Grynieji pinigai praranda populiarumą

Remiantis Lietuvos banko statistika, grynųjų pinigų išdavimo operacijų apimtys per dvejus metus sumažėjo kone dvigubai - 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., grynųjų pinigų išduota beveik 191 mln. eurų mažiau.

Kaip pastebi mobiliųjų mokėjimų platformos „MoQ“ vadovė Monika Rimkūnaitė-Bložė, atsiskaitymas grynaisiais iš lėto užleidžia pozicijas gyventojų atsiskaitymui skaitmeninėmis priemonėmis - pastaruoju metu prie to ypač prisideda bekontaktės kortelės ir mokėjimai telefonu.

„Verslo vaidmuo augant „korteliniams“ ir telefoniniams atsiskaitymams irgi svarbus. Didieji prekybininkai diegia savitarnos kasas be grynųjų, užtai su galimybe mokėti telefonu. Miestų kavinės ir restoranai mato, kad pas juos daugiausia ateina karta, turinti išmaniuosius telefonus, planšetes, išmanius laikrodžius. Tai auditorija, kuriai grynieji yra kažkas nepatogaus, todėl prekybininkai ir paslaugų teikėjai ieško šiai kartai patinkančių inovatyvių sprendimų“, - pranešime teigia „MoQ“ vadovė.

Pasak jos, grynųjų pinigų operacijos yra sunkiau prieinamos, nes atsiranda kavinių, kurios nepriima grynųjų, bankai skatina naudotis el. bankininkyste, brangsta grynųjų pinigų operacijos bankų skyriuose.

„Tikėtina, kad ilgainiui dalis gyventojų praktiškai atsisakys grynųjų, kaip kasdienio mokėjimo įrankio. Gali būti, kad pasiekus tam tikrą lūžio tašką ir nelikus masto ekonomijos, likusiesiems grynųjų pinigų naudojimas pabrangs dar labiau, bankai toliau mažins bankomatų tinklą ir grynieji pinigai taps tiesiog sunkiau pasiekiami“, - prognozuoja M. Rimkūnaitė-Bložė.

Lietuvos banko duomenimis, 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį grynųjų pinigų išdavimo operacijų atlikta už kiek daugiau nei 245 mln. eurų, o grynųjų pinigų priėmimo operacijų atlikta už daugiau nei 241 mln. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Propaganda. Kortele naudojuosi tik tam kad išsimti reikalynga grynų pinigų sumą kartą per mėnesi. O jei nebūtų priverstinės tvarkos atlyginimą pervesti tik į banką apskritai bankais ir kortelę nesinaudočiau.

Tik

Tik portretas
Ne kirpyklų versle.

Brigita

Brigita portretas
Čia bankai tikslingai ir skleidžia tą ereziją, neva grynieji prarandą populiarumą, nes nori, kad žmonės nuo jų priklausomi būtų ir kuo daugiau iš mūsų sunkiai uždirbamų pinigų numelžt galėtų. Deja, bet realybė visai kitokia nei jie čia bando nupiešt. O jie tikrai labai norėtų, kad taip būtų, todėl ir sudaro kuo daugiau kliūčių žmonėms pasiimti savo pinigus, įvairūs "mėnesio limitai" ir panašios nesąmonės. Kokią teisę bankai turi spręst kiek man reikia MANO pinigų ir juos ribot? Visa tai - atvira forma vykdoma vagystė iš žmogaus, ir mūsų šaly tai legalu, net bjauru. Yra tekę bendraut šituo klausimų su daug bendraminčių, taip pat gan artimai pažystu nemažai šeimų, tame tarpe ir mūsų, kurios tik labai retais atvejais kortele atsiskaito ir net neplanuoja kažkada atsisakyt grynųjų. Tai sėkmės jums gyvenant savo fantazijų pasauly, bankų šulai.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių