Mokesčių reforma galėtų būti svarstoma Seimo pavasario sesijoje

Vyriausybės žadėta mokesčių reforma galėtų būti svarstoma Seimo pavasario sesijoje, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Manau, kad uždarius dabartinio biudžeto svarstymo procedūras bus galima prie tų klausimų grįžti. Manyčiau, kad Seimo pavasario sesijoje, tikėtina, kad bus galima svarstyti tuos pakeitimus, jei sutarimas bus“, – LRT radijui antradienį sakė ministrė.

Pasak G. Skaistės, pasiūlymai pateikti koalicijos partneriams, o viešai juos ketinama pristatyti tik radus bendrą sutarimą.

„Parengtas krepšelis pasiūlymų, kuris atliepia ir tarptautinių institucijų rekomendacijas, kas buvo kabama Lietuvoje kurį laiką. Jis yra pateiktas koalicijos partneriams. Tuomet, kai tą sutarimą su koalicijos partneriais turėsime, tuomet galima ir visuomenei pristatyti tolimesnėms diskusijoms. Kol sutarimo su koalicijos partneriais nėra, sakyčiau, kad šiek tiek ankstyva“, – kalbėjo G. Skaistė.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), Pasaulio bankas bei Tarptautinis valiutos fondas siūlo Vyriausybei mažinti mokesčių lengvatų, įvesti aplinkosaugos bei visuotinį nekilnojamojo turto mokesčius.

Finansų ministrės teigimu, daugiausiai diskusijų kyla dėl mokesčių, kurie yra „arčiau žmogaus“.

„Kai reikia vieną mokesti mažinti, visi už, kai reikia kitą šiek tiek kilstelėti, iškart yra problematika. Matome, tos diskusijos pakankamai sudėtingos ties tais mokesčiais, kurie jau arčiau žmogaus – tiek nekilnojamojo turto modelio keitimas, tiek turbūt ir aplinkosauginiai mokesčiai“, – teigė G. Skaistė.

Ministrės teigimu, apie mokesčių reformą anksčiau ir plačiau diskutuoti neleido ekonominis neapibrėžtumas ir susiklosčiusios aplinkybės – COVID-19 pandemija, vėliau – migrantų krizė, o dabar – karas Ukrainoje ir nestabilumas energetikos sektoriuje.

„Iki šiol prioritetas buvo mokesčių sistemos stabilumas ir prognozuojamumas. Pokyčiai ir diskusijos apie tuos pokyčius tokiais neramiais laikais būtų buvę tiesiog sudėtinga. Teisingiau buvo palaukti, kol situacija stabilizuosis, turėjome laiko išsamioms diskusijoms, analizei, kaip vyksta kitose šalyse, kokie ten mokestiniai režimai. Tam tikras turėjome diskusijas ekspertinėje darbo grupėje“, – sakė finansų ministrė.

Anksčiau valdantieji tvirtino, kad galima mokesčių reforma turėtų įsigalioti ne anksčiau kaip 2023 metų sausį. Tačiau šiemet vasarį pasidėjus karui Ukrainoje ir kilus energijos išteklių krizei mokesčių peržiūra buvo atidėta laukiant, kol situacija stabilizuosis.

Rugsėjį ministrė sakė, kad nauji mokesčiai turint politinių ir socialinių partnerių pritarimą galėtų įsigalioti anksčiausiai nuo 2024-ųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ta reforma

Ta reforma portretas
ir vel numato neapmokestinti kapitalo,o tik darbo pajamas! Kad ir dividendai - neapmokestinami jokiu tarifu!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių