Pirkėjai šiurpsta – bananai brangsta ne dienom, o valandom: greit neįpirksime?

  • Teksto dydis:

Prekybos centrų daržovių ir vaisių skyriuose absoliutūs favoritai – bananai. Jų kilogramas kainuoja jau netoli dviejų eurų. Prekybininkai prognozuoja, kad bananai dar brangs. Kodėl, pasakojama LNK reportaže.

„Tikrai bananai – labai perkama prekė. Jos šiuo metu netrūksta, nes esame iš anksto užsipirkę didelius kiekius“ – teigė „Iki“ atstovė Vaida Budrienė.

„Pagal pardavimus, bananai yra numeris vienas. Ir vis dar pirmauja tarp perkamiausių vaisių“, – porino „Aibės“ Komercijos departamento direktorė Žydrė Baskutytė.

Tačiau jų kaina pirkėjus vis dažniau atbaido.

„Visi pajuto, kad viskas pabrango. Ir per akcijas ta kaina dabar būna tokia, kokia buvo iki pabrangimo“, – sakė užkalbinta pirkėja.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Kad kainos kyla, visiems aišku“, – sakė kitas pašnekovas.

Bananų kilogramas kainuoja daugiau kaip 1,5 euro.

„Ne tik brangu, bet jau tapo per brangu“, – sakė į prekybos centrą atėjusi apsipirkti moteris.

Prekybininkai tikina, kad dėl kainų kilimo jie nieko dėti. Esą traukiasi bananų augintojų rinka, brangsta kuras ir elektra. Dėl to kyla ir kaina pirkėjams.

„Bananai ir atskraidinami lėktuvais, ir atplukdomi laivais, todėl ir pakankamai pakilusios kainos“, – sakė V. Budrienė.

„Išaugęs poreikis išaugino ir bananų kainas, kuri šiuo metu yra aukštesnė nei praėjusių metų sausį. Ir iš tiesų mes prognozuojame, kad aukštesnės bananų kainos išliks ir vasario mėnesį“, – konstatavo Ž. Baskutytė. 

Kad nekelti kainų kone neįmanoma, pabrėžė ir vaisių bei daržovių didmenininkai.

„Per COVID-19 pandemiją daug bananų augintojų Pietų Amerikoje bankrutavo, todėl sumažėjo bananų pasiūla. Dėl pabrangusio kuro, išaugo ir transportavimo kaštai“, – situaciją komentavo „Citmos“ direktorius Regimantas Didzinskas.

Per COVID-19 pandemiją daug bananų augintojų Pietų Amerikoje bankrutavo, todėl sumažėjo bananų pasiūla.

Be to, dalis didmenininkų dar nespėjo atsigauti po elektros kainos šuolių. Mat Lietuvą pasiekę žali bananai nokinami specialiose kamerose, kurios išeikvoja daug elektros. Štai šiai įmonei vien bananų nokinimas  brango 30 proc.

Kalbama, kad prekybos centre nusipirkti bananų kekę bus vis sunkiau. Didmenininkai žada, kad pirkėjams šių vaisių nepristigs, bet perspėja, kad jų kaina kils. Greitai bananų kilogramas gali kainuoti 2 eurus.

„Per artimiausius porą mėnesių daržovių ir vaisių kainos turėtų kristi. Tačiau bananų – ne“, – prognozavo R. Didzinskas.

Vis dėlto kur kas sudėtingesnė situacija užsienyje. Štai Belgijoje bananų nokinimas verslininkams kainuoja šimtus tūkstančių eurų per metus.

„Praėjusiais metais mūsų sąskaitos už elektrą siekė apie 350 tūkst. eurų. O kitais metais, bent jei remsimės pirmųjų trijų mėnesių tarifu, proporcingai turėtume sumokėti apie 1,5 mln. eurų“, – teigė bananų nokinimo fabriko vadovas Christophe'as Vandenbroeckas.

Prognozuojama, kad Belgijoje bananų kaina gali didėti 20–25 proc. Lietuvoje tokio didelio jų brangimo prekybininkai nenumato.NAUJAUSI KOMENTARAI

keidanskas

keidanskas portretas
Ne bėda ,jei ir negausi to atvežtinio beždžionių patiekalo.Kaip skelbia žydų patarlė- dar ne badas,jei namuose nėra aguonų. Agurkai vietiniai ,aha,8-9 jaurai...

menkniekėlis

menkniekėlis portretas
pati mažiausia problema.

NESVARBU

NESVARBU portretas
Ar butina valgyti babanus,jeigu yra obuoliu.Nemanau,kad bus pasaulio pabaiga be banano
VISI KOMENTARAI 57

Galerijos

Daugiau straipsnių