Pereiti į pagrindinį turinį

Gyventojų skola - daugiau nei milijardas litų

2009-10-09 13:48
Gyventojų skola - daugiau nei milijardas litų
Gyventojų skola - daugiau nei milijardas litų / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Bendra gyventojų skola perkopė milijardą litų. Skolininkų duomenis administruojančios bendrovės teigimu, tvarkingiausiai žmonės moka už pirmo būtinumo paslaugas. Skolų išieškotojai pastebi, kad vyrai prisiskolinę daugiau nei moterys, pranešė LTV laida „Šiandien“.

Tipiško skolininko Lietuvoje portretas - tai 25-30 metų vyras, kuris grąžinti skolą vėluoja 3-4 metus.    

Skolų išieškojimo bendrovių teigimu, nepaisant to, kad skolinama mažiau, skolų daugėja - per pastaruosius dvejus metus jų skaičius išaugo 50 procentų.

Daugiausia išieškomų skolų - už nebūtiniausias prekes ir paslaugas.   

„Tai daugiausia telekomunikacijų bendrovėms, tai yra paslaugos už mobiliuosius telefonus, už internetą, už kabelinę televiziją. Tokių skolų skaičiumi yra daugiausia. Antroje vietoje yra skolos prekybos įmonėms, tai yra daugiausia įmonės, kurios prekiauja pagal katalogus. Na, ir bankai, tai lizingo įmonės“, - sako Sigita Seemann, „Lindorff“ filialo Lietuvoje generalinė direktorė.

Skolų išieškotojų teigimu, vidutinė skola prekybos sektoriuje - 250 Lt, telekomunikacijų - 600 Lt, o finansų - 2 tūkst. Lt.  

Skolininkų bazės duomenimis, bendra gyventojų skola - 1 mlrd. 340 tūkst. litų. Daugiausiai ir didžiausios skolos - bankams ir kredito įmonėms.

„Žmonės pakankamai gerai moka už elektrą, praktiškai augimo tų skolų nėra.
Pakankamai gerai žmonės moka už mobilų ryšį, už fiksuotą ryšį. Ten yra šioks toks augimas, bet procentais, o ne kartais. Tuo metu jeigu kalbėtume apie greitųjų vartojimo kreditų segmentą, ten skolininkų augimas yra kartais, o ne procentais“, - teigia Andrius Bogdanovičius, „Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius.

Skolų našta vartojimo kreditų įmonėms, skaičiuojama, išaugo triskart, kreditų įstaigoms - penkiskart, o greitųjų kreditų įmonėms - daugiau nei aštuonis kartus.

Auganti gyventojų skolų našta, pasak finansų specialistų, turi įtakos verslui - įmonės negauna planuotų pajamų. Didžiausią nuostolį esą patirs bankai ir greitųjų kreditų įmonės. Bet bankai tam yra atidėję pinigų, o kitos įmonės patiria tiesioginių nuostolių, kurie gali būti lemtingi.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų