Kaimo parduotuvės: nuo psichologinės pagalbos iki nelegalių veiklų Pereiti į pagrindinį turinį

Kaimo parduotuvės: nuo psichologinės pagalbos iki nelegalių veiklų

2016-01-28 20:35
LRT
Kaimo parduotuvės: nuo psichologinės pagalbos iki nelegalių veiklų
Kaimo parduotuvės: nuo psichologinės pagalbos iki nelegalių veiklų / LRT kadras

Nors didėjanti konkurencija kai kurias kaimo parduotuves verčia užsidaryti, dalis jų dirba pelningai, o gyventojai čia eina ne tik prekių, bet ir išsikalbėti. Vis dėlto tokiose vietose neretai aptinkama ir pažeidimų.

Gyvenimo centrais tapusios prekyvietės dažnai tarnauja ir kaip bankai – kai pinigų nėra, o valgyti norisi, skolon duoda vieną kitą produktą. „Nėra tokių, kurie liktų skolingi. Galima sakyti, kad mokūs yra visi“, – pasakoja pardavėja Audronė.

Tokios parduotuvės – nykstanti prekybos grandies rūšis, mat miesteliuose atidaromi prekybos centrai siūlo patrauklesnes kainas ir didesnį produktų asortimentą. Kaimo prekybininkus tai verčia užsidaryti, vis dėlto norintiems įsigyti būtiniausių prekių kai kurios jų – tarsi gyvybės vanduo, nors pardavimai geriausi du kartus per mėnesį – pašalpų ir algų dienomis.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Pinigų karta“ žurnalistas atskleidžia ne tik šviesiąją, bet ir tamsiąją tokių parduotuvių pusę – kartu su policijos pareigūnais vyksta į kaimo parduotuvę ir žvelgia po prekystaliais. Kodėl pardavėja puolė skambinti šeimininkams? Ir ar kasoje nebuvo atrastas eurų trūkumas?

Plačiau – video reportaže.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų