JT komitetas rekomenduoja Lietuvai peržiūrėti sprendimus dėl baltarusiškų trąšų tranzito

Jungtinių Tautų (JT) komitetas, argumentuodamas trąšų trūkumu Afrikoje ir Lotynų Amerikoje, paragino Lietuvą peržiūrėti sprendimus dėl baltarusiškų trąšų tranzito draudimo.

„Komitetas išlieka susirūpinęs dėl paskutinio meto priemonių, kurių ėmėsi valstybė, užkirtusių kelią kalio iš Baltarusijos transportavimą į trečiąsias šalis Afrikoje ir Lotynų Amerikoje, kurie lėmė trąšų trūkumą ir neigiamai paveikė maisto saugumą šiose šalyse“, – rašoma kovą paskelbtose JT Ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių komiteto pastabose.

„Komitetas rekomenduoja valstybei peržiūrėti šias priemones, kurios veikia trąšų kainą ir maisto saugumą trečiosiose šalyse“, – teigiama dokumente.

Didžiąją dalį Baltarusijos trąšų eksporto dalį sudarė įmonės „Belaruskalij“ produkcija – šios trąšos į užsienį vežtos per Klaipėdos uostą, gabenant jas per Lietuvą geležinkeliais.

„Belaruskalij“ trąšų tranzitą Lietuva nutraukė pernai vasarį, argumentuodama tarptautinėmis sankcijomis ir rizikomis nacionaliniam saugumui.

Sankcijas baltarusiškoms trąšoms per kelis kartus įvedė Europos Sąjunga, prekybos jomis ribojimus taiko ir Jungtinės Valstijos.

Komitetas išlieka susirūpinęs dėl paskutinio meto priemonių, kurių ėmėsi valstybė, užkirtusių kelią kalio iš Baltarusijos transportavimą į trečiąsias šalis Afrikoje ir Lotynų Amerikoje, kurie lėmė trąšų trūkumą ir neigiamai paveikė maisto saugumą šiose šalyse.

Vis dėlto sausį Europos Komisija pradėjo konsultacijas dėl sankcijų Baltarusijai taisymo, numatant išimtį trąšoms, BNS teigė šaltiniai.

Praėjusią savaitę į Briuselyje vykusią Europos Vadovų Tarybą buvo atvykęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antonijus Guterišas). Tai sukėlė Lietuvos pareigūnų nerimą, jog trąšų klausimas gali paaštrėti.

JT teigia, kad dėl apsunkinto išgabenimo Baltarusijos trąšų eksportas smarkiai sumažėjo, o dėl to mažiau išsivysčiusiose šalyse smarkiai išaugo maisto kainos.

Po Europos Sąjungos šalių vadovų susitikimo su A. Guterresu Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad šis klausimas susitikime nekeltas.

Minima komiteto ataskaita buvo paskelbta kovo pradžioje, prieš JT vadovo vizitą į Briuselį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Labai populiaru dabar rėkti už sankcijas, blaiviai neįvertinant tikros situacijos. Jei tavo nuomonė kita, tai jau tu Tėvynės išdavikas. Kas nesupranta apie trąšų rinką, pasiimkit oficialius internete publikuojamus dokumentus ir įvertinkite kas juose išdėstyta. Kai tik Belkalį uždarė, kalio trąšų kainą išaugo kartais. Kam tai nauda? Tik rusynui! O jūs žinot, kad rusynas 2022 metais gavo pasakiškus pelnus iš trąšų prekybos. Viešai skelbiamos pajamos viršijo 22 milijardus JAV dolerių. Ruskiai tik trina rankas ir džiaugiasi, kad belkalis uždarytas. Ruskiai viešai deklaruoja, kad iš trąšų prekybos jie ir šiemet gaus rekordinius pelnus, iš kurių galės toliau ginkluotis. Mes visi žinom, kad batkia sėdės soste, kol putinas bus. Tai griaukim putiną, kad Baltarusija laisva būtų. Aš manau, kad tie, kurie rėkia apie belkalio blokavimą, tie palaiko rusiną kare prieš UKRAINĄ!

putin XUILO

putin XUILO portretas
O kas pirmininkauja tam JT komitetui? Gal I. Udovitskis, o Vaitkus sekretorius?

vėl

vėl portretas
Afrikiečių sotumas didesnė vertybė už ukrainiečių gyvybes? Kas trukdo per Ust-Lugą trąšas vežti? Juk tiek mus Lukošius gąsdino metai iš metų, kad nukreips krovinius į Mordoro uostus. Kas trukdo dabar mėgautis tais uostais?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių