Klaipėdos kraštui – 8 profilių inžinieriai Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos kraštui – 8 profilių inžinieriai

2005-03-29 09:00

Klaipėdos kraštui – 8 profilių inžinieriai

Klaipėdos verslo ir technologijų kolegija, minėdama 45 metų inžinerijos specialistų rengimo Technologijų fakultete (buvęs Klaipėdos politechnikumas) sukaktį, organizavo mokslinę konferenciją, kurioje dalyvavo per šimtą suinteresuotų žmonių iš Lietuvos, Kaliningrado inžinerinio profilio kolegijų. Aptarta inžinerijos specialistų rengimo patirtis ir perspektyvos.

Konferencijos proga išleistas pranešimų leidinys, kuriame 34 autoriai, tarp jų net 30 Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos dėstytojų, publikuoja savo patirtį.

Rengdama inžinerijos specialistus kolegija yra sukaupusi didelę patirtį. Jos ištakos - 1937 metai.

Technologijų fakulteto dekanė doc. Gražina Markvaldienė konferencijos dalyviams papasakojo, kaip keitėsi šios mokymo įstaigos statusas, specialistų rengimo lygiai, jų integracija į gamyba. Dabar kolegija rengia aštuonių specialybės profilių inžinierius ir technologus.

Manoma, Klaipėdos apskritis yra ekonomiškai aktyvi ir sudaro prielaidas naujų darbo vietų kūrimui, kelia kvalifikuotų specialistų poreikį.

Technologijų fakultetas 2003 metais parengė ir pradėjo realizuoti programavimo kompiuteriams neuniversitetinių studijų programą. Sėkmingai įgyvendinamos ir tobulinamos kitos technologijos (inžinerijos) mokslų krypties programos, kaip antai, statyba, elektros įrenginiai ir automatika, automobilių techninis eksploatavimas, vežimas automobilių transportu, įrenginių gamyba ir remontas, želdiniai ir dizainas, maisto produktų technologija.

Tarsi nusikaltimas būtų didelius valstybės skirtus pinigus specialistams rengti išleisti vėjais, jei jie neturės darbo.

Verslo ir technologijų dėstytoja Aldona Zita Pikturnienė priminė, kad dabar šios įstaigos vienas svarbiausių veiklos rodiklių yra jos absolventų įsidarbinimo lygis ir jų konkurencingumas darbo rinkoje. Beje, baigusiųjų kolegijas integracija darbo rinkoje dar mažai tyrinėta.

Žinoma, kad Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos 2004 metų laidos elektros ir automatikos įrenginių specialybės visi inžinieriai įsidarbino: 50 procentų dirba pagal įsigytą specialybę, 36 proc. - darbas susijęs su specialybe (elektros įrenginių pardavimų vadybininkas, konsultantas, kompiuterių ir komunikacijų inžinierius) 14 proc. baigusiųjų dirba ne pagal specialybę.

Dalis (67 proc.) absolventų pareiškė, kad darbdaviai nelinkę pasitikėti jaunais specialistais, todėl jiems siūlomas mažesnis atlyginimas. Paaiškėjo, kad specialistams darbo pasiūla yra, bet rasti tinkamą darbą reikia patiems.

Technologijų fakultetui labai svarbu buvo iš auklėtinių išgirsti, kaip jie vertina savo profesinį pasirengimą veiklai. Absoliuti dauguma įsitikinusi, kad kolegija jaunuosius specialistus paruošė gerai. Tik pirmaisiais darbo mėnesiais jie pajuto, ko trūksta, ir pateikė keletą atsakymų: praktinių, savarankiško darbo ir darbo komandoje įgūdžių, dalykinės bei verslo ir vadybinių kompetencijų. Absolventai nenorėtų keisti specialybės, 64 procentai pasiryžę toliau studijuoti.

Kolegijos duomenimis, Klaipėdos miesto ir regiono įmonėms šiuo metu trūksta aukščiausios kvalifikacijos inžinierių ir technologų visose pagrindinėse pramonės šakose: siuvimo, tekstilės pramonėje, medienos apdirbimo, baldų gamybos ir dizaino pramonėje, mašinų ir prietaisų bei elektronikos pramonėje. Visose šiose pramonės šakose, darbdavių teigimu, reikalingi mechanikai-mechatronikai (specialistai, suprantantys sistemos visumą ir gebantys bendrauti su kitais specialistais). Kolegija 2004-2005 metais rengia, o nuo šių metų rugsėjo mėnesio pradės įgyvendinti mechatronikos studijų programą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų