Tai jis teigė po Gintauto Palucko susitikimo su Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos atstovais. 

„Sutarta, kad bus ieškoma sprendimo, tai smulkaus verslo atstovavimas Trišalėje taryboje, kur yra daugiau stambus verslas tiek per atstovavimą, tiek per profsąjungas, tai kaip tai teisiškai įgyvendinti, yra klausimas, bet ta linkme judėti“, – ketvirtadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė G. Černiauskas. 

Anot jo, pokalbyje aptartas ir ombudsmeno – pareigūno, įgalioto tirti biurokratizmu nepatenkintų fizinių ar juridinių asmenų skundus, kontroliuoti jo srities institucijų veiklą – įkūrimas. Šis klausimas taip pat numatytas Vyriausybės programoje. 

„Keli dalykai buvo jau sutarti dėl ombudsmeno, tai būtų tarsi toks kontrolierius tam tikra prasme, čia Lietuva ima tam tikrą pavyzdį iš Lenkijos, kur tai pasiteisino“, – sakė G. Černiauskas. 

„Pagrindinis šios Vyriausybės darbo instrumentas yra ir bus dialogas, kuo įtraukesnė diskusija su socialiniais partneriais. Tai svarbu tiek ieškant geriausių sprendimų šalies ekonomikos augimui, tiek užtikrinant geriausias galimybes versliems, iniciatyviems žmonėms puoselėti nedidelį ir vidutinį verslą, mūsų ekonomikos stuburą“, – Vyriausybės pranešime teigė G. Paluckas.

Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Aldona Dalia Matukienė teigė su premjeru sutarusi susitikti kas ketvirtį.

„Premjeras, kadangi buvo ir verslo žmogus, puikiai supranta ir verslo klausimus, tai tikrai tuos klausimus, kuriuos mes pristatėm, jis labai pozityviai pakomentavo ir pažadėjo, kad visi tie klausimai bus sprendžiami, susitiksime dažniau, galbūt vieną kartą per ketvirtį“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė ji.

„Aš manau, kad prasmingas formatas ir kiek teko išgirsti, kad paskutinius keletą metų tai nevyko, tai vien pokalbio formato atnaujinimas tarp valstybinių institucijų ir verslo yra prasmingas tikrai“, – pridūrė G. Černiauskas. 

A. D. Matukienės teigimu, su G. Palucku nebuvo aptartas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) atotrūkio mažinimas.  

„Kur yra tas PVM atotrūkis, tai turėtų pasakyti Valstybinė mokesčių inspekcija, kuri žino, kokiose verslo srityse tas atotrūkis yra didžiausias. Aš nemanau, kad jis yra smulkiame ir vidutiniame versle“, – teigė ji.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovė Edita Janušienė trečiadienį teigė, kad Lietuvoje daugėja pažeidimų, susijusių su PVM nemokėjimu ar slėpimu. Jos teigimu, prekybos sektoriuje yra trečdalis viso PVM atotrūkio. 

VMI viršininkės pavaduotojas Artūras Klerauskas teigė, kad PVM atotrūkį didina ir tai, kad daug paslaugų ar prekių įsigyjama iš įmonių arba individualiai dirbančių prekeivių, kurie nėra PVM mokėtojai. 

Susitikime ketvirtadienį taip pat kelti šešėlio mažinimo, Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimų, išmaniųjų kasos aparatų, privalomojo sveikatos draudimo mokesčio verslo liudijimą turintiems senjorams klausimai, perteklinės biurokratinės naštos mažinimas, pranešė Vyriausybė.