Pajamų deklaravimas baigėsi: nurašys skolą nuo sąskaitos?

  • Teksto dydis:

Vakar buvo paskutinė diena, kai buvo privaloma pateikti pajamų ir turto deklaracijas. Kai kurie paskutinę dieną į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) padalinį atvyksta net nesiregistravę. Teko išgirsti, kad teks grįžti vėliau, praneša LNK.

Nespėjusiems žmonėms kapsės delspinigiai: „Delspinigiai skaičiuojami nuo kitos dienos, kada reikėjo pateikti metines pajamų deklaracijas. Jie yra 0,03 proc. sumos kiekvienai dienai nuo nesumokėtos mokesčių sumos.“

Jei privalote VMI sumokėti 100 eurų, kiekvieną dieną jums prikapsės po 3 ct. Po gero mėnesio susidarys ir euras.

Kiti į VMI atvyko net nesuprasdami, kodėl jiems reikia deklaruoti pajamas: „Man nereikia deklaruoti, bet atsiuntė raštą, kad turiu deklaruoti. Esu pensininkas.“

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Dauguma vyresnio amžiaus žmonių į VMI atvyksta, nes patiems sunku: „Esu pensininkas. Informacija mane pasiekia sunkiau. Suklystu“, „nesunku, bet pati nesuprantu, reikia pagalbos“.

Patys pildyti deklaracijos nenori ir jaunesni: „Formų nesuprantu, apskaitos nesimokiau, daug paprasčiau užsiregistruoti.“

Toks žmonių antplūdis būna kasmet. Pasak VMI, baigiantis terminui daugiausia atvyksta dirbantys su verslo liudijimais.

„Taip pat gyventojai, kurie dešimt metų neišlaikė nekilnojamojo turto arba kurie trejus metus neišlaikė transporto priemonių ir pardavė. Situacijų yra įvairių“, – pažymėjo VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Gyventojus, kuriems sunkiau, VMI ragina nesislėpti: „Gyventojai, kurie turi finansinių sunkumų ir negali pateikti deklaracijų, gali kreiptis į VMI ir jiems sudaroma mokestinės paskolos sutartis. Gyventojų pajamų mokesčių suma atidedama arba išdėstoma dalimis ir galima sumokėti vėliau.“

Jei įmokos nesumokėtos, žmogus negalės gauti ligos išmokos.

Šių metų sausio duomenimis net 380 tūkst. gyventojų VMI buvo skolingi 150 mln. eurų.

Didesnį antplūdį prieš gegužės 2 d. stebi ir „Sodra“. Neišgalintiems susimokėti taip pat leidžiama įmokas išdalyti į kelias dalis.

„Reikia pastebėti, kad kol nesumoka tos skolos, tol neįgyja teisės į socialinio draudimo išmokas. Jei įmokos nesumokėtos, žmogus negalės gauti ligos išmokos“, – tvarką akcentavo „Sodros“ atstovė Malgožata Kozič.

Jei žmogus ir toliau piktybiškai nemokės, „Sodra“ pasilieka teisę nurašyti pinigus tiesiai iš sąskaitos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
O mes irgi pasiliekam teisę Sodros vadams, atėjus laikui......na, patys žinot, ką ...taip kad nereikia čia bauginti.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių