„Litgrid“: elektros kaina per savaitę Lietuvoje augo 12 proc.

 • Teksto dydis:

Vidutinė elektros kaina Lietuvos rinkoje praėjusią savaitę augo 12 proc. iki 182 eurų už megavatvalandę (MWh).

Lapkričio 7–13 dienomis vidutinė kaina Latvijoje siekė 179 eurus, Estijoje – 148 eurus, pirmadienį pranešė elektros perdavimo operatorė „Litgrid“.

Pasak „Litgrid“ Strategijos departamento direktoriaus Liutauro Varanavičiaus, praėjusią savaitę remontuojant Lietuvos ir Švedijos elektros jungtį „NordBalt“ buvo galima tikėtis didelio kainų augimo, tačiau Baltijos šalyse, Vokietijoje ir Suomijoje išaugus vėjo elektrinių gamybai jo buvo išvengta.

„Pavyzdžiui, Lietuvoje vėjo jėgainės pagamino net dvigubai daugiau elektros energijos nei savaitę prieš tai, o jų gamyba sumažėjo tik sekmadienį, kai elektros vartojimas ir kainos paprastai būna žemiausios per savaitę“, – pranešime teigė L. Varanavičius.

Dėl techninės priežiūros darbų „NordBalt“ neveikė nuo praėjusio pirmadienio ryto iki sekmadienio vakaro, o visą pirmadienį iš Švedijos į Lietuvą importuojama maksimalia 700 megavatų (MW) apimtimi.

Pasak L. Varanavičiaus, nors dėl sezoniškumo elektros vartojimas auga, tačiau išlieka apie 10 proc. mažesnis nei tuo pačiu metu prieš metus. Teigiama, kad pagrindinės to priežastys – taupymas ir šiltesni nei įprasta orai.

Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę išaugo 9 proc. iki 218 gigavatvalandžių (GWh). Vietos elektrinės užtikrino 37 proc. suvartojimo.

Iš viso šalyje pagaminta 80 GWh elektros – 54 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę: vėjo elektrinių gamyba augo nuo 20 iki 41 GWh, šiluminių elektrinių – nuo 17 iki 21 GWh, hidroelektrinių – nuo 11 iki 17 GWh.

Šiluminės elektrinės pagamino 26 proc., vėjo jėgainės – 51 proc., hidroelektrinės – 21 proc., saulės elektrinės – 1 proc., o kitos elektrinės – 2 proc. visos šalies gamybos.

64 proc. šalies elektros poreikio buvo importuota. Per savaitę bendras importas mažėjo 14 proc. iki 153 GWh: 5 proc. elektros pateko iš Skandinavijos per „NordBalt“, 65 proc. – per sieną su Latvija, o 29 proc. iš Lenkijos.

Bendras elektros srautas iš Lietuvos sumažėjo 15 proc. iki 8 GWh. Per „LitPol Link“ į Lenkiją buvo nukreipta 71 proc. Lietuvos eksportuojamos elektros, o likę 29 proc. eksportuoti į Latviją.


Šiame straipsnyje: elektros kainaelektraLitgrid

NAUJAUSI KOMENTARAI

tai kad

tai kad portretas
kreivų veidrodžiu Lietuvos valdžia neleidžia statyti elektrinių verlui elektros gamintojams, neleidžia parku elektros statyti, vėjo jėgainių, nes įvedė ribojimą 2gw. Fiziniai asmenys gali statyti kiek nori, skubekit ir jus kol neuzdraude

nereikia

nereikia portretas
. Mums nereikia pigios Astravo elektros ar pigios lenkiškos anglinės elektros. Mums reikalingi saulės elektrinės ir elektrinių parkai. Jau netoli tas laikas kai kiekvienas turėsime po saulės elektrinę .Elektros kaina nesvarbu.

:)))

:))) portretas
gal galetu kreivas sleivas atsakyt, kodel nei latviai, neiestai, nei lenkai tiek nemoka????????????????
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių