„Su šešėline prekyba reikia kovoti ir kontrolės priemonėmis. Aišku, mes turime vieningą Europos Sąjungos rinką ir tai, kas pas mus uždrausta, galima įsigyti Latvijoje ar Lenkijoje ir pan.“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė ministras pirmininkas.
„Tiesa, visi šie blogi įpročiai neturi būti skatinami mažinant šių daiktų kainas arba didinant jų prieinamumą. Manau, turime susitelkti prie administracinių ir kontrolės priemonių, o ne mėginti mažinti akcizus“, – kritiką „aušriečių“ siūlymui išreiškė G. Paluckas.
Aštriai apie šį siūlymą anksčiau šią savaitę pasisakė bei Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) nariai. Jie, panašiai kaip premjeras, teigė, kad jei „aušriečiai“ iš tikrųjų siekia kovoti su šešėline elektroninių cigarečių prekyba, reikėtų imtis ne akcizų mažinimo, o vykdyti nelegalios rinkos kontrolę.
Siūlymą nuo liepos mėnesio mažinti akcizus elektroninių cigarečių skysčiui valdančiajai daugumai priklausanti „Nemuno aušros“ frakcija registravo praėjusią savaitę.
Anot projekto autorių, šiuo metu esantis akcizo tarifas plečia šešėlinę elektroninių cigarečių prekybą, kurią vykdant yra ne tik nemokami mokesčiai, parduodami nesertifikuoti produktai, bet ir nekontroliuojamas pačių prietaisų pardavimo ribojimas nepilnamečiams asmenims.
Todėl nuo šių metų liepos už vieną elektroninių cigarečių skysčio mililitrą siūloma taikyti 0,40 euro tarifą vietoje 0,63 euro, 2026 metais – 0,45 euro vietoje 1,56 euro, o 2027-aisiais – 0,50 euro tarifą vietoje numatyto 3,91 euro.
ELTA primena, kad nuo šių metų pradžios, į biudžetą siekiant surinkti daugiau lėšų gynybai, Lietuvoje įsigaliojo nauji akcizai alkoholiui, tabako produktams bei degalams. Elektroninių cigarečių skysčio kaina padidėjo maždaug 92 centais už 2 mililitrus.
Naujausi komentarai