- Žygimantas Šilobritas, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Telekomunikacijų paslaugų tiekėjai „Tele2“ ir „Bitė“ planuoja per artimiausius metus visiškai išjungti 3G tinklą ir aktyviai ragina savo klientus užsitikrinti, kad jų įrenginiai ir SIM kortelės pritaikyti 4G ir 5G tinklams.
„Tele2“ tinklo strategijos ir plėtros vadovas Evaldas Stankevičius tvirtina, kad bendrovė planuoja visišką tinklų išjungimą 2025 m. Anot jo, aktyvus klientų informavimas užtikrino, kad jau 44 proc. sumažėjo naudojamų 3G SIM kortelių bazė.
Tuo metu „Bitė Lietuva“ naujos kartos tinklų direktorius Modestas Ropė teigia, kad Lietuvoje vis dar naudojama apie 100 tūkst. 3G SIM kortelių, kurios nepritaikytos naujiems tinklams. Jis pabrėžia, kad pasenusios SIM kortėlės jau dabar gali sukelti nepatogumų keliaujant užsienyje.
Tuo metu „Telia“ 3G tinklą visiškai išjungė dar 2022 metų pabaigoje.
„Tele2“: 3G kortelių bazę esame sumažinę 44 proc.
Kaip teigia E. Stankevičius, 3G tinklo išjungimo praktika yra taikoma visame pasaulyje, kadangi ši technologija pasenusi, jos dažniai gali būti panaudojami daug efektyviau. Tačiau jis įspėja, kad nors daugeliui klientų ryšys pagerės, turintys senesnius įrenginius ar SIM korteles, palaikančias tik 3G, turėtų susirūpinti, nes išjungus tinklus gali likti visai be ryšio.
„Nebeaktualaus 3G tinklo išjungimas yra natūralus žingsnis. Tokia praktika taikoma visame pasaulyje. Lietuvoje „Tele2“ sparčiai plečia naujos kartos tinklus, tad mažai naudojamo 3G dažnius kur kas efektyviau pernaudosime 5G diegimui ir 4G stiprinimui. Daugelis vartotojų pajus ryšio pagerėjimą. Tačiau suklusti ir susirūpinti verta tiems, kurie naudojasi labai senais telefonais arba, pavyzdžiui, neprisimena, kada paskutinį kartą keitė SIM kortelę“, – Eltai teigė E. Stankevičius.
Jis pastebi, kad telekomunikacijų bendrovei kreipiantis į klientus skatinant atsinaujinti pavyko jau 44 proc. sumažinti veikiančių 3G SIM kortelių, jas pakeičiant pritaikytoms 4G ir 5G tinklams.
„Apie pasikeitimus aktyviai informuojam savo klientus, kviečiame atvykti į saloną. Tai davė rezultatų – 3G SIM kortelių bazę iki šios dienos esame sumažinę jau 44 procentais. Visiškai 3G Lietuvoje išjungti „Tele2” planuoja iki 2025 m. pabaigos“, – aiškino jis.
Klientams patariam nelaukti – kuo greičiau vartotojai atsinaujins, tuo geresne ryšio kokybe galės džiaugtis.
„Tele2“ atstovas pabrėžė – tinklas išjungiamas palaipsniui, bet tai nereiškia, kad vartotojai turėtų laukti.
„Senos kartos tinklo išjungimas vyksta palaipsniui, po keletą miestų, tačiau klientams patariam nelaukti – kuo greičiau vartotojai atsinaujins, tuo geresne ryšio kokybe galės džiaugtis. Tai padaryti nėra brangu – yra nedaug kainuojančių išmaniųjų telefonų, o ir naujesni mygtukiniai telefonai taip pat palaiko 4G ryšį. 3G palaikančias korteles klientams „Tele2“ keičia visiškai nemokamai“, – aiškino jis.
„Bitė Lietuva“: bemaž 100 tūkst. mūsų klientų vis dar naudoja 3G SIM korteles
Tuo metu M. Ropė pateikia, kad beveik 100 tūkst. „Bitė“ klientų telefonuose ar kituose įrenginiuose vis dar naudoja 4G ir 5G ryšio nepalaikančių kortelių. Jis įspėja, pasenusios kortelės jau dabar gali sukelti nepatogumų, kadangi dalis Europos valstybių jų jau atsisakė.
„Šiandien bemaž 100 tūkst. mūsų klientų vis dar naudoja į „paveldo sąrašą“ įtrauktas SIM korteles, kurios nepalaiko 4G ir naujos kartos 5G ryšio. Problemų tokie žmonės patirtų ir keliaudami, nes 3G ryšį jau yra išjungusios Vokietija, Italija, Nyderlandai, Norvegija ir kt. šalys“, – Eltai komentavo M. Ropė.
„Tūkstančiai „Bitės“ verslo klientų vis dar naudoja šias senas korteles įvairiuose telemetrijos įrenginiuose, tarkime garažo vartuose, kelių blokavimo įrenginiuose, transporto priemonėse ir kitur“, – pabrėžė jis.
Jis pabrėžė, kad „Bitė Lietuva“ šiuo metu aktyviai informuoja klientus atsinaujinti. Nors, anot jo, turbūt tūkstančiai neatsinaujinusių klientų bus paveikti, jie vis dar galės naudoti bazines funkcijas naudodamiesi 2G tinklais.
„Šiuo metu aktyviai informuojame savo klientus, turinčius senojo tipo SIM korteles ir kviečiame juos pasikeisti į naują. Taip pat kviečiame klientus atsisakyti senų įrenginių juos keičiant į išmaniuosius“, – tvirtino jis.
„Konservatyviausi „Bitės“ klientai net ir išjungus 3G technologiją, galės skambinti vis dar veiksiančiais 2G tinklais. Vis tik šie žmonės negalės naudotis jokios išmaniomis bei saugumo funkcijomis, interneto galimybėmis“, – pamini jis.
M. Ropė pabrėžia, kad 3G įrangos atsisakoma dėl jos neefektyvumo ir didelio energijos naudojimo.
„Bitė Lietuva“ 3G ryšį mūsų šalyje pristatė dar 2006 m. pavasarį. Šiandien jaučiame 3G nebetenkina reiklių mūsų klientų poreikių: įranga nebeefektyvi, naudoja daug elektros energijos. Be to, 3G ryšio technologijai skirtus radijo dažnius perleisime naujos kartos 5G technologijai“, – komentuoja M. Ropė.
Lietuvoje veikiančios telekomunikacijų bendrovės jau kurį laiką ruošiasi ir vykdo 3G tinklo išjungimui.
„Telia“ pradėjo 3G tinklo išjungimą dar 2022 m. pavasarį. Šiuo metu šios bendrovės 3G tinklas išjungtas visoje Lietuvoje.
Tuo metu „Tele2“ tinklo išjungimą pradėjo 2024 m. pavasarį.
O „Bitė“ dar 2022 m. sustabdė prekybą 2G ir 3G palaikančiais telefonais.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
D. Šakalienė: socdemai ieškos ir ras papildomų pinigų gynybai3
Socialdemokratė Dovilė Šakalienė sako, kad būsimoji valdžia įsiklausys karinio patarimo ir numatys tokį finansavimą gynybai, dėl kokio bus susitarta Valstybės gynimo taryboje. ...
-
G. Paluckas sako, kad Vyriausybė kitąmet tikriausiai taisys valstybės biudžetą3
Socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas sako, kad Vyriausybė kitąmet tikriausiai siūlys pataisyti 2025 metų valstybės biudžetą. ...
-
G. Nausėda: norint turėti diviziją iki 2030 m., gynybai gali tekti skirti 5–5,5 proc. nuo BVP kasmet6
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad norint, jog Lietuva 2030 m. turėtų suformuotą kariuomenės diviziją, kasmet gynybai reikėtų skirti 5–5,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). ...
-
Vilniaus rajono savivaldybės taryba siūlo kompensuoti socialinių darbuotojų kelionių išlaidas2
Vilniaus rajono savivaldybės taryba svarstys galimybę kompensuoti kelionės išlaidas socialiniams darbuotojams ir integralios pagalbos paslaugų teikėjams. ...
-
LEA: antrą mėnesį iš eilės įregistruota per 1000 elektromobilių2
Per šių metų spalį Lietuvoje įregistruoti iš viso 1 167 lengvieji keleiviniai elektromobiliai: 593 – grynieji elektromobiliai ir 574 – iš išorės įkraunami hibridai. Tai 16,6 proc. daugiau nei šiemet rugsėj...
-
Namai su nuolaidomis, tačiau jų statyba brangi: kas slepiasi už kainų augimo?
Nors būsto rinka atsigauna, kainos vis dar siekia aukštumas. Nuosavi namai dažnam jau tampa nepasiekiama svajone. Vystytojai įsitikinę, jog situacija tikrai galėtų būti geresnė, tačiau kainas gerokai išpučia pertekliniai reikalavimai. V...
-
„Litgrid“: nurimus vėjui didmeninė elektros kaina per savaitę augo dukart
Nurimus vėjui ir sumažėjus saulės elektrinių gamybai, vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje praėjusią savaitę augo daugiau nei du kartus iki 118 eurų už megavatvalandę (MWh). ...
-
Audito išvadose – kelių finansavimo kryžkelė
Lietuvos kelių būklei – prastas šešetas. Tokį pažymį rašo Valstybės kontrolė po atlikto audito valstybinės reikšmės kelius valdančioje įmonėje „Via Lietuva“. ...
-
LEA: praėjusią savaitę Lietuvoje pigo degalai, gamtinių dujų kaina beveik nesikeitė
Praėjusią savaitę dyzelinas ir benzinas Lietuvoje atpigo po 0,7 proc., TTF gamtinių dujų kaina kito nežymiai: jos pabrango vos 0,02 procento. Biokuro kaina Lietuvoje padidėjo 2,4 proc., Brent naftos kaina pakilo 3,7 proc., o didmeninės elektros kaina L...
-
Seimo Audito komitetas siūlo tobulinti 2025–2027 metų biudžeto projektą
Seimo Audito komitetas pirmadienį nepritarė Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės parengtam 2025–2027 metų valstybės biudžeto projektui. ...