Kompensacijų už elektrą nereikia 401 tūkst. vartotojų

Už elektros kilovatvalandę (kWh) 28 centus ar mažiau šiuo metu moka 34 proc., arba 401 tūkst. didžiuosius nepriklausomus tiekėjus pasirinkusių buitinių vartotojų, rodo  BNS skaičiavimai, atlikti remiantis bendrovių pateiktais duomenimis. Šiems vartotojams nereikia valstybės kompensacijų.

Kompensacijų šiuo metu nereikia apie 30 proc. dviejų tiekėjų vartotojams, o vieno  – apie 60 procentų.

Bendrovės „Ignitis“ atstovė Laura Beganskienė teigė, kad šiuo metu fiksuotą 28 centų už kWh arba mažesnę kainą moka 31 proc., arba daugiau nei 290 tūkst. įmonės klientų.

„Nepriklausomo tiekimo klientai, kurie šiuo metu yra užfiksavę kainą ties 28 centų už kilovatvalandę riba arba žemiau jos, sudaro 31 procentą visų „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo klientų. Skaičiais tai yra daugiau kaip 290 tūkstančių“, – BNS teigė L. Beganskienė.

Šiuo metu daugiau nei 60 procentų visų „Enefit“ klientų, pasirinkusių fiksuoti kainas per paskutinį pusmetį, moka 28 centų arba mažesnę nei 28 centų kainą už kilovatvalandę.

Kitos tiekėjos – „Elektrum Lietuvos“ – duomenimis, 28 centus arba mažiau moka 36 tūkst., arba 30 proc. įmonės klientų.

„Pagal dabartinius duomenis apie 36 tūkstančiai, arba 30 procentų mūsų klientų už elektrą moka fiksuotą 28 centų už kilovatvalandę arba mažesnę kainą – tai reiškia, kad jiems nereikia valstybės skiriamos elektros kainos kompensacijos“, – BNS teigė „Elektrum Lietuvos“ atstovė spaudai Milda Basijokienė.

Tuo metu pasak trečios tiekėjos „Enefit“ komunikacijos ir rinkodaros vadovės Ievos Krikštopaitytės, šiuo metu valstybės kompensacijų nereikia apie 60 proc. įmonės klientų. BNS skaičiavimais, tai yra apie 75,1 tūkst. bendrovės klientų.

„Šiuo metu daugiau nei 60 procentų visų „Enefit“ klientų, pasirinkusių fiksuoti kainas per paskutinį pusmetį, moka 28 centų arba mažesnę nei 28 centų kainą už kilovatvalandę“, – BNS nurodė I. Krikštopaitytė.

Energetikos ministras Dainius Kreivys pernai rugsėjį sakė, jog apie 40 proc. iki liepos 1 dienos nepriklausomą tiekėją pasirinkusių vartotojų mokėjo mažiau nei 24 centus už kilovatvalandę ir jiems nereikėjo valstybės kompensacijos.

„Ignitis“ ir „Enefit“ anksčiau nenurodė, kiek pirmojo ir antrojo etapų vartotojų sutarčių baigėsi 2022 metų pabaigoje, tuo metu, „Elektrum Lietuva“ gruodį BNS teigė, jog iki metų pabaigos turėjo baigtis kiek daugiau nei 8 proc. sutarčių su mažesniu nei 24 centų tarifu (pernai 9 centų valstybės kompensacija buvo mokama iki šios ribos).

Pirmasis elektros rinkos liberalizavimo etapas baigėsi 2021 metų sausį – jo metu nepriklausomą elektros tiekėją turėjo pasirinkti daugiau nei 5 tūkst. kWh per metus suvartojantys gyventojai. Antrasis etapas, kurio metu tiekėją turėjo pasirinkti 1–5 tūkst. kWh per metus suvartojantys gyventojai, pasibaigė praėjusių metų liepą.

Tuo metu iki 2023 metų sausio turėjusį pasibaigti trečiąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą Seimas spalį atidėjo trejiems metams – iki 2026 metų sausio. Jo metu nepriklausomą tiekėją turi pasirinkti iki 1 tūkst. kWh elektros per metus suvartojantys gyventojai. 

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, sausio 16 dieną didžiuosius elektros tiekėjus – „Ignitį“, „Elektrum Lietuvą“ ir „Enefit“ – buvo pasirinkę 1,18 mln. buitinių vartotojų. Iš viso šalyje yra apie 1,7 mln. elektros vartotojų. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

po kolhozu nuvertimo

po kolhozu nuvertimo portretas
prisimenu kai amzinatilsi diedukas sake ....vaikeli se tau kirvis balanai issidrozt i mano pasogines konkes pakinktai....uzsidirbsi pinigu nusipirksi arkli ir galesi ... sekmadieni vaziuot i baznycia .... nu va...droziu balanas ka pasisvist kelia i sikviete i keikiu geroves valstybe bei jos aferiugas... duok dieve griaustini i zaiba toki ka beraziumius paskleidusius amerikonu mara 1 smugiu istrenktu... paskola sutartis paskola sutartis apmokestintimas baonementas paskola sutartis mokama nutraukt neimanoma

Petras

Petras portretas
Mes taupome ir nereikalaujame kompensacijų nei už elektra ,nei už dujas.Taip kad biznis neišdegs.Ir nebus numatytos naudos.Matosi ,namai tamsūs atrodo kad negyvenami.Ot dagyvenome , rusų laikais prie žvakių ir sušalę nesėdėjome namuose.Kokia baisi ta laisva, prakeikta Lietuva.Nesitikejime kad tokia ji bus,nors istorijoje rašoma ,kad Smetonos laikais buvo baisus badas ,vergija Lietuvoje.

tai

tai portretas
nepasotinamas paradoksines saikos apetitas kolonijos remuose piratavimas nepaprasto /maro/ metu ir tai idealios salygos setono vasalu veiklai ===
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių