- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Rinktis senos statybos remontuotiną būstą ir viską susitvarkyti pačiam, ar visgi pasirinkti butą ką tik pastatytame name? Tokią dilemą tenka spręsti daugeliui būsto ieškančių pirkėjų.
Nekilnojamojo turto ekspertai pateikia 5 priežastis, kodėl verta pirkti butą senos statybos name, ir kviečia pasvarstyti, ar toks butas būtų tinkamas.
Senos statybos butai pigesni
Vienas pagrindinių privalumų pirkti butą senos statybos name yra jo kaina. Butai, kuriems reikia kapitalinio remonto, yra pigesni.
„Remontuotinas būstas turėtų kainuoti maždaug 20–25 proc. pigiau, nes tą sumą reikėtų skirti butui remontuoti. Dėl butų senos statybos name dažniau galima derėtis su pardavėju, kitaip, nei perkant naujos statybos name. Žinoma, jei reikia atlikti stogo remontą, keisti vamzdynus ir atlikti kitus panašius darbus, tikėtina, kad nusiderėti galima dar daugiau”, – teigia Ieva Basokė, nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt vadovė.
Ji pataria apie 5 proc. numatytų lėšų pasilikti neplanuotoms išlaidoms, nes tokių visuomet būna. Suplanuoti viską nuo A iki Z neįmanoma.
Viską galite atlikti patys
Pigiau kainuojantį senos statybos butą, tikėtina, greičiau nusipirksite savo lėšomis ir tuomet palengva patys galėsite atlikti remontą.
„Reikės darbščių rankų ir daug žinių, galbūt net draugų pagalbos, tačiau patiems atlikti remontą tikrai realu. Verta pabrėžti, kad šiuo atveju negalima pervertinti savo galimybių. Pavyzdžiui, jei nežinote, kaip išvedžioti elektrą, geriausia tai patikėti ekspertams ir nerizikuoti savo gyvybe“, – sako I. Basokė.
Jos teigimu, šiais laikais jauni žmonės mėgsta sukurti baldus iš palečių, spintas sukonstruoti be durų, tik su kabyklomis, netinkuoti sienų ar lubų ir pan. Pasitelkus fantaziją, galima sukurti modernų būstą, kurį įrengti kainuos kur kas mažiau nei naujai įrengtas butas.
Lengviau griauti sienas ir susikurti savo erdves
Kitaip nei naujos statybos bute, kur erdvės išplanuotos, viskas įrengta naujai ir jau nebesinori nieko keisti, senos statybos bute negaila išgriauti ir vieną kitą sieną. Čia galima susikurti tokį erdvių išplanavimą, koks patinka.
„Atliekant kapitalinį remontą, galime pervedžioti ir vamzdynus, keisti visas erdves. Puikiai žinodami, ko norite, ir pakeitę išplanavimą lengvai sukursite ir naujojo būsto dizainą“, – sako I. Basokė.
Pasirinkti namą su istorija ir charakteriu
Ne visi senos statybos objektai yra vertingi, tačiau dažnai minėto būsto pirkėjas ieško namo su istorija.
Kartais pirkėjus vilioja tai, kad name gyveno koks garsus rašytojas ar poetas ar tas namas buvo žymaus architekto projektuotas. Būstai tokiuose namuose turi unikalią istoriją ir dvasią, charakterį, kuris dažnai patinka būsimiems gyventojams.
Suremontavus galima parduoti brangiau
Domoplius.lt vadovė teigia, kad jei turite laisvų pinigų ir tikite, kad galite nusipirkti ir įrengti pigiau nei rinkos kaina, tuomet rimtai pasvarstykite.
„Kai kuriems žmonėms buto pirkimas, remontas ir pardavimas yra pajamų šaltinis. Jie perka senus restauruotinus butus, juos paverčia kokybišku gyvenamuoju plotu ir parduoda tokius, kuriuose norisi iš karto gyventi. Tačiau net ir tie, kurie jau yra minėtos srities profesionalai, ne visada parduoda butą, užsitikrindami garantuotą pelną. Pasirinkę buto perpardavimo kelią, turite būti pasiruošę, kad pajamos nebus greitos ir nėra garantijos, kad kiekvieną kartą uždirbsite“, – teigia I. Basokė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vyriausybė mažina biurokratines kliūtis nustatant infrastruktūros apsaugos zonas
Siekdama mažinti biurokratiją Vyriausybė supaprastino infrastruktūros apsaugos zonų nustatymo tvarką. ...
-
ILTE pramonės įmonių modernizavimui skyrė dar 80 mln. eurų
Nacionalinė plėtros įstaiga ILTE (buvusi „Invega“) pramonės modernizavimui skyrė papildomą 80 mln. eurų finansavimą. ...
-
N. Mačiulis: paliekame infliacijos dugną2
Po kurį laiką vyravusios defliacijos rudenį vartotojų kainoms vėl kylant, ekonomistai teigia, kad infliacijos žemumos – jau praeityje. ...
-
Ministerija: JAV teiks Lietuvai informaciją apie mažuosius branduolinius reaktorius2
JAV padės Lietuvai vertinti galimybes ateityje statyti ketvirtosios kartos mažuosius branduolinius reaktorius. ...
-
Lietuviai skolas dažniau „išsimušinėja“ patys: nepasitiki teisine sistema?
Tik kas ketvirtas lietuvis dėl negrąžintos skolos kreipiasi į antstolius ir vis daugėja tokių, kurie skolas „išsimušinėja“ patys. ...
-
Lapkritį – išankstinė 0,5 proc. mėnesio ir 1,1 proc. metinė infliacija
Išankstinė metinė infliacija – lapkritį, palyginti su pernai lapkričiu – siekia 1,1 proc., o mėnesio – lapkritį, palyginti su spaliu, – 0,5 proc., trečiadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
-
Vyriausybė – už atlyginimų kėlimą mokslininkams
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo kitų metų rugsėjo vidutiniškai 8 proc. augtų atlyginimai valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbantiems mokslininkams. ...
-
Viceministras: 2026 metais pensijos turėtų viršyti skurdo ribą2
Atotrūkis tarp santykinės skurdo ribos, vertinamos pagal žmogaus pajamas, ir vidutinės pensijos toliau mažėja, o 2026 metais pensijos turėtų būti didesnės nei skurdo riba, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. ...
-
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje. Vyriausybė trečiadienį patvirtino tokios vertės paramos Ukrainos energetikos sektoriui programą. ...
-
Vyriausybė: 74 mln. eurų RRF lėšų – baterijoms, dviračių ir pėsčiųjų takams
Beveik 74 mln. eurų iš Lietuvai skirtų Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) lėšų bus papildomai skirta energijos kaupimo įrenginiams (38,55 mln. eurų) bei dviračių ir pėsčiųjų takams įrengti (...