„Dabar esame liudininkai, kaip dėliojama nauja mokesčių reforma kėsinasi sugriauti šį pasitikėjimą. Kiekvienas investicinis sprendimas dabartinėmis sąlygomis pas mus jau ir taip priimamas ypač atsargiai, jau nekalbant apie šiuo metu kedenamą ekonomikos augimui žalingų priemonių paketą“, – pranešime sakė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.
„Rizikuojame likti nuošaly, kai lėtėjant ekonomikai lūkesčių jau nebebus kuo pagrįsti“, – pridūrė LPK prezidentas.
Pranešime teigiama, kad kas penkta pramonės įmonė mano, kad artimiausiu metu jų produkcijos eksportas mažės, tačiau 9 iš 10 bendrovių mano, kad jų gamyba augs arba bent nesikeis.
Dabar esame liudininkai, kaip dėliojama nauja mokesčių reforma kėsinasi sugriauti šį pasitikėjimą. Kiekvienas investicinis sprendimas dabartinėmis sąlygomis pas mus jau ir taip priimamas ypač atsargiai.
Didžioji dalis įmonių mano, kad artimiausiu metu jų produkcijos kainos nekis, o kas ketvirta įmonė mano, kad jos artimiausiu metu kils.
LPK teigimu, geresnis nei vidutiniškai visoje pramonėje lūkesčių indeksas kovą fiksuotas kitų nemetalo mineralinių produktų (56,5 punkto), baldų (52,4 punkto), tekstilės gaminių (51,4 punkto) bei kompiuterių, elektronikos ir optinių gaminių (51,2 punkto) gamyboje.
Tuo metu drabužių suvimo, maisto, medienos bei medienos ir kamštienos gaminių (išskyrus baldus), guminių ir plastikinių gaminių, metalo gaminių (išskyrus mašinas ir įrenginius), chemikalų ir chemijos produktų gamybos sektorių įmonių lūkesčiai kovą buvo prastesni nei vidutiniškai visos pramonės.
Lūkesčiai dėl naujų darbuotojų samdymo gerėjo antrą mėnesį iš eilės – darbuotojus samdyti artimiausiu metu ketina kas trečia kitų nemetalo mineralinių produktų ir baldų gamybos įmonė bei kas ketvirta kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių ir tekstilės gaminių gamybos įmonė.
Tuo metu darbuotojų skaičių mažinti planuoja kas trečia chemikalų ir chemijos produktų gamybos ir kas penkta metalo gaminių, išskyrus mašinas ir įrenginius, gamybos įmonė.
Gamybos pajėgumų naudojimas per mėnesį padidėjo 0,4 punkto iki 70,5 proc. Didesnis nei vidutinis jis buvo baldų gamybos (84,9 proc.) ir drabužių siuvimo sektoriuose (79,2 proc.), o mažesnis – kitų nemetalo mineralinių produktų (57,2 proc.) bei metalo gaminių, išskyrus mašinas ir įrenginius, gamybos (62,2 proc.) sektoriuose.
Pramonės lūkesčių indeksas sudaromas nuo 2015 metų. Per šį laiką aukščiausia indekso reikšmė fiksuota 2021-ųjų gegužę – 54,5, žemiausia – 2020-ųjų balandį – 38,9.
Naujausi komentarai