Premjeras perspėja: be darbo rinkos reformos Lietuva taptų nekonkurencinga

  • Teksto dydis:

Nepriėmusi naujojo socialinio modelio, kuriuo liberalizuojami darbo santykiai ir pertvarkoma pensijų sistema, Lietuva taptų nekonkurencinga, antradienį perspėjo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Jeigu nepriimtume, žiūrit į dvejų trejų - metų perspektyvą šalis taptų nekonkurencinga. Reikia strateguoti į priekį ir žiūrėti, kas dedasi pasaulyje. Ypač po situacijos pasikeitusios Ukrainoje ir Rusijoje, Europos Sąjungos šalių rinkos susitraukia, konkurencija dar labiau išauga“, - per susitikimą su opozicijoje esančiais liberalais sakė premjeras.

A.Butkevičiaus teigimu, sprendimus būtina priimti šiemet, nes kitąmet tai padaryti būtų gerokai sunkiau dėl 2016 metų spalį vyksiančių parlamento rinkimų.

Profesinės sąjungos kritikuoja įstatymų pataisas, kuriomis siūloma mažinti darbuotojų socialines garantijas. Vyriausybė teigia, kad darbo rinkos reforma sukurtų naujų darbo vietų ir pritrauktų investicijų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

reikia

reikia portretas
reikia paskelbti baudziava ir baigtas kriukis o tam kas mano apie konkurencija reikia padirbti ne vadovo pareigose o pabut kelis menesius baudziauninku darbe gal atsoks fantazija kalbet nesamones

op-ttt

op-ttt portretas
manau, kad esamas DK yra visai normalus jei nenorim šunuodegiauti kapitalo rykliams. kodėl niekas neskelbia teigiamų atsiliepimų apie dabartinį DK iš Europos sąjungos. mažiau padlaižiavimo, daugiau savigarbos ir dėmesio žmogui o ne neribotos žalos atlyginimo, daugiau darbo valandų, saugaus darbo terminų ir t.t.

Kęstas Br.

Kęstas Br. portretas
Naujas darbo santykius reguliuojančių įstatymų rinkinys sumažina darbuotojų teises (išskyrus teisę dirbti nerealiai ilgas darbo valandas), padidina darbdavių teises atleisti ir kitaip skriausti (su siekiu pakaitinti konkurenciją tarp darbuotojų, sukurti šuo-ėda-šunį atmosferą Lietuvoje). Atrodo, kas čia blogo. Juk tai yra susitarimo tarp kiekvieno darbuotojo ir jo darbdavio reikalas. Bet ne. Kai daugelis tų žiauriai konkuruojančių ir dirbančių nerealias valandas taps invalidais, valstybei (mums) reiks juos išlaikyti. Darbdavys čia bus ne prie ko. Ir šeimoms, kurios yra valstybės pagrindas, laiko ir jėgų visai neliks su tokia nauja darbo tvarka. Daugiau - guglinant: mokslas-studijos-ekonomika
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių