Pereiti į pagrindinį turinį

LB apklausa: bankai nekeičia skolinimo standartų įmonėms ir būstui

2024-10-23 12:53
BNS inf.

Lietuvos komerciniai bankai šiemet nekeitė skolinimo įmonėms ir būsto paskolų standartų, o iki šių metų pabaigos tikisi paskolų paklausos augimo, skelbia Lietuvos bankas (LB).

LB apklausa: bankai nekeičia skolinimo standartų įmonėms ir būstui
LB apklausa: bankai nekeičia skolinimo standartų įmonėms ir būstui / P. Peleckio / BNS nuotr.

Anot jo, verslo paskolų paklausa trečiąjį ketvirtį išaugo pirmąkart nuo 2022 metų vidurio, o paskolų namų ūkiams standartai kiek sušvelnėjo pirmą kartą nuo 2021 metų pabaigos.

Be to, gerėja bankų lūkesčiai dėl nekilnojamojo turto (NT) kainų, mažiau bankų NT rinkoje mato disbalansą, pranešė LB, atlikęs 10 bankų apklausą.

„Bankų vertinimu, visų verslo sektorių ir gyventojų ateities finansinės perspektyvos yra stabilios arba gerėjančios, laukiama toliau didėsiančios paskolų paklausos. Svarbu ir tai, kad vis mažiau bankų įžvelgia disbalansų būsto ir komercinio NT rinkose, o jų lūkesčiai dėl NT kainų gerėja“, – pranešime sakė LB Makroprudencinės analizės skyriaus vyriausiasis ekonomistas Dovydas Poderys.

Pasak apklausos, bankai liepą-rugsėjį atmetė tiek pat įmonių paraiškų, kiek ir antrąjį ketvirtį, kiek sugriežtino skolinimo sąlygas.

Anot LB, šeši bankai tikisi, kad spalį-gruodį naujų verslo paskolų paklausa toliau didės visuose segmentuose, keturi bankai prognozuoja, kad ji bus stabili.

Tuo metu būsto, vartojimo ir kitų paskolų sąlygos trečiąjį ketvirtį nepakito, atmestų paskolų paraiškų dalis taip pat iš esmės nesikeitė. Paskolų būstui sąlygos iki metų pabaigos nebus griežtinamos.

Bankai tikisi, kad ketvirtąjį ketvirtį namų ūkių paskolų paklausa toliau kiek didės, o jų finansinės būklės raidą ateityje bankai vertina kaip stabilią ar gerėjančią.

Be to, daugiau rinkos dalyvių tikisi nedidelio NT kainų augimo nei mažėjimo, taip pat mažėja bankų, NT rinkose įžvelgiančių disbalansų.

Šešių komercinių bankų ir keturių užsienio bankų filialų apklausą LB atliko rugsėjį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų