Grynųjų pinigų išgryninama tiek, kiek ir iki karo

  • Teksto dydis:

Rusijos į Ukrainą invazijos pradžioje prie bankomatų nusidriekė eilės, žmonės suskubo išsigryninti kuo daugiau pinigų, o pamatę, kad bankomatuose jų nebėra, supanikavo ir tai dar labiau paskatino ieškoti kitų bankomatų. Kaip keitėsi ši situacija ir kokia ji šiandien – LNK pokalbis su Lietuvos banko atstove Edita Lisinskaite.

– Vasario pabaigoje visi skubėjo prie bankomatų, nes norėjo išsigryninti kuo daugiau pinigų.

– Tikrai taip. Padidėjęs grynųjų pinigų poreikis buvo laikinas – pirmą, antrą, gal trečią karo dieną. Paskui situacija gėrėjo ir keitėsi – grynųjų pinigų poreikis sparčiai mažėjo ir sugrįžo į įprastą situaciją.

– Prie kai kurių bankomatų buvo didžiulės eilės, kurios žmonėms kėlė paniką. Kodėl kai kuriuose bankomatuose buvo sutrikęs grynųjų pinigų tiekimas?

– Grynųjų pinigų pristatymo įmonės nespėjo laiku užpildyti bankomatų. Tiek Lietuvos bankas, tiek grynųjų pinigų įmonės dirbo ir savaitgaliais, ir po darbo valandų, kad bankomatai būtų kuo operatyviau užpildyti. Situacija per kelias dienas buvo sureguliuota.

– Ar baimė, kad pritrūks banknotų, pagrįsta?

– Tikrai noriu nuraminti, kad Lietuvos bankas grynųjų pinigų atsargų turi pakankamai. Grynųjų pinigų aprūpinimas šalyje yra banko pagrindinė funkcija. Taip pat noriu priminti, kad esame Europos sistemos dalis ir bet kada naujų pinigų galėtume atsivežti iš kitų ES sistemos šalių. Pergyventi ir panikuoti nereikia.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

– Gal yra aiškios sumos, kurias žmonės išsigrynindavo? Kiek iš viso buvo išimta grynųjų pinigų?

– Per pirmąsias karo dienas grynųjų pinigų išėmimas padidėjo 3–4 kartus. Vienas žmogus išsiimdavo panašią sumą kaip ir iki karo, – 300–400 eurų. Tiesiog buvo daugiau žmonių, norinčių išsigryninti pinigų.

– Situacija stabilizavosi, grynųjų yra ir niekur skubėti nereikia?

– Taip, situacija normalizavosi. Grynųjų pinigų paklausa sugrįžo į prieškarinį laikotarpį.

– Turbūt daugiausia didieji miestai susidūrė su apytuščių bankomatų problema?

– Visoje Lietuvos teritorijoje buvo tokia situacija.

– Ar saugu namuose laikytis grynuosius pinigus?

– Daugelis žmonių jaučiasi saugesni, turėdami grynųjų pinigų. Nusprendus turėti grynųjų, reikia įsiverti savo ir šeimos poreikius, pasižiūrėti, kiek pravartu jų turėti. Išsigryninti visų santaupų nerekomenduojame. Tokių sumų laikyti namuose nesaugu ir neracionalu, nes, tikriausiai, pasibaigus krizinei situacijai, dalis žmonių juos neš atgal į banką.

– Ar padaugėjo sukčių atvejų?

– Lietuvos banko žiniomis tokių situacijų nepasitaikė, bet reikėtų kreiptis į Policijos departamentą šiuo klausimu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Prie to paties

Prie to paties portretas
Ėmiau ir patikrinau vieną stambesni bankelį paprastuoju būdu. Tikrai deganti kontora. Ir tarnautojai lyg netyčia ten atsiranda būtent iš sudegusio Snoro ir taip toliau. Aferistų tėtušis neliko, į jo vietą sėda gyvulio gautais apaugus dukra ir daro tą patį. Užtikrina lietuvių pinigų plovimą. Metodai primityviai kartojasi. Mano nuomone Svedbanky nelaikyčiau nė cento

???

??? portretas
o gal griz sovietmada kuria pasiulys armoska o nkvd civil vil /paukstukas/ priars atsiskaitinesime samane su morganheroinu sutaupysim popieriaus reiskia miskus taip pagal globalistus padesim gamtai apsivalyt nuo visu brudu ar nelO giska?'''
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių