Ministras: taršos mokesčio nemokėtų 18 proc. automobilių savininkų

Vyriausybei pritarus siūlymui atsisakyti automobilių registracijos mokesčio ir palikti tik kasmet mokamą taršos mokestį, aplinkos ministras tikina, kad beveik penktadalis automobilių savininkų jo mokėti neturėtų.

Naujas mokestis būtų renkamas nuo 2023 metų ir visa apimtimi pradėtų galioti 2025 metais, iš jo tikimasi kasmet surinkti apie 170 mln. eurų pajamų.

„Pagal dabartinį turimą parką 18 proc. automobilių nemokėtų šito taršos mokesčio. Likusi dalis – kas antras automobilio savininkas – mokėtų iki 100 eurų. Benzininiams automobiliams iš esmės mokestis būtų mažesnis, lyginant su dyzeliniais automobiliais“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo Simonas Gentvilas.

Pasak jo, pakeitimais siunčiama žinia, kad mažinti taršą ir nemokėti mokesčio galima nebūtinai persėdant į elektromobilį ar ant dviračio, bet ir į benzininį automobilį, nes didžioji dauguma jų savininkų mokesčio nemokės arba mokės tik simboliškai.

S. Gentvilas nesutiko su kritika, esą tik turtingieji nemokės mokesčio.

„Tai nėra turto mokestis, kas yra bandoma dažnai pasakyti, nes turto mokestis būtų jau nuo automobilio vertės, o čia trečdalis iš esmės šiandien jau registruojamų automobilių nesikvalifikuos kaip taršos arba mokesčio objektas“, – aiškino ministras.

„Svarbiausi du dalykai yra, kalbant apie tą mokesčių naštą. Jeigu yra šeima, turi du vaikus ir jai reikia didesnio automobilio, tai, man atrodo, labai svarbu pasirūpinti, kad ji galėtų pasikeisti į tą mažiau taršų“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Anot jo, svarbu pereinamasis laikotarpis, įvertinant mokesčių naštą.

„Ir aš net neabejoju, girdėdamas diskusijas Seime, kad tas bus padaryta iki galutinių sprendimų“, – sakė ministras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas

Klausimas portretas
Kodėl Europos kopūstai nusprendė kad reikia akcizo degalams, jei JAV kopūstai nemoka jokio akcizo o juos visos šalys į visokias ekologinės konferencijas kviečiasi..? Tai gal ir Europai nereikia akcizo, ir mokam tik auto mokestį, kiek kuras tada atpigu transportui ir ekonomikai tai būtų žiauriai gera paskata (laivai,furos,traukiniai,logistika ir t.t...) šiai dienai 130 dyzeliuka paprasta gali ir už 2000eur paimti gerą, o iki 100co2 jau brangiau eina žymiai, benzino nepirksiu, juokingas sukimas, o elektro man tinklus reikia renovuoti norint kelti kW taip pat nepirksiu kol eso laidų nepakeis savo sąskaitą...

Anonimas

Anonimas portretas
Pats sau priestarauja,arba nesupranta ka sneka.Pagal planus nuo 2026m.sita mokesti mokes 90% automobilistu,jeigu mikimauzai turi garbes apmokestinti net euro 6 standarto lengvuosius automobilius.Tai butu unikalus atvejis ne tik rytu europoje,bet apskritai ES.Ir isikalkite i savo mikimauzines makaules,kad elektromobiliai (kokie dabar yra) niekada netaps,kaip pagrindine zmogaus susisiekimo priemone.

tai reiskia

tai reiskia portretas
kad 82% sertu lansnelegalus...
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių