I. Segalovičienė abejoja, ar Seimas priims naujo NT mokesčio modelį

Vyriausybės siūlomo nekilnojamojo turto mokesčio konceptas nėra aiškiai suformuluotas, todėl gali būti nepriimtas Seime, sako prezidento patarėja. Irenos Segalovičienės teigimu, mokestį pasiūliusi valdančioji dauguma nepateikė tokio jo varianto, dėl kurio Seimas galėtų susitelkti. 

„Kur yra tas konceptas atidirbtas ir už kurį galima kovoti ir sakyti, kur mes tas lėšas panaudosime, žmonės, konsoliduokimės. Tikrai akivaizdu, kad Seime dar bus daug diskusijų, labai daug klausimų neatsakyta“, – antradienį Žinių radijui sakė prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais.

Svarbiausia, anot jos, išspręsti teisingumo elementą: „Mokestis pirmiausiai turi būti teisingas, visi kiti klausimai – jau po to“.

Teisingumo kriterijus, anot jos, reiškia, kad dabartiniams mokėtojams NT mokestis nemažėtų, o būsimieji mokėtojai turėtų gauti iš jo naudą.

„Neturi atsitikti situacijų, kad tie, kurie dabar moka mokestį už prabangų būstą, staiga pradės mokėti už jį mažiau, o žmogus, kuris turi įprastą vidurinės klasės būstą, jis staiga pradės mokėti mokesčius nieko mainais papildomo socialinio kontrasto prasme, naujovės prasme negaudamas“, – teigė prezidento patarėja.

Valdančiajai koalicijai nesutariant dėl naujo NT mokesčio modelio, balsavimas dėl NT įstatymo pataisų nukeltas į lapkritį. Finansų ministrė Gintarė Skaistė pirmadienį sakė, kad politikams ir visuomenei nuogąstavimus dėl galimo savivaldybių piktnaudžiavimo NT mokesčiu, rengiamas naujas jo modelio pasiūlymas.

I. Segalovičienė abejoja, ar dėl projekto trūkumų Seimas apskirtai jam pritars.

„Pats surinkimas ir surinkimo modelis, ir pati idėja, teisingumas šito mokesčio yra tikrai labai kvestionuotinas ir jisai turi tokių labai esminių ydingų momentų, kurių neišsprendus iš tikrųjų abejotina, ar Seime bendrai bus pasiektas sprendimas“, – sakė I. Segalovičienė.

Vyriausybės siūlomomis pataisomis norima nustatyti 0,05–4 proc. (dabar – 0,5–3 proc.) komercinio ir gyvenamojo NT mokesčio „žirkles“, o konkrečius tarifus palikti tvirtinti savivaldybėms. Būtų neapmokestinama pagrindinio būsto vertės dalis, neviršijanti 1,5 konkrečios savivaldybės NT verčių medianos (vidutinės būsto vertės).

Nauji NT mokesčio tarifai įsigaliotų nuo 2025 metų, o pirmasis mokėjimas būtų 2026 metais. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių