- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Atsijungus atominės elektrinės reaktoriui Suomijoje ir mažėjus saulės elektrinių gamybai, Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę išaugo 3 proc. iki 96 eurų už megavatvalandę (MWh).
Latvijoje rugsėjo 9–15 dienomis vidutinė kaina „Nord Pool“ biržoje buvo tokia pat kaip ir Lietuvoje, Estijoje ji siekė 89 euro, pirmadienį pranešė „Litgrid“.
„Dėl atsijungusio „Olkiluoto 2“ atominės elektrinės reaktoriaus Suomijoje ir mažesnės saulės elektrinių generacijos elektros kaina sugrįžo į mūsų regionui įprastą lygį“, – pranešime sakė „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovė Aistė Krasauskienė.
Pasak jos, praėjusį pirmadienį dėl didelės vėjo ir saulės gamybos Baltijos šalyse formavosi Skandinavijai būdinga žema elektros kaina.
„Vidutinė paros kaina Lietuvoje ir Latvijoje buvo 5 eurai už MWh, o valandinės kainos neperkopė 30 eurų už MWh net piko valandomis“, – pranešime sakė A. Krasauskienė.
Jos teigimu, savaitės pabaigoje didesnį energijos kiekį gamino šiluminės elektrinės, o saulės elektrinių gamyba dėl debesuotų orų ir trumpėjančio šviesaus paros laiko sumažėjo.
Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę augo 2 proc. iki 224 gigavatvalandžių (GWh), vietos elektrinės užtikrino 61 proc. šalies suvartojimo.
Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę augo 2 proc. iki 224 gigavatvalandžių (GWh), vietos elektrinės užtikrino 61 proc. šalies suvartojimo. Lietuvoje buvo pagaminta 137 GWh elektros – 7 proc. mažiau nei prieš savaitę (146 GWh).
Daugiausiai elektros per savaitę pagamino vėjo elektrinės – jų gamyba augo 2 proc. iki 54 GWh. Saulės jėgainių gamyba sumažėjo 39 proc. iki 28 GWh, tuo metu hidroelektrinių – didėjo 9 proc. iki 16 GWh, šiluminių – 37 proc. iki 28 GWh, kitos elektrinės pagamino 10 GWh elektros.
Vėjo elektrinės praėjusią savaitę generavo 21 proc. visos Lietuvoje pagamintos elektros, saulės ir šiluminės elektrinės – po 21 proc., hidroelektrinės – 11 proc., kitos elektrinės – 7 proc.
43 proc. šalies elektros energijos poreikio buvo importuota – 15 proc. daugiau, arba 164 GWh. 66 proc. buvo importuoti iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį, 21 proc. – iš Lenkijos, 13 proc. – Latvijos.
Bendras elektros srautas iš Lietuvos augo 26 proc. iki 59 GWh. 57 proc. eksporto iš Lietuvos buvo nukreipti į Latviją, o likę 43 proc. eksportuoti į Lenkiją „LitPol Link“ jungtimi.
Elektros srautui „LitPol Link“ jungties pralaidumo išnaudojamas praėjusią savaitę siekė 42 proc. Lenkijos kryptimi ir 43 proc. Lietuvos kryptimi, „NordBalt“ – 0 proc. Švedijos kryptimi ir 98 proc. Lietuvos kryptimi.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
VST pradeda saugoti „LitPol Link“ objektus – skirstyklą ir transformatorių pastotę
Viešojo saugumo tarnyba (VST) trečiadienį pradeda saugoti elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“, per kurią Baltijos šalys vasarį sinchronizuosis su kontinentine Europa, objektus – skirstyklą ir transformatorių pastot...
-
LEA: Inčukalnio gamtinių dujų saugykla sausio 1 d. buvo užpildyta beveik 65 proc.1
2024 m. gruodį fiksuotas mažesnis gamtinių dujų vartojimas ir Klaipėdos SGD terminalo darbas lėmė, kad Inčukalnio gamtinių dujų saugykla sausio 1 d. buvo užpildyta beveik 65 proc. – tai artimas lygis aukščiausiam daugiamečiam užpildy...
-
„Ryanair“ nuo birželio skraidins iš Kauno į Peskarą Italijoje2
Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nuo birželio skraidins iš Kauno į Peskarą Italijoje. ...
-
LEA: Lietuvoje elektros didmeninė kaina mažesnė nei Latvijoje bei Estijoje
Pirmąją sausio pusę vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje, „Nord Pool“ biržoje, siekė 0,086 Eur/kWh be PVM ir buvo 6 proc. mažesnė už vidutinę kainą Latvijoje ir Estijoje, praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA). ...
-
Seimas: nuo šių metų balandžio startuoliai turės atitikti naują kriterijų
Nuo šių metų balandžio startuoliai turės atitikti naują kriterijų – turėti didelį inovacijomis grįstą verslo plėtros potencialą. Valstybė labiau skatins būtent tokias įmones. ...
-
Maitinimo sektoriui sužibo viltis: Paluckas žada diskutuoti apie PVM lengvatą2
Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maisto produktams ir viešojo maitinimo įstaigoms klausimą Seimas nagrinės pavasario sesijoje. Nors Vyriausybės vadovas neatsako, ar tokią atsakomybę palaikytų, ...
-
Užfiksuotas metų rekordas: šis butas – brangiausias per visą Lietuvos istoriją5
2024 metų brangiausiai Vilniuje parduotų butų sąrašas stebina savo solidumu ir įspūdingomis sumomis. ...
-
Pakelis sviesto – 4 eurai: ar galime tikėtis tokio „siurprizo“?
Praėjusiais metais Lietuvoje pieno kaina augo bene labiausiai ES – 11 proc. Praėjusių metų rudenį įsibėgėjo pieno produktų kainų augimas. 2024 m. lapkritį, palyginti su ankstesnių metų lapkričiu, šviežias nenugriebtas pienas pabrang...
-
Skrendantiems į Jungtinę Karalystę – naujovė: palies absoliučiai visus
Jau nuo balandžio vykstantys į Jungtinę Karalystę privalės gauti kelionės leidimą. Visi keliautojai, kad gautų leidimą atvykti į šalį, turės registruotis internetu ir sumokėti 12 eurų. Tai galios net ir skrendantiems jungiamaisiais skryd...
-
Seimas padidino rajono kelių finansavimą: ar to užteks?
Seimas dešimtadaliu padidino finansavimą rajoniniams keliams, lėšas paskirstant pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį juos valdančiose savivaldybėse, taip pat leido pačioms savivaldybėms apsispręsti, kokio lygio kelio remonto nori. ...