- Ūla Klimaševska, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Esamos valdančiosios daugumos Seimo kadencijai artėjant link pabaigos, finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad per ketverius metus pavyko priimti dalį mokestinių pakeitimų, numatytų nepriimtoje mokesčių reformoje, tačiau apgailestauja, kad jos įgyvendinti nepavyko pilna apimtimi. Visgi, anot ministrės, reformos klausimas lieka atviras naujos sudėties Vyriausybei.
„Apmaudu, kad (reforma – ELTA) nebuvo įgyvendinta, matyt, pilna apimtimi, tačiau atkreipčiau dėmesį, kad apie trečdalis pasiūlymų, kurie buvo pasiūlyti su mokesčių pakeitimais, jie yra priimti“, – žurnalistams trečiadienį sakė G. Skaistė.
„Visko sutarti nepavyko – matyt, politika toks dalykas, kur susitarimas yra aukščiau visko ir jeigu to sutarimo nepavyksta pasiekti, matyt, sprendimams ir nelemta būti įgyvendintiems“, – akcentavo ji.
Visgi, ministrės teigimu, tie mokestiniai pakeitimai, kurie buvo priimti, prisidės prie ekonomikos augimo ir teisingesnės mokesčių sistemos.
Seimas priėmė Vyriausybės teiktą Gynybos fondo projektą, krašto gynybos ir vokiečių brigados reikmėms padidino pelno mokesčio tarifą 1 proc. punktu, pakėlė akcizus alkoholiui, tabakui bei saugumo ir CO2 dedamąsias visam kurui.
Tikiu, kad šitas klausimas bet kokiu atveju lieka atviras (...) Kita Vyriausybė vienu ar kitu formatu prie tų klausimų turės grįžti.
Anot G. Skaistės, dabartinės valdančiosios daugumos pilna apimtimi nepriimta mokesčių reforma turės išlikti naujos sudėties parlamento bei Ministrų kabineto darbų programoje, nes ir toliau galios Europos Sąjungos (ES) Lietuvai teikiamos rekomendacijos.
„Tikiu kad šitas klausimas bet kokiu atveju lieka atviras – tarptautinės institucijos šias rekomendacijas Lietuvai teikia daugiau nei 12 metų (...) Kita Vyriausybė vienu ar kitu formatu prie tų klausimų turės grįžti“, – pažymėjo G. Skaistė.
Priimti mokesčių reformą per pirmus metus yra žadėjusi Vilija Blinkevičiūtė – socialdemokratų partijos, pirmajame Seimo rinkimų ture daugiamandatėje apygardoje gavusios daugiausia balsų, lyderė.
ELTA primena, kad praeitais metais po ilgo laukimo Finansų ministerijos pristatyta ir Seime pateikta mokesčių reforma. Paketą sudarė septynių įstatymų projektų pakeitimai, iš kurių trys teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM). Buvo numatyti didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai, daugiau asmenų priėmus reformą turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka, tačiau reforma užstrigo.
Nors birželį po pateikimo buvo pritarta visam paketui, tačiau rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais.
Spalio mėnesį buvo grįžta prie nekilnojamo turto (NT) mokesčio, svarstymo stadijoje jam buvo pritarta, projektą parėmus keliems socialdemokratams, tačiau projektui paramos neišreiškė koalicijos partneriai „laisviečiai“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Beveik dešimt metų su euru: ar kainos auga greičiau nei atlyginimai?1
Prieš dešimt metų Lietuva tapo 19 euro zonos nare. Euro jubiliejaus proga pirmadienį Vilniuje lankėsi Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde. ...
-
Kaliningrade įveda maisto korteles3
Nuo Naujųjų metų kaimyninėje Kaliningrado srityje įvedamos maisto kortelės socialiai remtiniems asmenims. Apie tokį sprendimą paskelbė Kaliningrado srities gubernatorius Aleksejus Besprozvanychius. ...
-
Apgyvendinimo paslaugų teikėjai piktinasi įvedama nauja tvarka: neaišku, kokia iš to nauda
Nuo sausio 1 d. įsigaliojant tvarkai, kai nakvynės paslaugų teikėjai turės kasdien pranešti apie visus apsistojusius pilnamečius gyventojus, šie tikina esantys nepasiruošę ir piktinasi, kad turizmo sektoriui teks investuoti į nauja...
-
Vilniaus tarybos narys: šiandien bus padidinti mokesčiai už komunalines paslaugas
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryboje – 2025 metų biudžeto pateikimas. ...
-
Finansų ministras apie tai, kokie mokesčiai keisis: panašu, kabins visai ne turtingiausius11
Trečią kartą finansų ministru tapęs Rimantas Šadžius sako, jog ieškant galimybių didinti finansavimą gynybai ir rizikuojant viršyti 3 proc. BVP valstybės biudžeto deficito ribą Vyriausybė ketina derėtis su Europos Komisija d...
-
Energetikos ministras: vasaros audros pamokos buvo neišmoktos
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vadovas Renaldas Radvila antradienį aptarė poreikį stiprinti nacionalinės elektros infrastruktūrą ir nutarė peržiūrėti pasirengimo gamtos stichijoms...
-
Nausėda apie santykius su JAV: kaip niekas kitas suprantame, ko turime imtis6
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad didesnis NATO sąjungininkų skiriamas finansavimas gynybai turėtų teigiamos įtakos santykiams su Jungtinėms Valstijomis. ...
-
EK Lietuvai išmokėjo 463 mln. eurų RRF subsidijos ir paskolos
Antradienį Europos Komisija atliko trečią mokėjimą Lietuvai pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę (RRF) – išmokėjo 463 mln. eurų, atėmus išankstinį finansavimą. Šį mokėjimą sudaro 174,7 mln. eurų do...
-
Gynybos obligacijų jau išplatinta už 13,3 mln. eurų2
Gyventojai, verslas ir kitos organizacijos nuo spalio 10-osios jau įsigijo gynybos obligacijų už 13,3 mln. eurų. ...
-
Besitikintiems lengvatinio PVM tarifo – griežtas Šadžiaus atsakas2
Finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad šiuo metu nėra finansinių galimybių svarstyti pridėtinės vertės mokesčio lengvatoms (PVM). Taip ministras atsakė paklaustas, ar Vyriausybė svarstys taikyti lengvatinį PVM tarifą maitinim...