Mėsos perdirbėjai ir duonkepiai į lentynas deda "sulysusius" maisto produktus. Kai kurių "Samsono" dešrelių pakuotėse dabar rasite jau ne penkias, o tik keturias dešreles. "Vilniaus duona" siūlo sumažintus duonos skrudinti kepalus.
Pirkėjams nepatiko
"Samsono" sprendimo sumažinti dešrelių kiekį, rodos, nepastebėjo net prekybininkai. Kai kuriose parduotuvėse vis dar puikuojasi etiketės, nurodančios seną pakuotės svorį ir kainą, nors pačios pakuotės yra 60 g lengvesnės. Beje, nepakeistų etikečių galima rasti net "Samsono" firminėse parduotuvėse.
"Samsono" komercijos direktorius Rimas Frizinskas dienraščiui teigė, esą sumažėjęs dešrelių kiekis yra eksperimentas. "Proporcingai sumažinome ir svorį, ir kainą. Nedarėme taip, kad kaina būtų pakelta, o svoris – mažesnis. Bandome pažiūrėti, kaip reaguos pirkėjai. Esant dabartinei ekonominei padėčiai jaučiame, kad ne visi išgalės nusipirkti didesnį kiekį dešrelių. Taigi pamanėme, gal reikia sumažinti pakuotę, kad žmonės galėtų įpirkti kokybišką gaminį, nors ir mažiau", – aiškino R.Frizinskas.
Pašnekovo teigimu, kol kas pirkėjai į "sulysusias" dešrelių pakuotes reaguoja neigiamai. "Vertina, tarsi mes padarėme ką negero ar pikto. Matome, kad pirkėjai nupirko gerokai mažiau. Vadinasi, sunkūs laikai dar neatėjo, ir perkamas didesnis kiekis", – dėstė verslininkas. Įmonė esą kol kas neapsisprendė – tęsti eksperimentą ar grįžti prie didesnių pakuočių.
Tačiau vienu eksperimentu "Samsonas" neapsiriboja. R.Frizinsko teigimu, įmonė ruošiasi į rinką paleisti dar mažesnes, vos dviejų dešrelių, pakuotes.
Sveriamų dešrelių neliks
Vis dėlto mažesnis dešrelių skaičius lemia ir gaminio savikainą. "Samsono" komercijos direktorius neatmeta galimybės, kad dėl to dešreles teks šiek tiek branginti.
Dar viena pakuočių mažinimo priežastis – besikeičiantis prekybos tinklų elgesys. R.Frizinsko teigimu, "Rimi" jau nutraukia prekybą sveriamomis dešrelėmis. Neoficialiomis dienraščio žiniomis, tai ketina padaryti dar bent vienas didžiųjų prekybos tinklų.
Kuo mažiau – tuo geriau?
Mažesnius duonos skrudinti kepalus rinkai pradėjusi tiekti "Vilniaus duona" didesnių pakuočių neatsisakė. Kaip ir "Samsonas", įmonė nori prisitaikyti prie plonėjančių gyventojų piniginių.
"Klasikinio svorio pakuotės liko, dabar galima nusipirkti dviejų rūšių – didesnę ir mažesnę. Matyti, kad pirkėjai perka mažesnes pakuotes. Svarstėme galimybę pakuoti po pusę kepalo, bet techniškai tai sudėtinga – tektų pakuoti rankomis. Taigi pažiūrėję į rinkos tyrimus pradėjome kepti mažesnius kepalus. Jeigu manote, kad sumažinome pakuotę ir palikome tą pačią kainą – nieko panašaus nėra", – dienraščiui aiškino įmonės generalinė direktorė Rita Ramanauskienė.
Pasak jos, mažesni tik duonos skrudinti kepalai – kiti duonos gaminiai parduodami ir po pusę kepalo ar mažesniu kiekiu. Tačiau "Vilniaus duona" svarsto galimybę atsisakyti kai kurių didesnių kepinių pakuočių.
"Pavyzdžiui, didelių "Bočių" ar "Vilniaus" duonos kepalų pardavimas nuolat mažėja, o mažesnių pakuočių – auga. Dėl to prekiaujama ir keturių riekelių pakuotėmis. Mielai keptume vien kepalus, nes tai daug efektyviau, bet paklausa yra paklausa – niekur nedingsi. Šiuo metu nesame konkrečiai numatę ko nors atsisakyti, bet labai rimtai galvojame atsisakyti "Vilniaus" duonos 1,5 kg arba "Bočių" duonos 2 kg kepalų. Galbūt reikia mažesnius kepalus kepti. Bet keičiant duonos svorį, šiek tiek keičiasi net ir jos skonis", – svarstė R.Ramanauskienė.
Naujausi komentarai