Lietuvoje pradedama kurti DI „smėliadėžė“

  • Teksto dydis:

Lietuva dar labiau spartina dirbtinio intelekto (DI) plėtrą – pradedama kurti bandomoji DI reguliacinė aplinka, arba DI „smėliadėžė“.

Seimas antradienį pritarė tai numatantiems Technologijų ir inovacijų bei Informacinės visuomenės paslaugų įstatymų pakeitimams, kurių dauguma įsigalios nuo balandžio 1 dienos, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pasak viceministro Andžejaus Trachimovičiaus, pokyčiai suteikia didelį potencialą Lietuvos ekonomikai ir sudaro sąlygas šalies verslui sparčiau vystyti inovacijas bei konkuruoti globalioje rinkoje.

„Perėjimui prie aukštesnės pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimo galime pasitelkti DI. Kuriama „DI smėliadėžė“ suteiktų galimybę įmonėms Lietuvoje saugiai kurti ir testuoti DI sprendimus prieš juos pristatant rinkai“, – pranešime sakė A. Trachimovičius.

Jo teigimu, tinkamas Europos Sąjungos DI akto įgyvendinimas leis Lietuvos įmonėms jaustis saugiau žinant, kad jų technologijos atitinka europinius standartus.

„Spartinant aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimą atsirastų galimybė atskirti didelį potencialą turinčius startuolius nuo kitų mažų ir labai mažų įmonių. Taip kryptingai skatintume įmones, turinčias didelį augimo potencialą, ir užtikrintume, kad tokiems startuoliams stiprinti skirta parama bus skiriama būtent jiems“, – rašoma pranešime.

Anot jo, Inovacijų agentūra bus atsakinga už didelės rizikos DI sistemų atitikties vertinimo įstaigų notifikavimą, vertins ir valstybės paramą siekiančių gauti startuolių plėtros potencialą, o Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) – už DI sistemų rinkos priežiūrą.

Tuo metu notifikuotos įstaigos – įmonės, mokslo ir studijų institucijos – atliks didelės rizikos DI sistemų atitikties vertinimą ir sertifikavimą. Bus siekiama, kad į rinką patenkančios DI sistemos arba produktai būtų patikimi ir saugūs.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių