Seime stringa pataisos dėl valstybės įmonių vadovų kadencijų neribojimo

Seimas ketvirtadienį padarė pertrauką svarstant dviejų įstatymų pataisas, numatančias neriboti valstybės įmonių vadovų kadencijų. Pertraukos paprašė Mišri Seimo narių grupė.

Už pertrauką balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo 44, o susilaikė šeši. 

Seimas svarsto Valstybės ir savivaldybės įmonių nei Akcinių bendrovių įstatymo pataisas, numatančias nuo liepos liberalizuoti valstybinių įmonių, jų antrinių bendrovių ir jų grupių vadovų kadencijas.

„Mes kalbame apie vadovus, kurie gerai dirba ir kelia pasitikėjimą“, – teigė konservatorius Antanas Čapanonis.

„Dirbtinai apriboti kadencijomis nėra reikalo“, – pridūrė socialdemokratas Gintautas Paluckas.  

Pakeitimai leistų bendrovėms, kurių daugiau kaip pusė akcijų priklauso valstybei ar savivaldybei, vadovauti tam pačiam žmogui neribotą kadencijų skaičių. Viena kadencija tęstųsi penkerius metus.

Dirbtinai apriboti kadencijomis nėra reikalo.

Sprendimą dėl esamo vadovo tinkamumo vadovauti toliau priimtų bendrovės valdyba, stebėtojų taryba, arba akcininkų susirinkimas, bet to, būtų įvertinta, ar įmonė ar grupė pasiekė veiklos tikslus.

Seimas taip pat svarstys, ar žodį „kadencija“ keisti į „laikotarpį“. Kaip teigiama Vyriausybės išvadoje, pastarojo žodžio reikšmė labiau atitiktų siūlomą teisinį reguliavimą.

„Kadencija yra sietina su tuo, kad jai pasibaigus įmonės vadovas atšaukiamas, įmonės valdyba ir stebėtojų taryba  atsistatydina, o suėjus laikotarpiui, kuriam asmuo buvo paskirtas, jis privalomai neturi būti atšaukiamas“, –  sakoma Vyriausybės išvadoje.

Dabar tas pats vadovas gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės – 10 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

jjkk

jjkk portretas
Koks dar neriboti kadenciju, sedes kaip sovietu laikais iki kol isnes batais i prieki, jau ir dabar per savo kadencijas speja isnagleti ir prisivogti
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių