyvenimas taip neveikia. :)) Kažkas netenkina? Tai tavo atsakomybė o ne kitų! :)) Lietuvoje yra nuostabios sąlygos kurtis puiku gyvenimą, tik deja akli nemato. Prezidentas šaunuolis, galima tik didžiuotis šiuo demokratišku balsavimu ir blaiviai mastančiais valdančiaisiai. :) P.S. Nereikia verkšlenti ir kurtis iliuzijų su pasisakymais " tai tuoj ir mėsą uždraus". Yra tokie dalykai, kaip būtinieji ir ne būtini. Pasiskaitykite apie Maslow piramidę. ;) Kailis yra nebūtinas žmogaus išgyvenimui, todėl ir draudžiamas.

G.Nausėda \\\\\.../////

G.Nausėda  \\\\\...///// portretas
Man "rūpi" jūsų sveikata ir gyvybė,SKIEPYKITĖS tuo padėsit moxlui ir banditams susikrauti milijardus.

Bankomatui \\\\\.../////

Bankomatui  \\\\\...///// portretas
pofik,kad Lietuvoje žudimi žmonės skiepais,žūsta emigracijie ir o"Krainą "ginant".___Matai tai tuštybei žvėrelių pagailo.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių